• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    Chjo, v GME to nemají skladem na pobočce a narazil jsem na nějaké poplatky při nízkých objednávkách :-/ Jestli jsem to správně pochopil, tak by mě vyšel na cca 100 Kč :-/
    BURAN
    BURAN --- ---
    Akorat bacha v GME na pulte kdyz typkovi nereknes presne co chces tak ti nabidne tu nejdrazsi variantu co maj ;-) takze kdo tam posilate zeny tak primo s konkretnim katalogovym cislem!
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    Zatím to vypadá, že by to měl být tento http://www.gme.cz/oboustranny-kolik-s2g40-2-54mm-p832-050
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    LEXXA: :-) případně tam ještě místo sebe poslat ženu... chápu, vypadá to ale, že jsem nakonec našel to, co potřebuji a teď už jenom zjišťuji, jakou rozteč potřebuji
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    CITRONAK: tak pujdes tam. udelas scenku se ztracenim stenatkem a ono to pujde. presne tak nakupuji protoze se nevyznam v ceske terminologii.
    hovno vim jak se rekne dupont cable.
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    TALAGE: díky za tip, bohužel jsem neschopný to v jejich eshopech najít :-(
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    CITRONAK: GME nebo v GESu za 6,- Kc . . . to se ti snad nevyplati za nekym ani jet . . .
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    Nemáte někdo prosím volný kus 2x20 Header pro rPi Zero? Našel jsem rozumně ke koupi jen od 10ks... což je trošku více, než potřebuji (a třeba 50 ks vychází ještě výhodněji :D ) Děkuji.

    GIANT
    GIANT --- ---
    OVERDRIVE: zatim jsem prelozil nejaky jadro tak jak bylo, ale dal jsem se nedostal.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GIANT: kdyztak prosimte dej vedet jak jsi dopadl, ja ted nemel tyden cas, takze u me zadny progress... tedy jo, ale prohodil jsem Raspberry za Bannana, vzdal node-red, a napsal si kus scriptu sam... takze na Bananu jsem dobrej, ale tam mam kernel 3.4
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: Ono, pokud máš kodek na HW dekódování videa, tak ti ani nemá co topit... ale pokud ho nemáš, tak ti to bude všechno počítat procesor a v tu chvíli se i dvojka začne přehřívat.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    RAINBOF: ja problemy nemam. mam odroid-c2 a ten netopi
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LEXXA: no to jo ale chtěl jsem tim říct že ani pro dvojku neni běžnej film žádnej moc problem. pokud máš problem s místem nacpi tam peltier a fuč skrz to ventilatorem. :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    RAINBOF: trojka topi o poznani vic nez dvojka prej.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    COLBEN: utahne parim takhle telku na raspi 2 bez chladice. ale koupil jsem si teda ten kodek nevim zda to raspi 3 uz nejak neresi.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    COLBEN: Ja zadne chladice nikdy nemel, RPi mi bezi nonstop s par sluzbama a co jsem sledoval, tak teplota byla vzdy ok. Mam to zavrene u routeru v rozvodne skrini. Ted mi tam bezel asi 30ti hodinovy update na gentoo a ze by se nejak zahrivalo se mi nezda. Takze teplotu bych neresil pokud to nemas vedle trouby nebo na slunnem parapetu :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    COLBEN: https://www.reddit.com/...aspberry_pi/comments/48i47b/planning_to_put_your_pi_3_in_a_case_make_sure/
    na prehravani filmu nejspis nebudes, filmy nebudou moc zatezovat cpu cast ale jen gpu takze by to nemel byt nejaky problem snad jen tomu nechat trochu pristup na vzduch
    GIANT
    GIANT --- ---
    OVERDRIVE: zrovnam resim gpio na debianu v beaglu a zjistil jsem, ze se mi tam do nastaveni gpio pri zavadeni nejak hrabe kernel. nakonec ale zavede normalne dtb podle konfiguraku v bootu a je to ok. pruser je, ze prave potrebuju vnutit mu svuj device tree i do toho kernelu, aby na gpio nehrabal vubec (tri vteriny je to v jinejch stavech), nebo pouzil ten muj dtb. nevis odkud ho bere, nebo ho budu muset celej prelozit? dneska jsem jadro zkousel stahnout a mel jsem problem uz i s checkoutem na potrebnou vetev (4.1.15), tak se mi do toho uplne nechce
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    ahoj koupil jsem si raspberry 3, mam to predevsim kvuli prehravani full-hd filmu. koupil jsem si k tomu pasivni chladice, ale bohuzel se do ty krabicky vejde jen chladic na LAN, coz je mi k nicemu. mate dlouhodobejsi zkusenost, jestli se pi 3 prehriva? mam tuhle krabicku https://eshop.minidroid.cz/...i-2-a-rpi3-/400-krabicka-one-nine-pro-raspberry-pi-b-a-rpi2-cerna.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    GANDALFSEDY: GANDALFSEDY: zkouknu dneska z labky, kazdopadne dekuju. problem je, ze tech lidi, kteri to prej rozjeli je prave hromada, ale zda se, ze device_tree je bohuzel nejaky defaulult, ktery se neda snadno vypnout konfigurakem [napat stahnout gitem nove cli raspbi-config a zkusit v nem tu moznost najit, co nezdokumentovaneho to napise do konfiguraku, prerostl v to, ze to najdu v tom cli confugu ve zdrojacich... kdyz bych ja tak umel poradne cist kernel, achjo ;]
    dam vedet jestli vyresim... dik
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam