• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MARASAN: ty skripty samotné jsem nečetl, ale vytáhnul jsem si věci co se mi tehdy hodily a nikde mi do očí nebilo rsync za běhu (ačkoli teď tam náznaky vidím) - mimochodem, taky jsem ten článek tehdy postoval 4 příspěvky před tebou ;-)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    TEAPACK: cetls to? normalne to rsyncnes za behu. Akorat je potreba minimalizovat zmeny behem syncu, ostatne stejne jako pri rsyncu po siti. Navic mas ready SD kartu a nemusis resit co se zalohou, kdyz ji potrebujes.
    O potrebe zalohovani RPi clusteru tu ted nekdo neco zminoval?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MARASAN: =) nj,a le to je ve chvíli, kdy máš SD kartu mimo raspi =) rsync to umí udělat za běhu - takže nemusíš rozebírat Raspi/Pine Cluster a tahat jednu SD kartu za druhou do kompu a z5 =)
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    KAERO: jo to je fakt, to mi nějak nedocvaklo
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KAERO: pokud nepoužíváš ACLka tak -aH, jinak asi -aHAX; pokud máš na disku nějaký sparse soubory (běžně image pro virtuály) při úvodní synchronizaci ještě přidat --sparse a pak místo toho --inplace
    (iirc pokud je src nebo dest na NFS tak se při --inplace ty sparse soubory stejně nafouknou)
    KAERO
    KAERO --- ---
    KCHARI: ale kdyz udelas dd partitiony ze ktere bezi system tak se to podela ne?
    AXTHEB: bacha na parametry - tim myslis ktere? zachovat linky?
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    zálohovat jde pohodlně přes dd

    sd card - How do I backup my Raspberry Pi? - Raspberry Pi Stack Exchange
    https://raspberrypi.stackexchange.com/questions/311/how-do-i-backup-my-raspberry-pi#313
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TEAPACK: spusti, provede. Bacha na parametry, teda :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: jj, velké je na získání dostupných formátů a malé je pro vybrání daného formátu =)

    co se týče zálohy - nejjednodušší je asi kompletní kopie SD karty když je venku, ale ze spuštěného systému jsem to nedělal a nejsem si jistý, jestli to vůbec nějak rozumně půjde - možná se koukni na rsync, ten toho umí hodně, ale jestli tě to pustí na /* a provede se vše korektně - těžko říci takhle z hlavy =)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: Ha, tam je jednou velké F a pak malé f a je to case sensitive, to mě pos*er :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Mimochodem, řešil jste někdo zálohování raspberry, resp jeho systému na síťové úložiště? Mám k raspberry připojený nas, resp. NAS je v síti na které je i raspi. Jde nějak donutit raspberry aby jednou za čas, řekněme týdně dělalo zálohu na systému na toto síťové úložiště tak abych nepřišel o systém? Už mi tam běží hosting a kdesicosi tam mám nastavené, tak ať jednou po výpadku elektriky a poškození paměťovky nečumím jak puk a nemusím začínat odznovu.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: okey, jsem schopnej přes terminal vypsat formáty videa, vyberu si teda mp4 1080 ale nevím jak to stáhnout.
    Píšu : youtube-dl -f 137 - že chybí url
    tak píšu: youtube-dl -f 137 https://youtu.be/fXDxfX7bepY
    ERROR:u 137 is not a valid URL. a že mám zkusit vyhledat video dle názvu.

    Asi blbá syntax nebo mi něco uniká?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TEAPACK: Jenom teda bacha na updaty kvůli formátům přehrávače na webech - normálním kanálem to leze dost pomalu, vyplatilo se mi spíš to stáhnout do /usr/local/bin a dělat si na to updaty ručně.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TEAPACK: příkaz je jenom "youtube-dl -F https://www.youtube.com/watch?v=-O3cZ3M4hAo"
    nevím, proč mi ten druhý řádek vlezl taky nahoru ...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: na malině přes nástroj youtube-dl (defaultně už asi bude nainstalovaný). Přes "-F" se koukneš na dostupné formáty a zvolený formát si pak zadáš přes "-f XX" jako třeba tady:
    ~$ youtube-dl -F https://www.youtube.com/watch?v=-O3cZ3M4hAo 
    [youtube] -O3cZ3M4hAo: Downloading video info webpage
    [youtube] -O3cZ3M4hAo: Extracting video information
    [youtube] -O3cZ3M4hAo: Downloading MPD manifest
    [info] Available formats for -O3cZ3M4hAo:
    format code  extension  resolution note
    140          m4a        audio only DASH audio  132k , m4a_dash container, mp4a.40.2@128k (44100Hz), 57.83MiB
    171          webm       audio only DASH audio  157k , 1fps, vorbis@128k, 56.11MiB
    278          webm       192x144    144p   57k , webm container, vp9, 1fps, video only, 18.20MiB
    242          webm       320x240    240p   75k , vp9, 1fps, video only, 23.39MiB
    160          mp4        192x144    DASH video  112k , avc1.4d400c, 15fps, video only, 24.98MiB
    243          webm       480x360    360p  142k , vp9, 1fps, video only, 43.71MiB
    134          mp4        480x360    DASH video  149k , avc1.4d401e, 30fps, video only, 40.06MiB
    133          mp4        320x240    DASH video  242k , avc1.4d400d, 30fps, video only, 46.58MiB
    244          webm       640x480    480p  252k , vp9, 1fps, video only, 74.78MiB
    135          mp4        640x480    DASH video  373k , avc1.4d401e, 30fps, video only, 73.27MiB
    17           3gp        176x144    small , mp4v.20.3,  mp4a.40.2@ 24k
    36           3gp        320x240    small , mp4v.20.3,  mp4a.40.2
    18           mp4        480x360    medium , avc1.42001E,  mp4a.40.2@ 96k
    43           webm       640x360    medium , vp8.0,  vorbis@128k (best)
    
    ~$ youtube-dl -f 18 https://www.youtube.com/watch?v=-O3cZ3M4hAo  
    [youtube] -O3cZ3M4hAo: Downloading webpage
    [youtube] -O3cZ3M4hAo: Downloading video info webpage
    [youtube] -O3cZ3M4hAo: Extracting video information
    WARNING: unable to extract uploader nickname
    [youtube] -O3cZ3M4hAo: Downloading MPD manifest
    [download] Destination: Perturbator - I Am The Night [Full Album]--O3cZ3M4hAo.mp4
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KAERO: Tak můžu to samozřejmě zkusit, to je jasný. Jen musím nastudovat jak stáhnout video z youtube
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: jak psal TEAPACK, slo mi o to zjistit kde je problem, jestli v malem vykonu maliny, v pomale karte, v pomalem internetovem pripojeni v maline, v blbem prehravaci, v blbem browseru...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: jo, po hození do adresního řádku už to taky vidím, ale nyx to zkrátil jenom na badlink =)

    Jinak to tam píše, že failnulo: InnitializeSandbox() called with multiple threads in process gpu-process

    a byl/je to standardní bug v chromiu?
    161660 - InitializeSandbox() called with multiple threads in process gpu-process - chromium - Monorail
    https://bugs.chromium.org/p/chromium/issues/detail?id=161660

    už nemám čas hledat originální bug kde bude i solved + jak, ale snad tě to navede k nějakému řešení =)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: hele pro tu prdel. zkus nahrat tady ten addon.
    YouTube™ Flash-HTML5 :: Add-ons for Firefox
    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/youtube-flash-html5/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: divný, mě se normálně ukazuje a kolegovi co jsem posílal link taky..
    1url.cz/vtsMG
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam