• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOMINO_I: Ono raspi nemá zrovna rychlé SPI pro SD kartu, takže výkon, který dostaneš v počítači bude odpovídat více schopnostem karty a výkon při spuštěném Raspbianu bude pro změnu dost zkreslená běžícím systémem směrem dolů.
    A u upgrade je problém, že máš hromady náhodných R/W na kartě, to bude vždy pomalé, protože rychlosti se udávají za ideálních podmínek (tzn stream / velké soubory na prázdnou kartu)
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    MUXX: To netusim, zatim jsem daval jenom update/upgrade Armbianu ale desne to trvalo, jak ta karta (class2) co jsem tam mel predtim. Tak prave se chystam dneska jak bude cas to nejak prubnout. Tak to chcu necim prohnat. At jim to muzu pripadne omlatit o hlavu :)
    MUXX
    MUXX --- ---
    TOMINO_I: Kolik ti to dava? 20MB/s by mel byt max.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOMINO_I: používám gnome-disks (česky v menu je to jen "disky") ;) dá se tam testovat zápis/čtení a u dospělých disků to kontroluje i SMART data... ale rozhodně bych to netestoval na RPi při běžícím systému.

    A DD je zastaralý nástroj, raději používej DCFLDD, který sám data kontroluje a automaticky spustí SYNC po zápisu ;)
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    Mate nejakou osvedcenou metodu, jak testovat rychlost (micro)SD karet na Linuxu? DD? Nebo neco jinaciho?
    Koupil jsem tedka novou microSDHC 16GB, kde udavaji 90 / 45MB/s (read / write), ale zda se mi to nejaky pomaly.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: tak jsem zjistil, že settings.json to bere z jiného umístění a to podle toho jaký user to spouští.

    Takže už se tam dostanu. Zapnul jsem si přihlášení, tedy login do webového rozhraní, ale nejsem nějak zatím schopen nastavit přístupy aby mi je to sežralo...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: to neni pravda napriklad virtualhost ma accesslist vlastni. Navic (a toho jsem si prve nejak nevsiml, trosku jsem popil :) ) to mas na jinem portu takze se to nejspis nejakeho toho hostingu netyka.

    Zde se zda, ze je to problem primo z transmissionu. Autori zamysleli transmission jako lokalni desktop app takze ji ve vychozim nastavni lze navstivit jen lokalne.

    nicmene zde to resi upravou settings.json zapnutim webui a hlavne
    "rpc-bind-address": "0.0.0.0",

    [SOLVED] 403: Forbidden!!!!!! - Transmission
    https://forum.transmissionbt.com/viewtopic.php?t=10539

    pokud to mas strceny "ven" doporucil byc misto 0.0.0.0 dát neco jako 192.168.1.0/24 aby to bylo pristupny jen od tebe doma ne vsude.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: To si úplně nemyslím, pokud by to bylo v hostech nedostal bych se ani na stránky, které tam hostuju, ne?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: je to problem v konfiguraci webserveru nekde v hostech bude allow deny, all a pod tim jak to ma byt tak pridej misto 127.0.0.1 0.0.0.0/24
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    dokonce když si otevřu prohlížeč na raspberry tak přes localhost:9091 se dostanu normálně do rozhraní transmission. To je nějaký divný, jako by mi tam hnila ještě nějaká jedna instalace a nechce se odinstalovat.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Jsem si řekl, že zkusím znova, odinstaloval jsem transmission znovu pomocí sudo apt-get purge transmission-daemon ale když načtu stránku ipadresa:9091 stále se mi zobrazuje stejná hláška. Není to divný? I když obnovím stránku pomocí CTRL+F5...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    řeším právě přeinstalaci transmission. Vše ok, jen se nedokážu dostat na webové rozhraní dokonce ani z vnitřní sítě, z venku nemluvě.

    zadávám ipadresa:9091 a dostanu hlášku:
    403: Forbidden

    Unauthorized IP Address.

    Either disable the IP address whitelist or add your address to it.

    If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.

    If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.

    v settings.json mám rpc-whitelist-enabled": false,

    Ale stejně mi to nechodí. Před úpravou settings vždy transmission stopnu a po úpravě a uložení samozřejmě spustím. Situace je stále stejná.

    Neví někdo co s tím náhodou?

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: to je takovy polovicaty ne. nahledy samozrejme kartu zabijou. stejne tak usb. kodi proto dela nahledy na pozadi nebo nedela pode toho jak se rozhodnes slozku pouzivat. 50mb raw na 4k monitoru bude pomalej i kdybys nahledy mel uz hotovy raspi nebude mit proste pamet.
    napada mne jeste rotace nektery telefony fotej ruzne obracene a dorovnavaji to informaci o tom ze obrazek je natocen napr o 90°
    mam u raspi ssd disk v usb a radove 20mb fotky mam bezne
    FATTY
    FATTY --- ---
    KAERO: rpi2, prohlizeni beznych fotek (kompakt dovolena) uplne v pohode (USB flashdisk, USB hdd)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KAERO: nepoužívám, můžu večer vyzkoušet
    KAERO
    KAERO --- ---
    ruzne fotky, male, velke. sdkarta i hdd pres usb. mozna se delaly nahledy. uz je to dlouho, vyhodnotil jsem to jako nepouzitelne a prestal to pouzivat, neresim to.

    mate nekdo jinou zkusenost? prohlizeni fotek je rychle? malina, kodi, prohlizeni fotek vam funguje rychle?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KAERO: Podle toho co jsem četl, pokud jsem to tedy správně pochopil, tak se náhledy tvořej i když prohlížíš fotky ve fullscreenu
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: kolik tech fotek v ty slozce mas a co je uloziste ? sdkarta ? nejsou ty fotky nahodou desive velky a nemas zaply nahledy ?
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: ve fullscreenu prechod z jedne fotky na druhou trva vecne. jako by to bylo cele delane pomalou softwarovou knihovnou. asi neni pro jpg podpora v graficke casti cipu? (hadam)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam