• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: tak to mas stesti. obecne vzato ale kdyz se zeptas na terminalni zavady pracek tak je to ridici jednotka.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Me se nikdy nic takovyho nestalo. Pracek sem už par mel
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: divny to neni. je to schvalne. 40watt cerpadlo je spousteny 0.8a triakem a kdyz se cerpadlo prehreje praskne v rotoru magnet zacne lehce drhnout a najednou triakem jde 1.2A coz je otazkou casu.
    a podobne jine vtipky.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: tak to je dost divny
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ELPASO: me spis zajima to, ze pracka odchazi co 5 let a pokazdy je to to ridici jednotka. Pracka je pracka a myslim si ze ten zaklad co na tom pouzivam by melo zvladnout cokoliv.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    RAINBOF: To me taky zajima!!!! :) abych vyuzil rj45 zasuvku v koupelne :)))
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    snažím se najít projekt řízení pračky přes raspi tedy ne jen monitoring. nezakopli jste o něco takového?
    TR1
    TR1 --- ---
    TEAPACK:
    Karta se predelavat nemusi. V podstate staci naklonovat treba pomoci clonezilla mmcblk0p2 na usb disk nebo pevny disk a upravit cestu ke korenovemu adresari v souboru /boot/cmdline.txt
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: tak to asi necham jak to mam :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: za me (osmc) z usb to bylo pomalejsi. ze siti jsem to nezkousel
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    TEAPACK: a zrychlí se to při použití LAN nebo je lepší USB?
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    TEAPACK: díky za odkaz, na tohle jsem se právě díval...a našel jsem také tohle: http://www.averagemanvsraspberrypi.com/2015/10/install-osmc-on-a-usb-stick.html tak uvidím, co půjde :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    WOJTISHEK: tak to co jsem sem dával je hraní primárně s SD kartou... tenhle návod je lepší:
    Boot the Raspberry Pi from USB
    http://www.instructables.com/id/Boot-the-Raspberry-Pi-from-USB/

    MIKEKT: GLAN ti s bootem přes ethernet nepomůže... Raspi má ethernet pověšený na USB2.0, takže maximální přenosová rychlost nedostahuje ani těch 100Mbit...
    Leda, že by sis koupil třeba Pine64, to má GLAN na přímo a ani tolik netopí =)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    PISKVOR: hm to zní dobře. Je někde nějaký návod jak na to? Jedu na tom taky jenom openelec kodi. Zatím mám doma jenom 100mb síť, ale i to by možná mohlo být rychlejší? Časem bude 1gb Nebo koupit nějakou rychlejší flash
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    TEAPACK: pohledám, díky :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    WOJTISHEK: musí se předělat celá SD karta... nedávno jsem tu na to házel návod...
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    PISKVOR: ermmm podruhé :) mám RPi jenom na Kodi (potažmo OSMC). Boot sector si mám vytáhnout třeba z Raspbianu? nebo odjinud?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    WOJTISHEK: Boot sector, a malý diskový oddíl /boot . Z boot sectoru se spustí to, co je v /bootu, a teprve odtamtud se spouští vlastní systém, který už je kdekoli jinde (v externí čtečce nebo disku nebo klidně i v síti).
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    PALUSHA: ermmm...chápu to tak, že na kartě zůstane "boot sector" a bude směřovat na flashku?
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    Děkuju za rady. Asi počkám, až to dorazí a změřilm to.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam