• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CYBI: jestli trváš na pythonu, tak třeba tohle jsem používal na robotovi... měl jsem tlačítko připojený mezi GND a pin13 a skript se spouštěl automaticky při startu...
    #!/usr/bin/python
    
    import RPi.GPIO as GPIO
    import time
    import subprocess
    
    GPIO.setmode(GPIO.BOARD)
    GPIO.setup(13,GPIO.IN,pull_up_down=GPIO.PUD_UP)
    
    btn_down = 0
    
    while True:
        if GPIO.input(13) == True:
            btn_down += 1
            print "Button down for ", 5-btn_down
        else:
            btn_down = 0
    
        if btn_down > 4:
            print "Shuting down, now!"
            subprocess.call("halt")
            GPIO.cleanup()
            break
        time.sleep(1)

    jak na to s odstupem koukám, tak by bylo asi výrazně jednodušší to napsat rovnou v bashi, ale když to funguje.... =)
    CYBI
    CYBI --- ---
    zdar, ma nekdo zkusenost s nejakym hardwarovym buttonem/spinacem a halt/shutdown python skriptem pro setrny vypinani u rpi3 ? dikec
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    TR1: Záleží co s tím chceš dělat. Po bytě je to úplně v pohodě.
    TR1
    TR1 --- ---
    LEON_KOWALSKI:
    to vim, jenze ja mam RPi2 a navic si o kvalite prijmu te integrovane nedelam zadne iluze :)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    TR1: RPI3 má vlastní WiFi
    TR1
    TR1 --- ---
    Budte zdravi,

    nepouziva nekdo k RPi2/3 tento wifi adapter? Funguje bez problemu nebo je potreba kouzlit s ovladacema?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CYBERSTORM: No, zatím to asi nedopadne - úplně na blind se mi to kupovat nechce, protože už mám na stole dost jinejch desek, který to taky nezvládnou a další navíc nepotřebuju...
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    TEAPACK: Dej vědět jak jsi dopadl. Jsem celkem zvědavý
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, máte někdo doma Odroid XU4? Potřeboval bych na něm prubnout USB3.0, jestli utáhne Kinect v2 stačí mi přeposílat depth stream přes ethernet dál - chci se vyhnout i7 s 2GB grafikou...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LEXXA: ano presne. a hele co se voguglil.
    Get Started with Microsoft Azure IoT Starter Kit - Raspberry Pi2 and Pi3 | Microsoft Azure
    https://azure.microsoft.com/cs-cz/resources/samples/iot-hub-c-raspberrypi-getstartedkit/
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    RAINBOF: tak pokud stale plati ze latte panda podporuje win10 tak se da redpokladat ze na tom pobezi i servr 2016 v nejake jemnejsi variante. dokazu si prestavit situaci kdy tomu bazmeku podsouvas ze serveru/azuru powershellem kontejnery ktere udelaji jeden ukon a pak umrou.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: protoze jeho podpora je soucast visual studia. proste si z toho ms udelal takovy arduino. powershell se mi libil iis taky. jenze to zatipli. klasickej ms a jeho nedotahovani. podle me to potencial melo kdyby to nenechali takhle chcipnout.
    dneska v dobe case a modelovani aplikaci to celkem smysl davalo. soucast aplikace na sber dat muze byt i jednoduchy hw.
    nebo pri vyvoji na arm platforme mas moznost testovat kod.
    SPM
    SPM --- ---
    Mně teda hlavně uniká smysl, proč tam vůbec něco takového chtít / zkoušet provozovat... Ten systém je ztěží použitelný jako klikátko na desktopy a tahle verze stejně neměla mít ani GUI, takže ani na to to použít nešlo.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PISKVOR: Win na malině nejsou použitelný ani z 50%, spíš tak z 10.
    Samotný Pi3 je použitelnější když mu dáš pořádnej chladič, ale i tak u mně vede Pine64 =) zrovna jsem si na něm rozjel Citadel a na RAM ani procesoru to není poznat :-) (80MB celkem, ~5% CPU při připojení tří lidí)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TOOMIX: Jo, z 50%, to by tak odpovídalo. Ale ani RPi3 není žádný dělo, i když jede na 100%.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    tak nic, myslel jsem, že je to použitelný aspoň z 50% jako raspbian
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TOOMIX: Je to jen marketingovej gimmick "hele, hele, malina je cool - a my tam jsme taky!!! (Čumte na nás, jak jsme cool)"
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOOMIX: jednou jsem to zkoušel, rozjet na Raspi desítky mi trvalo celý den a to už jsem měl zkušenosti jak s Linuxem, tak s Visual studiem, bez toho je samotný setup past vedle pasti.

    Jinak je to opravdu jen zombie konzole k počítači s Win10 a VS2013+.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: Microsoft nemá lidské zdroje anu na takové projekty jako browser Edge, protože na začátku se rozhodli, že spoustu věcí postaví na zelené louce, udělají téměř nekompatibilní prostředí a pak jim umírají jinak dobré projekty jako Windows Mobile, protože nikdo pro ně nedělá aplikace a sám MS nestíhá dělat univerzální aplikace vlastního softu. Edgi trvalo rok, než začal podporovat doplňky a aktuálně jich nabízí... DVANÁCT, ne 12 000, ne 1200, ale 12!
    Štve mě to, protože se bojím, že za chvíli lidi utečou k Applu nebo Googlu kvůli funkčímu ekosystému (linux cílí na jinou sortu zákazníků a vesměs toho nemá moc co nabídnout uživatelům komerčních aplikací)
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: bych spis rekl, ze vrchni managori zjistili, ze to nema takovy ohlas jak doufali tak to potichu utli. kdo jiny by mel mit zdroje nez mikrosoft?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam