• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    TR1: Záleží co s tím chceš dělat. Po bytě je to úplně v pohodě.
    TR1
    TR1 --- ---
    LEON_KOWALSKI:
    to vim, jenze ja mam RPi2 a navic si o kvalite prijmu te integrovane nedelam zadne iluze :)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    TR1: RPI3 má vlastní WiFi
    TR1
    TR1 --- ---
    Budte zdravi,

    nepouziva nekdo k RPi2/3 tento wifi adapter? Funguje bez problemu nebo je potreba kouzlit s ovladacema?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CYBERSTORM: No, zatím to asi nedopadne - úplně na blind se mi to kupovat nechce, protože už mám na stole dost jinejch desek, který to taky nezvládnou a další navíc nepotřebuju...
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    TEAPACK: Dej vědět jak jsi dopadl. Jsem celkem zvědavý
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, máte někdo doma Odroid XU4? Potřeboval bych na něm prubnout USB3.0, jestli utáhne Kinect v2 stačí mi přeposílat depth stream přes ethernet dál - chci se vyhnout i7 s 2GB grafikou...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LEXXA: ano presne. a hele co se voguglil.
    Get Started with Microsoft Azure IoT Starter Kit - Raspberry Pi2 and Pi3 | Microsoft Azure
    https://azure.microsoft.com/cs-cz/resources/samples/iot-hub-c-raspberrypi-getstartedkit/
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    RAINBOF: tak pokud stale plati ze latte panda podporuje win10 tak se da redpokladat ze na tom pobezi i servr 2016 v nejake jemnejsi variante. dokazu si prestavit situaci kdy tomu bazmeku podsouvas ze serveru/azuru powershellem kontejnery ktere udelaji jeden ukon a pak umrou.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: protoze jeho podpora je soucast visual studia. proste si z toho ms udelal takovy arduino. powershell se mi libil iis taky. jenze to zatipli. klasickej ms a jeho nedotahovani. podle me to potencial melo kdyby to nenechali takhle chcipnout.
    dneska v dobe case a modelovani aplikaci to celkem smysl davalo. soucast aplikace na sber dat muze byt i jednoduchy hw.
    nebo pri vyvoji na arm platforme mas moznost testovat kod.
    SPM
    SPM --- ---
    Mně teda hlavně uniká smysl, proč tam vůbec něco takového chtít / zkoušet provozovat... Ten systém je ztěží použitelný jako klikátko na desktopy a tahle verze stejně neměla mít ani GUI, takže ani na to to použít nešlo.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PISKVOR: Win na malině nejsou použitelný ani z 50%, spíš tak z 10.
    Samotný Pi3 je použitelnější když mu dáš pořádnej chladič, ale i tak u mně vede Pine64 =) zrovna jsem si na něm rozjel Citadel a na RAM ani procesoru to není poznat :-) (80MB celkem, ~5% CPU při připojení tří lidí)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TOOMIX: Jo, z 50%, to by tak odpovídalo. Ale ani RPi3 není žádný dělo, i když jede na 100%.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    tak nic, myslel jsem, že je to použitelný aspoň z 50% jako raspbian
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TOOMIX: Je to jen marketingovej gimmick "hele, hele, malina je cool - a my tam jsme taky!!! (Čumte na nás, jak jsme cool)"
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOOMIX: jednou jsem to zkoušel, rozjet na Raspi desítky mi trvalo celý den a to už jsem měl zkušenosti jak s Linuxem, tak s Visual studiem, bez toho je samotný setup past vedle pasti.

    Jinak je to opravdu jen zombie konzole k počítači s Win10 a VS2013+.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: Microsoft nemá lidské zdroje anu na takové projekty jako browser Edge, protože na začátku se rozhodli, že spoustu věcí postaví na zelené louce, udělají téměř nekompatibilní prostředí a pak jim umírají jinak dobré projekty jako Windows Mobile, protože nikdo pro ně nedělá aplikace a sám MS nestíhá dělat univerzální aplikace vlastního softu. Edgi trvalo rok, než začal podporovat doplňky a aktuálně jich nabízí... DVANÁCT, ne 12 000, ne 1200, ale 12!
    Štve mě to, protože se bojím, že za chvíli lidi utečou k Applu nebo Googlu kvůli funkčímu ekosystému (linux cílí na jinou sortu zákazníků a vesměs toho nemá moc co nabídnout uživatelům komerčních aplikací)
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: bych spis rekl, ze vrchni managori zjistili, ze to nema takovy ohlas jak doufali tak to potichu utli. kdo jiny by mel mit zdroje nez mikrosoft?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TOOMIX: Řekl bych, že je to další z mnoha velkých projektů, na který nemá Microsoft lidské zdroje, aby se mu věnovaly. Myslím, že vyšel jeden díl Raspberry magazínu o Windows 10 IoT a tím to skknčilo.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    jak to vypadá s Windows 10 IoT? Používáte to na raspberry někdo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam