• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    GANDALFSEDY: neee :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    GANDALFSEDY: Presne tak. Ale uz co, udelam to poradne. mel jsem puvodne na mysli zda se to neresi nejaky hotovym boardem.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    RAINBOF: me se to reseni z ty stranky libi kvuli tomu jak je to jednoduchy a pritom promysleny a zbytecne nevyhodis atmegu ktera by pak sama musela asi zustat zapnuta i kdyz v nejakym sleep modu hadam
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    GANDALFSEDY: takže ubastlit. já teda mel v hlavě udělat to atmegou. ale pár trandaku me nezabije.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    PISTA1: to neni zrovna idealni pac sd karta :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: jenze za telku ovládám přes cec. takže co chceš detekovat.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    RAINBOF: už pár let mám malinu napájenou z USB přímo v televizi, takže se zapne při zapnutí telky a natvrdo vypne při jejím vypnutí.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: vypínání přes terminál nebo tlačítko + skriptík, u tebe by asi stačilo detekovat jestli je televize zapnutá a když jí někdo vypne, tak spustit "poweroff" =)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Nevite jak se na raspberry pi vlastne resi vypinani a zapinani ?

    Chci dosahnout plne integrace s televizi a zda se ze situace je takova nijaka. Tak se chci zeptat zda neexistuje uz neco hotoveho nez pujdu do bastleni.

    zatim jsem jen postoupil do faze ze vim jak bych to udelal.
    rpi ze zapina se reset switchem a vypina "ruco" pres shutdown. to znamena ze budu muset mit "neco" co bude cihat na to zda na ovladaci nemackam ON aby raspberry zaplo. dal vypnuti pak pres osmc/openelec. + hack pro to "neco" aby mi pri nabootovanem systemu neudelal reset kdykoliv stisknu power. (asi bych to resil sepnutim pinu po startu OS)
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    GANDALFSEDY, LEXXA,TEAPACK: Vyřešeno, díky
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AILAS: nedostanu se zevnitř ani na router od UPC a z vnějšku se na svuj komp dostanu, ale na Raspi ne... jako by to Raspi bylo nějakym způsobem blokovaný...

    Jinak po vrácení původního Raspi (1B) s původním image, se mi v DHCP Listu objevilo už s jinou MAC, ale předtím byly 100% stejné, protože mi zůstalo aktivní pravidlo na statickou IP podle MAC adresy...
    AILAS
    AILAS --- ---
    TEAPACK: 2 stejné MAC adresy na lokální síti být nemůžou takže každé zařízení má svoji. Ty RPi nemají stejné adresy a pokud ano, někdo jim je nastavil po bootu. Zkus traceroute 8.8.8.8 kam ti to dojde.
    Máš na internetu nějaký svůj server? Na odchytání packetů tcpdumpem. Třeba odcházejí ale nevrací se.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    cauves,

    zkousel nekdo toto https://find-a-poe.com/product/PoE-for-USB-and-non-PoE-Devices/

    potrebuji napajet rpi po ethernetu, ale nechci na strane switche pouzivat injektor a na druhe strane outjektor :) radeji si koupim passive-PoE switch od Ubiquiti a pouziju krabicku nahore :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BOTRYTIS: do /etc/init.d si přidáš vlastní spouštěč:
    #!/bin/sh
    #/etc/init.d/TVUJ_SPOUSTEC
    
    ### BEGIN INIT INFO
    # Provides:          TVUJ_SPOUSTEC
    # Required-Start:
    # Required-Stop:
    # Default-Start:     2 3 4 5
    # Default-Stop:      0 1 6
    # Short-Description: Start daemon at boot time
    # Description:
    ### END INIT INFO
    
    case "$1" in
        start)
           /home/pi/TVUJ_SKRIPT &
            ;;
        stop)
            killall TVUJ_SKRIPT
            ;;
        *)
            exit 1
            ;;
    esac
    
    exit 0

    uděláš ho spustitelný a updatuješ rc.d:
    sudo update-rc.d TVUJ_SPOUSTEC defaults

    Tvuj skript musí být taky executable a nezapomeň na ten &, jinak se ti boot zastaví a bude čekat na doběhnutí tvýho skriptu - while(1) ...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    BOTRYTIS: rc.local? i kdyz tam bych pridal nejaky sleep. popripade elegantnejsi verze by byla monit. ten to bude hlidat PIDy a v pripade nutnosti "neco" provede.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    BOTRYTIS: cron? pokud se dobre pamatuju v retropi konzoli pres nej startuju skript v pythonu co pak hlida teplotu a vypina a zapina vetrak ... zadne problemy s tim nebyly
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    Ahoj, možná stale dokola opakujicí se otázka, nicméně se mi nepovedlo najít fungující řešení

    mám Pi 2B s raspbianem a potřebuji spustit expect skript po startu na netu jsou ruzne navody s init.d atd. to mi ale nefunguje.... (pro upřesnění v expectu ovladam GPIO, ledky, rele...)
    Nemužete mi někdo poradit jak na to?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SUK: ip a:
     eth0: <br/> mtu 1500 qdisc pfifo_fast state UP group default qlen 1000
        link/ether b8:27:eb:a2:3a:16 brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
        inet 10.0.1.101/24 brd 10.0.1.255 scope global eth0
           valid_lft forever preferred_lft forever
        inet6 fe80::8bf2:7380:9c48:70e7/64 scope link 
           valid_lft forever preferred_lft forever
    

    ip r
    default via 10.0.1.1 dev eth0  metric 202 
    10.0.1.0/24 dev eth0  proto kernel  scope link  src 10.0.1.101  metric 202
    
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam