• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SUK: asi jsem už asi fakt outdated ale moje Raspi má normální SD slot :))
    vypadá to, že řešení na úrovni SD je pořád pomocí flagu http://www.bertold.org/sdtool/

    jinak souhlas s MARASAN - nastavit ro mount a tmpfs na věci který je potřeba dočasně zapsat
    SUK
    SUK --- ---
    QWWERTY: Raspi ma mikroSD slot, kterej tohle mechanicky reseni (ono to zase tak moc HW neni, je to jen switch detekovatelnej nekteryma cteckama) vubec nema.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    TEAPACK: a co HW řešení? :))
    SUK
    SUK --- ---
    TEAPACK: Konkretne s raspi ne, ale naprosto bezne mivaji podobna zarizeni RO FS. Na routrech se pouziva(l) squashfs s nejakym overlayem, ktery asi nebudes ani potrebovat...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    TEAPACK: vypinas to odpojenim od proudu? pokud to dela robot, mohl by spustit graceful shutdown.
    ad read-only: staci do fstabu pridat ro do options a montovat tmpfs pro logy, tempy apod.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MARASAN: A jde o to, že kolem právě jsou jednočipy, kterým nevadí, když se vypnou... Vypínat se to bude často, z pohledu OS naprosto náhodně - bude to na robotovi a potřebuju aby to bylo blbumvzdorný.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MARASAN: k Arduinu nepřipojíš 5MPix kameru a laserový skener...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    TEAPACK: proc (kdy?) se bude vypinat? neni pak lepsi njaky arduino?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QWWERTY: nn, jde mi o to, že se to bude často zapínat a vypínat... Raspi se bude starat jenom o zpracování dat z kamery a výsledky pak bude posílat přes sériák dál, takže není potřeba nic ukládat na SD kartu, jen to potřebuju udělat tak, aby to spolehlivě přežilo tvrdý vypnutí i během bootu.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    TEAPACK: proc read only, resp. proc flashovat novy image? kvuli opotrebeni SD?
    pokud potrebujes nekam ukladat akorat docasny data, tak si vytvor tmpfs mountpoint, tzn. docasny filesystem umisteny v RAM
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, máte někdo zkušenosti s Raspi, který má ReadOnly FileSystem? potřebuju jedno nacpat k pár senzorům a nechci tam obden flashovat nový image...
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    TEAPACK:
    Já jsem vůl.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    LEFTY: omv je na malinu overkill si myslim. venuj terminalu par hodin, udelej zalohu konfigu a zapomen
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    LEFTY: a nestačí terminál přes SSH =)
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    Možná je to jednoduchý, tak poraďte pls. Je nějaký distro pro Pi 2, který by šlo kompletně spravovat přes web ihned po bootování? O co mi jde: Nemám moniotor :-) A vzhledem k tomu, že Pi chci použít jako NAS/torrent client, nepotřebuju žádnou mega interaktivitu. Líbilo by se mi nastartovat, Pi by si vzalo z DHCP ip adresu, a na adrese ip_adresa/admin běžel webovej ksicht, kterej je na tyhle věci dělanej.
    Koukal jsem, že to umí OpenMediaVault, nějaká další/vhodnější distribucE? Dík.
    AILAS
    AILAS --- ---
    MARASAN: Tuším že podle tohohle jsem dělal i já svoje zálohování o kterém jsem psal níž.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    nasel jsem co jsem mel na mysli:
    @SYSMATT - Matthew E Hoskins: Backup, Restore, Customize and Clone your Raspberry Pi SD Cards (tutorial) [Updated 8/30 for NOOBs SD]
    http://sysmatt.blogspot.cz/2014/08/backup-restore-customize-and-clone-your.html
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    TEAPACK: jo takto
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DELLAMORTE: místo cp možná rsync, hlavně pokud to nahazuje ze zálohy...
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    MARASAN: jako mkfs a cp?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam