• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: dikyza zjisteni, tak to asi bude fakt tim. Zrejme to resit nebudu, mam to v pidi krabicce a nechce se mi to predelavat a zvetsovat chladicem byt pasivnim, nedejboze aktivnim.

    kazdopadne dekuju za test!
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: Tak mi to nedalo a něco jsem testnul...

    Konfigurace:
    Přes USB to napájím z powerbanky 5V5A (Mi 20Ah) přes 10cm USB kablík určeným pro FastCharge.
    Přes GPIO to napájím ze zdroje 5V3A a kablíky na VIN a GND mám zdvojené.
    Výstup je do Raspi LCD s vlastním napájením.
    testované video1 - 720p, 40s, libx265
    testované video2 - 720p, 40s, h264

    zjištění:
    video1 je v pohodě, zvýšení vytížení procesoru proti normálu - nulové
    video2 už tak v pohodě není:
    1) procesor se i s velkým chladičem velmi zahřívá (vyleze na 58°C za 40s videa) - vytížení procesoru je 20% (+ 2-5% běžné zatížení)
    2) pokud napájím raspi z uUSB, tak mi na začátku problikne výstraha na podpětí (cca 3s)... u GPIO se to neděje
    Myslím, že to je tím, že broadcom nemá HW podporu pro dekódování H265 a tahá to procesorem, což při běhu bez chladiče výrazně projeví...

    Takže pokud chceš seriály a filmy v h265 -> pořádný zdroj přes GPIO + pořádný chladič ;)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: v pohode, diky moc!
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: Tak už je tam zaktualizovaný image a instaluje se Kodi... jen už nevidím moc na klávesnici, tak výsledky budou až zítra ;)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: nope, microusb
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: No, pokud se ti přehřeje procesor, tak Raspi umí jet buď na 1200MHz nebo 200MHz... což pak stačit nebude a něco spadne... + Pokud to napájíš nějakým micro-USB kabelem, tak je možné, že ti klesne napětí a něco se vypne - napájíš to přes GPIO?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    GANDALFSEDY: To by asi šlo, ale radši bych to vyřešil/věděl že to nejde se současným systémem.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    REDSNAKE: no ja myslel jestli nemuzes na jinou kartu a jen prohodit karty na otestovani ... bez toho aby sis rozhazel ten system
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    REDSNAKE: muze to tim byt a nemusi ... obzvlast na napajeni je to haklivy docela dost ... proc sleti jenom kodi a ne celej raspbian ... kdovi
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    GANDALFSEDY: to na to asi prdím, páč už mi na tom běží hosting s webem a nějaký klienti na zálohování nebo co. Nechce se mi to celý překopávat, radši si obstarám seriál v jiném formátu.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    REDSNAKE: skus nahodit osmc nebo distro uz na to udelane a uvidis jestli to bude delat stale tak by to pripadne mohlo byt i tim nasem ...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    GANDALFSEDY: Chladiče nemáš, ale nemyslím si že by to bylo přehříváním, to by se asi otočil celý systém, ne? Restartne se jen Kodi. Napájení je z nějakýho mobilu, ale opět bych to vyloučil stejnou dedukcí, je fakt, že občas se blesk objeví. Zkoušel jsem jen pár dílů jednoho seriálu s tímto kodekem v 720p
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: jako je to super, ty knihovny a třídění a jak ti to ukazuje cos už všechno viděl a tak. Doporučuju hned na začátku zvýšit cache jak pro video tak hudbu pokud budeš poslouchat, jinak to dost bufferuje.
    HOW-TO:Modify the video cache - Official Kodi Wiki
    http://kodi.wiki/view/HOW-TO%3AModify_the_video_cache

    já to teda tahám z NASu přes síť, tak jestli to může být tím?

    A knihovny jsou náchylné na formát názvu souborů, takže pokud máš špatnej formát, tak to třeba vůbec neukáže film v knihovně a tak.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    REDSNAKE: chladice mas? jaky napajeni? kolik videi jsi zkousel ... vsechny 720p nebo 1080p to delaji?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: stejně by mě to čekalo během srpna ;)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Install_Kodi_on_Raspberry_Pi

    Téda, jestli se ti chce kvůli tomu podstupovat celou anabázi, tak velkej dík!
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    to je tak potupné jít si pustit seriál na notebooku...:-/
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: dej mi nějaký link na Kodi - kde jak co a testnu ;)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    GANDALFSEDY: Jop, teď jsem aktualizoval systém, tak snad jo. Chová se to stejně.
    Teda provedl jsem aktualizaci pomocí sudo apt-get update a sudo apt-get dist-upgrade.

    Na netu je psáno:" The kernel and firmware are installed as a Debian package, and so will also get updates when using the procedure above. These packages are updated infrequently and after extensive testing."

    Takže nepředpokládám, že bych musel řešit jiný postup, ale rád se nechám případně poučit.

    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    REDSNAKE: nemuzu, ale mas tam vsechno aktualizovany vcetne firmwaru?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam