• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    MRAKY: dik, to zni docela zajimave.
    Nevis, ci nekdo jiny, zda muze byt ta wifi z RPI Zero W nastavena jako access point?

    fotaky sice umi AP, a lze k nim pripojit vice nez jedno zarizeni, ale maji pokazde jine SSID i heslo, takze by se to obtizne propojovalo, atimco..
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    TEAPACK: mas pravdu, ze to porovnani je z toho asi tak to nejnarocnejsi.. ale na nahledech 1024, navic jete asi patricne zmensenych, se to do par vterin i na dost pomalem stroji podle me vejde, a ja bych vterin par klidne toleroval.. Jde tam jen o to, aby to hlasilo hoodne ujete veci, a to na zmenseninach poznat pujde.. a kdyby nekdo vyzadoval jeste vetsi presnost, porad muzu zkusit to porovnat na vyrezech cimz ulehcim praci pro cpu.. (na GPU asi radeji zapomenout, ze?)

    vis-li o nejake stereo resni, co jede se zrcadlovkami, tak se rad poucim, ale i tak si myslim, ze stoji za to, udelat jim konkurenci, vim ze existuje pro canoni compakty.. a co jsem nepsal, je ze tohle je pro zrcadlovky.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    VERLIBA: tak zrovna porovnávání dvou fotek, zda nejsou moc odlišné není úplně nenáročná věc... ;) s libgphoto striktně potřebuje nějaký linux, takže to na jednočipech (AVR/LPC) nerozjedeš a potřebuješ nějaký SoC s linuxem - co třeba Raspi ZeroW ? a nebo Compute module pro Raspi3, tam se dají připojit rovnou dvě kamery a existují už hotové věci na stereo fotografie ;)
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    BOUMRY:
    TEAPACK:
    diky prostuduju, pak se jeste poptam..
    k cemu to je.. pobezi tam programek zalozeny na libgphoto, a bude synchronizovat nastaveni dvou fotaku, bude to castecne ovladat mereni expozice, a pripadne pozdeji z liveview kontrolovat, zda nejsou fotaky namirene moc jinak - ucel toho vseho je stereo foceni..
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    VERLIBA: jakékoliv AVR a toto http://www.atmel.com/products/wireless/wifi/default.aspx
    Za pár korun, minimum HW, minimální spotřeba.
    Asi bys měl víc popsat, na co to chceš
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    VERLIBA: pardon preklep GPIO samozrejmne
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    co nejmensiho se da sehnat, potreboval-li bych
    -2xUsb 2.0 port nebo jedna wifi
    -4xDPIO
    pak asi vsechno ma nejaky unix, ze? ram a rychlost CPU, myslim ze nemam velke naroky, nicmene presne nevim, ale mel bych se vejit i do tech slabsich..
    a muze to byt i nejak alternativa RPI
    diky
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOMINO_I: Ono raspi nemá zrovna rychlé SPI pro SD kartu, takže výkon, který dostaneš v počítači bude odpovídat více schopnostem karty a výkon při spuštěném Raspbianu bude pro změnu dost zkreslená běžícím systémem směrem dolů.
    A u upgrade je problém, že máš hromady náhodných R/W na kartě, to bude vždy pomalé, protože rychlosti se udávají za ideálních podmínek (tzn stream / velké soubory na prázdnou kartu)
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    MUXX: To netusim, zatim jsem daval jenom update/upgrade Armbianu ale desne to trvalo, jak ta karta (class2) co jsem tam mel predtim. Tak prave se chystam dneska jak bude cas to nejak prubnout. Tak to chcu necim prohnat. At jim to muzu pripadne omlatit o hlavu :)
    MUXX
    MUXX --- ---
    TOMINO_I: Kolik ti to dava? 20MB/s by mel byt max.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOMINO_I: používám gnome-disks (česky v menu je to jen "disky") ;) dá se tam testovat zápis/čtení a u dospělých disků to kontroluje i SMART data... ale rozhodně bych to netestoval na RPi při běžícím systému.

    A DD je zastaralý nástroj, raději používej DCFLDD, který sám data kontroluje a automaticky spustí SYNC po zápisu ;)
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    Mate nejakou osvedcenou metodu, jak testovat rychlost (micro)SD karet na Linuxu? DD? Nebo neco jinaciho?
    Koupil jsem tedka novou microSDHC 16GB, kde udavaji 90 / 45MB/s (read / write), ale zda se mi to nejaky pomaly.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: tak jsem zjistil, že settings.json to bere z jiného umístění a to podle toho jaký user to spouští.

    Takže už se tam dostanu. Zapnul jsem si přihlášení, tedy login do webového rozhraní, ale nejsem nějak zatím schopen nastavit přístupy aby mi je to sežralo...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: to neni pravda napriklad virtualhost ma accesslist vlastni. Navic (a toho jsem si prve nejak nevsiml, trosku jsem popil :) ) to mas na jinem portu takze se to nejspis nejakeho toho hostingu netyka.

    Zde se zda, ze je to problem primo z transmissionu. Autori zamysleli transmission jako lokalni desktop app takze ji ve vychozim nastavni lze navstivit jen lokalne.

    nicmene zde to resi upravou settings.json zapnutim webui a hlavne
    "rpc-bind-address": "0.0.0.0",

    [SOLVED] 403: Forbidden!!!!!! - Transmission
    https://forum.transmissionbt.com/viewtopic.php?t=10539

    pokud to mas strceny "ven" doporucil byc misto 0.0.0.0 dát neco jako 192.168.1.0/24 aby to bylo pristupny jen od tebe doma ne vsude.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: To si úplně nemyslím, pokud by to bylo v hostech nedostal bych se ani na stránky, které tam hostuju, ne?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: je to problem v konfiguraci webserveru nekde v hostech bude allow deny, all a pod tim jak to ma byt tak pridej misto 127.0.0.1 0.0.0.0/24
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    dokonce když si otevřu prohlížeč na raspberry tak přes localhost:9091 se dostanu normálně do rozhraní transmission. To je nějaký divný, jako by mi tam hnila ještě nějaká jedna instalace a nechce se odinstalovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam