• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KAERO: Podle toho co jsem četl, pokud jsem to tedy správně pochopil, tak se náhledy tvořej i když prohlížíš fotky ve fullscreenu
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: kolik tech fotek v ty slozce mas a co je uloziste ? sdkarta ? nejsou ty fotky nahodou desive velky a nemas zaply nahledy ?
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: ve fullscreenu prechod z jedne fotky na druhou trva vecne. jako by to bylo cele delane pomalou softwarovou knihovnou. asi neni pro jpg podpora v graficke casti cipu? (hadam)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MIKEKT:
    KAERO: Long shot ale nejde vypnout náhledy?
    KAERO
    KAERO --- ---
    MIKEKT: ja zkousel fotky v kodi z hdd a taky je to siiilene pomale, nepouzitelne na domaci ukazovani fotek pribuznym
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Mam starsi raspPi a zkousel jsem po delsi dobe zobrazit nejaky fotky z nasu a je to teda hrozne pomale. Uz jenom kdyz vlezu do slozky s fotkama tak to trva i nekolik minut nez to nabehne. A pak kazde ta fotka tak trva dlouho. NEmate s tim nekdo zkusenosti? jedu po kabelech po lanu.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: dikyza zjisteni, tak to asi bude fakt tim. Zrejme to resit nebudu, mam to v pidi krabicce a nechce se mi to predelavat a zvetsovat chladicem byt pasivnim, nedejboze aktivnim.

    kazdopadne dekuju za test!
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: Tak mi to nedalo a něco jsem testnul...

    Konfigurace:
    Přes USB to napájím z powerbanky 5V5A (Mi 20Ah) přes 10cm USB kablík určeným pro FastCharge.
    Přes GPIO to napájím ze zdroje 5V3A a kablíky na VIN a GND mám zdvojené.
    Výstup je do Raspi LCD s vlastním napájením.
    testované video1 - 720p, 40s, libx265
    testované video2 - 720p, 40s, h264

    zjištění:
    video1 je v pohodě, zvýšení vytížení procesoru proti normálu - nulové
    video2 už tak v pohodě není:
    1) procesor se i s velkým chladičem velmi zahřívá (vyleze na 58°C za 40s videa) - vytížení procesoru je 20% (+ 2-5% běžné zatížení)
    2) pokud napájím raspi z uUSB, tak mi na začátku problikne výstraha na podpětí (cca 3s)... u GPIO se to neděje
    Myslím, že to je tím, že broadcom nemá HW podporu pro dekódování H265 a tahá to procesorem, což při běhu bez chladiče výrazně projeví...

    Takže pokud chceš seriály a filmy v h265 -> pořádný zdroj přes GPIO + pořádný chladič ;)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: v pohode, diky moc!
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: Tak už je tam zaktualizovaný image a instaluje se Kodi... jen už nevidím moc na klávesnici, tak výsledky budou až zítra ;)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: nope, microusb
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: No, pokud se ti přehřeje procesor, tak Raspi umí jet buď na 1200MHz nebo 200MHz... což pak stačit nebude a něco spadne... + Pokud to napájíš nějakým micro-USB kabelem, tak je možné, že ti klesne napětí a něco se vypne - napájíš to přes GPIO?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    GANDALFSEDY: To by asi šlo, ale radši bych to vyřešil/věděl že to nejde se současným systémem.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    REDSNAKE: no ja myslel jestli nemuzes na jinou kartu a jen prohodit karty na otestovani ... bez toho aby sis rozhazel ten system
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    REDSNAKE: muze to tim byt a nemusi ... obzvlast na napajeni je to haklivy docela dost ... proc sleti jenom kodi a ne celej raspbian ... kdovi
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    GANDALFSEDY: to na to asi prdím, páč už mi na tom běží hosting s webem a nějaký klienti na zálohování nebo co. Nechce se mi to celý překopávat, radši si obstarám seriál v jiném formátu.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    REDSNAKE: skus nahodit osmc nebo distro uz na to udelane a uvidis jestli to bude delat stale tak by to pripadne mohlo byt i tim nasem ...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    GANDALFSEDY: Chladiče nemáš, ale nemyslím si že by to bylo přehříváním, to by se asi otočil celý systém, ne? Restartne se jen Kodi. Napájení je z nějakýho mobilu, ale opět bych to vyloučil stejnou dedukcí, je fakt, že občas se blesk objeví. Zkoušel jsem jen pár dílů jednoho seriálu s tímto kodekem v 720p
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: jako je to super, ty knihovny a třídění a jak ti to ukazuje cos už všechno viděl a tak. Doporučuju hned na začátku zvýšit cache jak pro video tak hudbu pokud budeš poslouchat, jinak to dost bufferuje.
    HOW-TO:Modify the video cache - Official Kodi Wiki
    http://kodi.wiki/view/HOW-TO%3AModify_the_video_cache

    já to teda tahám z NASu přes síť, tak jestli to může být tím?

    A knihovny jsou náchylné na formát názvu souborů, takže pokud máš špatnej formát, tak to třeba vůbec neukáže film v knihovně a tak.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    REDSNAKE: chladice mas? jaky napajeni? kolik videi jsi zkousel ... vsechny 720p nebo 1080p to delaji?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam