• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    GANDALFSEDY, LEXXA,TEAPACK: Vyřešeno, díky
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    BOTRYTIS: rc.local? i kdyz tam bych pridal nejaky sleep. popripade elegantnejsi verze by byla monit. ten to bude hlidat PIDy a v pripade nutnosti "neco" provede.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BOTRYTIS: cron? pokud se dobre pamatuju v retropi konzoli pres nej startuju skript v pythonu co pak hlida teplotu a vypina a zapina vetrak ... zadne problemy s tim nebyly
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    Ahoj, možná stale dokola opakujicí se otázka, nicméně se mi nepovedlo najít fungující řešení

    mám Pi 2B s raspbianem a potřebuji spustit expect skript po startu na netu jsou ruzne navody s init.d atd. to mi ale nefunguje.... (pro upřesnění v expectu ovladam GPIO, ledky, rele...)
    Nemužete mi někdo poradit jak na to?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SUK: ip a:
     eth0: <br/> mtu 1500 qdisc pfifo_fast state UP group default qlen 1000
        link/ether b8:27:eb:a2:3a:16 brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
        inet 10.0.1.101/24 brd 10.0.1.255 scope global eth0
           valid_lft forever preferred_lft forever
        inet6 fe80::8bf2:7380:9c48:70e7/64 scope link 
           valid_lft forever preferred_lft forever
    

    ip r
    default via 10.0.1.1 dev eth0  metric 202 
    10.0.1.0/24 dev eth0  proto kernel  scope link  src 10.0.1.101  metric 202
    
    SUK
    SUK --- ---
    TEAPACK: Poprosim vystupy nasledujicich prikazu:
    ip a
    ip r
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MARASAN: mám doma dva routery - jeden je od UPC a v něm stojí nastatování čehokoli za vyliž(_._), takže za ním mám ještě druhej, kde mám lokální síť s NASem, Wifi, DHCP...

    NET -> | UPC Router | -> | TPLink | ->DHCP & Wifi & LAN

    Když jsem přes wifi na TPlinku, tak se na Raspi připojenému k LAN dostanu, pingnu si ho, lognu se... z Raspi si můžu pingnout komp ( ale trvá to místo 3ms 80ms ) a TPlink... ale už si nepingnu UPC Router ani 8.8.8.8...

    V DHCP listu na TPlinku raspi vidím a má stejnou MAC i IP jako vidím přímo na Raspi přes ifconfig.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    TEAPACK: "k nadřazenýmu routeru už se to nedostane" ? co se kam nedostane? pingnes gateway? jakou dostane RPi adresu? Dostane adresu ze spravne site? Nebo mas staticky nastavenou adresu?
    KAERO
    KAERO --- ---
    TEAPACK: moje 2 kusy RasPi v.1B maji ruznou MAC.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, nevíte co se mohlo zmršit, když jsem vzal dvojkový Raspi, nahrál na něj poslední img z raspberrypi.org (Raspbian Jessie) a po připojení zpátky do sítě se mi Raspi odmítá dostat na net? Místní síť vidí, lognu se na něj přes SSH, ale k nadřazenýmu routeru už se to nedostane... Předtím jsem tam měl Raspi 1B a v totožné konfiguraci vše fungovalo. Jenom mě ještě zarazilo, že všechny Raspi mají totožnou MAC adresu - může to být ten problém?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: hele taky jsem nadaval ale v realite jedine co me stvalo bylo ze neni fstab a musim mountovat smb pres systemd. rclocal maji nahrazene autostartem a zbytek se da docela dobre povodit. a je tam nano! :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARASAN: osmc chybi a slabsi podpora. asi nejvetsi negativa. zacnu s laptopem, kterej mam navic a pak se uvidi.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: a v cem je problem?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    hmm, no nezni touplne lakave. Ja navic vsechno streamuju po siti (UPC).
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    KAERO: nejvic me mrzi ze nemuzu mit neco jako OSMC na tom. bezi na tom stabilne debian ale ma problemy s KODI. podporuje to jen jeden clovek a builduje kdyz ma cas.
    cert to vem. co jsem potreboval jsem si ohnul na LibreElecu ale je to mirna otrava
    KAERO
    KAERO --- ---
    LEXXA: mohl bys prosimte uvest co konkretne mas na mysli ze podpora je slusna ale ne jako u RPi? na cem jsi treba dumal atd?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    NINE_OF_NINE: uznavam ze je to hodne. ja C2 i s vecma okolo koupil pres znamyho co mi dluzil penize a tohle byla asi jedina cesta jak apson neco z nej dostat.
    jinak jsem cetl ze diry sedi k akrilatovym krabickam na RPi. nezkousel jsem.
    MARASAN: ja prave kvuli hevc a skinu do kodi sel do upgradu (a kvuli gigabitu). podpora je slusna ale rozhodne ne takova jako u RPi komunty. jestli chces mi posli sample toho co chces prehravat a uvidim jak to pobezi na C2ce. ja si stahl nejdriv nejake demo videa z netu a zacalo mi to skytat jen u tech nejvyssich bitratu. pak mi doslo, ze kdyz taham data po siti pres pul republiky nejaky lag je tam normalni. z usb to jelo libove.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    LEXXA: Co pouzivas za case? Prijde mi $4.5 za kousek plastu trochu hodne.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: mam
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    LEXXA: zkousels?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: odroid c2
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam