• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    TEAPACK: jo takto
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DELLAMORTE: místo cp možná rsync, hlavně pokud to nahazuje ze zálohy...
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    MARASAN: jako mkfs a cp?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MARASAN: kromě použití DCFLDD místo DD mě ještě napadá toto, ale to je spíš o sestavení vlastní karty, než jen o klonování...
    SUK
    SUK --- ---
    MARASAN: No, jestli jenom zkopiroval soubory, tak .. jenom zkopiruj soubory, ne? :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Nemuzu najit odkaz na popis klonovani SD karty pro RPi, kterej nepouzival dd, ale vytvoril partitions na karte ve ctecce a zkopiroval na ni jen potrebny soubory a karta byla hned pouzitelna. Nemate nekdo v bookmarcich?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    a proto ze odchazejici karta je pekna sracka pracuju na korektnim vypinani raspi :)
    osmc nejni zadna vyhra pulka vychytavek jako moduly pro ruzny telky tam nejni.
    PELDA
    PELDA --- ---
    GANDALFSEDY:
    KAERO:
    RAINBOF: diky, diky. byla to karta..

    popravde jsem si myslel, ze to je neco jineho - RPI mi v posledni dobe nejak blbe detekovalo rozliseni televize (Kodi nabihalo v 640x480) a tak jsem myslel, ze postupne odchazi neco na HDMI vystupu, kdyz prestalo nabihat uplne.
    ale po precteni tady jsem preformatoval kartu a pohoda.

    BTW misto OpenElec jsem zkusil OSMC a pocitove nevidim v performance zadny rozdil.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PELDA: na 90procent karta
    KAERO
    KAERO --- ---
    PELDA: vzdalene pripojeni? ssh?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    PELDA: sd karta v cajku(preflashovani vyzkouseno)? jiny napajeni? obrazovka je co? composite telka, pc monitor, lcd tv?
    PELDA
    PELDA --- ---
    Dotaz - RPI 1b+ - najednou černá obrazovka, vůbec nenabíhá. Přitom dva roky žádný problém. Zároveň normálně bliká LAN a další kontrolky.
    Co s tím? Zkusit novou kartu?
    AILAS
    AILAS --- ---
    RAINBOF: Mne se jednou týdně RPi zálohuje na připojenou druhou kartu před USB. Kdyby aktuální karta odešla jen je prohodím a jede se dál. Mezitím jí buď vyreklamuju nebo koupím novou a zase jí dám do USB aby se na ní ta současná zálohovala.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISTA1: to je jako s mikrousb kabelama. pocet koupenych je primo umerny tomu jak te to bude stvat az ho budes "nekde" potrebovat :D
    Ale ano souhlasim. to nemeni nic na faktu ze kdyz to udelas spravne mas takovej vic adidas pocit :D
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    RAINBOF: při ceně karet myslím není problém mít neustále jednu v záloze :D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISTA1: v 8 vecer sehnat microsdkartu k nezaplaceni :D
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    KAERO: Tak stat se to samozřejmě může. Ale jak říkám, pokud se mě kousla na malině karta, tak to vždycky(openelec, owncloud) bylo kvuli vypnutí napájení při bootu, nikdy ne při vypnutí za běhu.

    Je pravda že když mě teď nedávno odešla na OC karta tak to bylo taky zajímavý. Vlasní OC přes klienty normálně šlapal, (data mám na USB stickách v raid0) ale když sem se na tabletu kde nesyncuju 4Gb adresář s fotkama potřeboval pár stáhnout přes webový rozhraní vyhodilo mě to chybu, doma sem se nepřihlásil ani přes SSH, Je jasný že po vypnutí karta totálně KO nešlo s ní ani nic stáhnout, ani přeformátovat, by mě zajímalo jak dlouho to jelo jen z paměti. :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KAERO: záleží co na tom děláš, já mám malinu na robotovi, kde se občas stane, že se přeruší komunikace s dalšími čipy a dokud jsem tam neudělal extra skript pro vypnutí při stisku tlačítka, tak každý takový výpadek znamenal nový flash...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    KAERO: mne se to stalo asi 2x za 4 mesice.
    KAERO
    KAERO --- ---
    PISTA1: super, dik. vsichni vsude rikaji, ze se to "muze" stat, ale nejkou statistiku jsem doted neslysel.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    na druhou stranu. Zaloha kodi z karty, nahrání image na kartu a prehrani kodi ze zalohy. je otazka 5 minut mojeho casu. takze no stress.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam