• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: MB

    Ta teplota je v klidu nebo důvod k podtaktování? Protože si to jinak nedokážu vysvětlit, jedině tak, že jsem předtím čučel na filmy kdy prostě nebylo takové vedro k zalknutí...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: 57.996°C ;)

    4 MB/s nebo Mb/s ? Mb na FullHD v pohodě nebudou, většinou mají filmy bitrate kolem 10-15Mbps, takže 4MB už by stačit mohli, ale pokud to bude kolísat +-50%, tak to ti občas lagovat bude...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: 57996? Wtf?:)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KAERO: super tip, stahoval jsem gigový seriál a nedostal jsem se přes 4,2MB/s, je to v pohodě?

    Na notebooku připojeném kabelem k routeru stahuji z nasu nějaký 20MB/s
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: pro čtení teploty spíš používej "cat /sys/class/thermal/thermal_zone0/temp" ;)
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: midnight commander zobrazuje rychlost prenosu. taky muzes vydelit velikost casem...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ještě mě napadá, že to možná pomalu tahá z NASu.

    Neexistuje nějaký šikovný způsob jak zjistit, jakou rychlostí to stahuje z NASu? Když zkusím přímo v raspbianu zkopírovat z nasu do Raspi nějaký soubor, tak se ukazuje pouze čas, nikoliv rychlost...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    už z toho začínám být na palici. Jsou dny kdy mi Kodi lítá jak z praku, přehrává to videa v 1080p a pohoda. Pak třeba jako dnes to prostě seká, škube a laguje k pos*ní.

    Přitom se na sestavě nic nemění, jasně, nepřehraje to novej seriál tak mi to nedá a zkouším seriál kterej už jsem na kodi viděl a byl v klidu a seká se taky.

    Jsem se naštval, vyndal jsem paměťovku, udělal jsem její zálohu, protože jsem se k tomu chystal už delší dobu.

    Pak jsem kodi zapnul, tak po půl hoďce a film jede jak z praku. Nějakou chvíli, třeba deset minut.

    Aha? Žebychom se přehřívali?

    Přes /opt/vc/bin/vcgencmd measure_temp mi to ukazuje necelých 56°C.

    Je to důvod k tomu, aby se Raspbi podtaktovávalo a nezvládalo přehrávat?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    THOMASMORTA: myslíš tou roční zárukou a eMMC modulem navíc? O.o a BT s Wifi jsou na modulu, takže to půjde bez problému vyměnit ;)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TEAPACK: Jenom nevím, jestli v roce 2022 nebude BlueTooth 4.0 už zastaralý:-) Ale mohl aslepoň vypíchnout, čím se liší od klasického PINU.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    No, kluci z Pine se rozjeli... Pine64 LTS - garantovaná výroba do roku 2022 + ročná záruka a navíc to bude mít eMMC5.0 modul ... ^.^ chjo... další věc, co budu muset koupit =D
    PINE A64 LTS – PINE64
    https://www.pine64.org/?page_id=46823
    RADICAL66
    RADICAL66 --- ---
    hledam programatora co umi s arduinem nejlepe plzensko info do zprav - jedna se o jednorazovou praci
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: na to tu je jiz spousta dalsich distribuci. od nejmene narocnych: tiny core, puppy linux, lubuntu, a hromada dalsich. jsou to zive projekty, a treba lubuntu ma stejnou zakladnu jako raspbian - debian, a komunitu velikou.
    kazdy at si dela co chce, jen nevidim proc bych mel vubec raspbian na x86 strkat. kvuli prostredi pixel? to asi ne.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: Linux s živou komunitou na slabé x86 počítače?
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: osobne jsem nepochopil, k cemu je dobre mit raspbian na x86?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Můj bolíbený autor lego-kompatibilních krabiček k Raspberry Pi rozjel novou kampaň, tentokrát na pěkný, leč lego-nekompatibilní flexi stojan na kameru:

    SmartiPi Flex for Raspberry Pi by Tom Murray —Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/projects/799765240/smartipi-flex-for-raspberry-pi

    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Zkoušel někdo Raspberry Pi x86 Desktop?
    MagPi 60: the ultimate troubleshooting guide - Raspberry Pi
    https://www.raspberrypi.org/blog/magpi-60/
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    GitHub - F5OEO/rpitx: RF transmitter for Raspberry Pi
    https://github.com/F5OEO/rpitx

    rpitx is a radio transmitter for Raspberry Pi (B, B+, PI2, PI3 and PI zero) that transmits RF directly to GPIO. It can handle frequencies from 5 KHz up to 500 MHz.

    Before you transmit, know your laws. rpitx has not been tested for compliance with regulations governing transmission of radio signals. You are responsible for using your rpitx legally.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: tohle budu chtit. posledne to byla jina situace. ;) dneska uz se zabejvam jinyma vecma nez loni. :) uz moc nebastlim. uvidime jak dlouho mi to predsevzeti vydrzi.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: bude ti to stačit ukázat v metru jako posledně s tím osciloskopem, nebo budeš chtít vlastní desku? =P
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: tohle je opravdu moc pekny. pokud to budes obednavat mysli na mne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam