• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: osobne jsem nepochopil, k cemu je dobre mit raspbian na x86?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Můj bolíbený autor lego-kompatibilních krabiček k Raspberry Pi rozjel novou kampaň, tentokrát na pěkný, leč lego-nekompatibilní flexi stojan na kameru:

    SmartiPi Flex for Raspberry Pi by Tom Murray —Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/projects/799765240/smartipi-flex-for-raspberry-pi

    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Zkoušel někdo Raspberry Pi x86 Desktop?
    MagPi 60: the ultimate troubleshooting guide - Raspberry Pi
    https://www.raspberrypi.org/blog/magpi-60/
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    GitHub - F5OEO/rpitx: RF transmitter for Raspberry Pi
    https://github.com/F5OEO/rpitx

    rpitx is a radio transmitter for Raspberry Pi (B, B+, PI2, PI3 and PI zero) that transmits RF directly to GPIO. It can handle frequencies from 5 KHz up to 500 MHz.

    Before you transmit, know your laws. rpitx has not been tested for compliance with regulations governing transmission of radio signals. You are responsible for using your rpitx legally.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: tohle budu chtit. posledne to byla jina situace. ;) dneska uz se zabejvam jinyma vecma nez loni. :) uz moc nebastlim. uvidime jak dlouho mi to predsevzeti vydrzi.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: bude ti to stačit ukázat v metru jako posledně s tím osciloskopem, nebo budeš chtít vlastní desku? =P
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: tohle je opravdu moc pekny. pokud to budes obednavat mysli na mne.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KAERO: no, k čemukoli =) už teď mají rozjetý Docker a když to osadíš na plno, tak budeš mít 24 jader (64bit, 1.2GHz), 14GB RAM... Podle toho, s jakými lidmi se na IRC nejčastěji potkávám, tak to skončí v hromadě škol jako pomůcka pro distribuované výpočty =)
    Já plánuju vyzkoušet paralelní zpracování obrazů a když mě to neokouzlí, tak tam nechám čtyři moduly a bude z toho web server =) a zbytek nasypu jako řídicí jednotky do robotů =)
    KAERO
    KAERO --- ---
    TEAPACK: k cemu se to bude pouzivat?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Neoficiálně oficiální fotka Cluster boardu od Pine (pro 7 SoPine modulů) s integrovaným osmiportovým GLAN switchem ^.^
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    TEAPACK: no, dik, tam bych taky hledal, jak se to dela, ale v minulosti jsem mel pocitace s wifi, kde AP proste nebylo podporovano.. linux nelinux...
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    MRAKY: dik, to zni docela zajimave.
    Nevis, ci nekdo jiny, zda muze byt ta wifi z RPI Zero W nastavena jako access point?

    fotaky sice umi AP, a lze k nim pripojit vice nez jedno zarizeni, ale maji pokazde jine SSID i heslo, takze by se to obtizne propojovalo, atimco..
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    TEAPACK: mas pravdu, ze to porovnani je z toho asi tak to nejnarocnejsi.. ale na nahledech 1024, navic jete asi patricne zmensenych, se to do par vterin i na dost pomalem stroji podle me vejde, a ja bych vterin par klidne toleroval.. Jde tam jen o to, aby to hlasilo hoodne ujete veci, a to na zmenseninach poznat pujde.. a kdyby nekdo vyzadoval jeste vetsi presnost, porad muzu zkusit to porovnat na vyrezech cimz ulehcim praci pro cpu.. (na GPU asi radeji zapomenout, ze?)

    vis-li o nejake stereo resni, co jede se zrcadlovkami, tak se rad poucim, ale i tak si myslim, ze stoji za to, udelat jim konkurenci, vim ze existuje pro canoni compakty.. a co jsem nepsal, je ze tohle je pro zrcadlovky.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    VERLIBA: tak zrovna porovnávání dvou fotek, zda nejsou moc odlišné není úplně nenáročná věc... ;) s libgphoto striktně potřebuje nějaký linux, takže to na jednočipech (AVR/LPC) nerozjedeš a potřebuješ nějaký SoC s linuxem - co třeba Raspi ZeroW ? a nebo Compute module pro Raspi3, tam se dají připojit rovnou dvě kamery a existují už hotové věci na stereo fotografie ;)
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    BOUMRY:
    TEAPACK:
    diky prostuduju, pak se jeste poptam..
    k cemu to je.. pobezi tam programek zalozeny na libgphoto, a bude synchronizovat nastaveni dvou fotaku, bude to castecne ovladat mereni expozice, a pripadne pozdeji z liveview kontrolovat, zda nejsou fotaky namirene moc jinak - ucel toho vseho je stereo foceni..
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    VERLIBA: jakékoliv AVR a toto http://www.atmel.com/products/wireless/wifi/default.aspx
    Za pár korun, minimum HW, minimální spotřeba.
    Asi bys měl víc popsat, na co to chceš
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    VERLIBA: pardon preklep GPIO samozrejmne
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    co nejmensiho se da sehnat, potreboval-li bych
    -2xUsb 2.0 port nebo jedna wifi
    -4xDPIO
    pak asi vsechno ma nejaky unix, ze? ram a rychlost CPU, myslim ze nemam velke naroky, nicmene presne nevim, ale mel bych se vejit i do tech slabsich..
    a muze to byt i nejak alternativa RPI
    diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam