• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    LEXXA: :-) případně tam ještě místo sebe poslat ženu... chápu, vypadá to ale, že jsem nakonec našel to, co potřebuji a teď už jenom zjišťuji, jakou rozteč potřebuji
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    CITRONAK: tak pujdes tam. udelas scenku se ztracenim stenatkem a ono to pujde. presne tak nakupuji protoze se nevyznam v ceske terminologii.
    hovno vim jak se rekne dupont cable.
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    TALAGE: díky za tip, bohužel jsem neschopný to v jejich eshopech najít :-(
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    CITRONAK: GME nebo v GESu za 6,- Kc . . . to se ti snad nevyplati za nekym ani jet . . .
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    Nemáte někdo prosím volný kus 2x20 Header pro rPi Zero? Našel jsem rozumně ke koupi jen od 10ks... což je trošku více, než potřebuji (a třeba 50 ks vychází ještě výhodněji :D ) Děkuji.

    GIANT
    GIANT --- ---
    OVERDRIVE: zatim jsem prelozil nejaky jadro tak jak bylo, ale dal jsem se nedostal.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GIANT: kdyztak prosimte dej vedet jak jsi dopadl, ja ted nemel tyden cas, takze u me zadny progress... tedy jo, ale prohodil jsem Raspberry za Bannana, vzdal node-red, a napsal si kus scriptu sam... takze na Bananu jsem dobrej, ale tam mam kernel 3.4
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: Ono, pokud máš kodek na HW dekódování videa, tak ti ani nemá co topit... ale pokud ho nemáš, tak ti to bude všechno počítat procesor a v tu chvíli se i dvojka začne přehřívat.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    RAINBOF: ja problemy nemam. mam odroid-c2 a ten netopi
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LEXXA: no to jo ale chtěl jsem tim říct že ani pro dvojku neni běžnej film žádnej moc problem. pokud máš problem s místem nacpi tam peltier a fuč skrz to ventilatorem. :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    RAINBOF: trojka topi o poznani vic nez dvojka prej.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    COLBEN: utahne parim takhle telku na raspi 2 bez chladice. ale koupil jsem si teda ten kodek nevim zda to raspi 3 uz nejak neresi.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    COLBEN: Ja zadne chladice nikdy nemel, RPi mi bezi nonstop s par sluzbama a co jsem sledoval, tak teplota byla vzdy ok. Mam to zavrene u routeru v rozvodne skrini. Ted mi tam bezel asi 30ti hodinovy update na gentoo a ze by se nejak zahrivalo se mi nezda. Takze teplotu bych neresil pokud to nemas vedle trouby nebo na slunnem parapetu :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    COLBEN: https://www.reddit.com/...aspberry_pi/comments/48i47b/planning_to_put_your_pi_3_in_a_case_make_sure/
    na prehravani filmu nejspis nebudes, filmy nebudou moc zatezovat cpu cast ale jen gpu takze by to nemel byt nejaky problem snad jen tomu nechat trochu pristup na vzduch
    GIANT
    GIANT --- ---
    OVERDRIVE: zrovnam resim gpio na debianu v beaglu a zjistil jsem, ze se mi tam do nastaveni gpio pri zavadeni nejak hrabe kernel. nakonec ale zavede normalne dtb podle konfiguraku v bootu a je to ok. pruser je, ze prave potrebuju vnutit mu svuj device tree i do toho kernelu, aby na gpio nehrabal vubec (tri vteriny je to v jinejch stavech), nebo pouzil ten muj dtb. nevis odkud ho bere, nebo ho budu muset celej prelozit? dneska jsem jadro zkousel stahnout a mel jsem problem uz i s checkoutem na potrebnou vetev (4.1.15), tak se mi do toho uplne nechce
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    ahoj koupil jsem si raspberry 3, mam to predevsim kvuli prehravani full-hd filmu. koupil jsem si k tomu pasivni chladice, ale bohuzel se do ty krabicky vejde jen chladic na LAN, coz je mi k nicemu. mate dlouhodobejsi zkusenost, jestli se pi 3 prehriva? mam tuhle krabicku https://eshop.minidroid.cz/...i-2-a-rpi3-/400-krabicka-one-nine-pro-raspberry-pi-b-a-rpi2-cerna.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GANDALFSEDY: GANDALFSEDY: zkouknu dneska z labky, kazdopadne dekuju. problem je, ze tech lidi, kteri to prej rozjeli je prave hromada, ale zda se, ze device_tree je bohuzel nejaky defaulult, ktery se neda snadno vypnout konfigurakem [napat stahnout gitem nove cli raspbi-config a zkusit v nem tu moznost najit, co nezdokumentovaneho to napise do konfiguraku, prerostl v to, ze to najdu v tom cli confugu ve zdrojacich... kdyz bych ja tak umel poradne cist kernel, achjo ;]
    dam vedet jestli vyresim... dik
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    OVERDRIVE: netusim jestli je to spravne ale tady to nekdo resi, najdi koment od dzasa podle toho navodu to prej rozjeli https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=106313
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A posledni vec:
    - nezkousel jste nekdo udelat multi purpose LAMP a communicate server z nejakych PI? Treba i pomoci clusterovani vic Picek dohromady?
    - idea je sel sustain comminication box: static ip-cka, mail server, irc server, jabber server, dnsko, git server pro kody prevazne perl, pajtn, php + ke vsemu z toho CLI klienti

    ma to slouzit na docasny deploy vseho, co bych jinak mel na nejake flesce, proto cluster moc nechci, pac to uz by bylo zbytecne zrave a velke, ale predstava je takova, ze hodim tohle na stul nekomu, kdo chce vedet co to vsecko muze delat [takovej pocitac] a nema zajam uplne moc o rizeni fyzickeho sveta, jako spis o klasicky LAMP a vlastne zaklad toho, co si driv stavel kazdy, kdo si poridil vlastni domenu... vlastne se tim tak nejak vracim k projektu: [ cPUNK BOX - server self-sufficient punk ought to be running :googlit umim taky, cti nastenku! resime bod 0] home NAT ] ktery jsem nikdy nemel nakonec chut zrealizovat na nejakem 1U rackmount devicu

    ano, zejima me i potencionalni problem s vykonem... kdy jsem treba videl, ze Banan uzivi i FM demodulaci SDR, ktera ale uz pak dre... mam dojem, ze by takovy self-sufficient box mohlo pri ne-extremni zatezi nejake PIv3 klidne uzivit. Ale nevim to jiste.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jinak pokud by se nekomu hodily nejake zaklady na *PI, tak tohle jsou aktualni projekty hrani si s... nic z toho neni nijak objevne, jsou to jen poznamky, ktere slouzi mj. pro rychle patchnuti novych SD image, pozdej pro vyuku zakladu Linux a pod. Nakonec z toho bude proste ansible, ktery zautomatizuje deploy ruznych modulu pro ruzne ARM Picky [Banan neni uplne RPI a obcas je to pekny zlo, ladit neco bez navodu... nekde jsou specialne kvuli tomu poznamky jen pro BananaPI ve verzi obdobne RPI 1b] : https://labka.cz/wiki/doku.php?id=project:startpage

    Stranka je mostly ENG

    SingleBoards : BananaPi, RaspberryPI - tady jsou pak nejaky hrani se SDR, gqrx, sledovani letadel... rozchozeni zvuku....

    tohle jsou podprojekty projektu SingleBoards, takove ty uzitecnejsi pro uplne zaklady:
    Backup of *PI SD card
    PI specific tools: update PI, resize SD...
    Remove Password connect from Pi, and add SSH key
    tohle samo pripoji Picku na shell se statickou IP, takze vidim Pi at je kdekoliv pomoci reverzniho ssh tunelu:
    Reverse SSH Tunnel

    podprojekt projektu Dvere: otevira 12V mag-lock RFID kartou, trigne kameru, kdyz se dvere otevrou nejak jinak nez kartou, triguje "neon" z optickeho vlakna a dvou diod, komanduje IRC a kdo vi co jeste... work in progress, bez GPIO resp SPI nemuzu udelat dalsi krok k automatizaci [mmchodem node-red je obcas k zblazneni a bylo by asi rychlejsi napsat si kontrolu GPIO v bashi/perlu/pajtnu, ale jednou jsem se dal na boj, aby RPI dokazala ovladat i moje mama, to mam za to...]
    node-red
    GPIO supbbroject for Picky
    RFID-RC522 and BananaPI

    Ansible and virtual/os automation globally


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam