• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: vzdale-co? co tam mas za os?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: nevím co tím přesně myslíš. Ale mám pocit, že se mi to začíná celé nějak sypat, protože teď po restartu už nefunguje ani bezdrátová klávesnice a nelze se přihlásit ani vzdálenkou. Zajímavé je, že webserver funguje pořád.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: jaky je vystup z mediainfo?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    tak úplně stejně se seká x264 480p. Já už fakt nevim.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Tak máme tu další díl hry o trůny a opět to nejsem schopnej přehrát.
    game.of.thrones.s07e05.1080p.web.h264-tbs.mkv

    h264, 1080p asi giga a půl velké.

    Procesor jede pořád na 600mhz, vytížení kolem pár procent při přehrávání takže asi ani nemá potřebu se přetaktovávat na vyšší frekvenci. Něco tam mám asi blbě, ale už fakt nevim co, ale už mě to docela štve.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Dneska mi přišla špatná zpráva do mailu - můžu si do středy rozšířit stávající objednávku u Pine a pošlou mi to najedou... takže pokud někdo něco chcete, pošlete mi PM ;) (to Rainbof - tebe už mám napsanýho ;) )
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SPM: piny jako takové zvládnou 3A (36W) v pohodě, horší je to s protikusem, číňan dodává krimpovací hajzlíky co se rádi lámou a moc bych jim nevěřil, ale dají se koupit i pozlacené s 3A dle datasheetu =)
    A myslím, že není moc možností, jak to udělat hůř než přes AWG28 co běžně bývá v USB kabelech ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: ja myslel gpio. na gpio je akorat pojistka. ta se da ozelet.
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAINBOF: jenze na usb konektoru je nejaka ochrana ne? kdezto GPIO je bez ochrany. takze ti nejspis vetsina stejne potece GPIO protoze tam bude mensi svod.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: proto jsem mu ty dva plusy propojil a zapojil to na oba :)
    SPM
    SPM --- ---
    TEAPACK: no, na druhou stranu, ty kolíky jsou obvykle dle datasheetu taky dimenzovaný jenom na 1A... Z tohohle pohledu to moc dobře nevyřešili :-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: to jsi mi připomněl, že jsem si chtě koupit duralovou krabičku pro Pine ve verzi waterproof (IP67)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: toho sem se bal. raspi a tyhle boardy obecne maji konstrukci spis pro ghetto style. no nic vemu pajku kus pcb a ono to pujde.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: buď více PiBow na sebe a delší šrouby, nebo skládaná krabička z plexi ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    FEDY: resil nekdo na raspi pristrojovou krabicku ? potreboval bych neco aby to vypadalo jako stb ale dalo se do toho vydlabat 8 der na usb hub a ir a casem i displej.
    FEDY
    FEDY --- ---
    ahoj,
    nevite kde bych v CR koupil case na Banana PI M2 Ultra ? BpiM2 pouzit nelze
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: tak ten jsem zrovna tahal nedavno a dokonce konvertoval do x265 :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: To je v klidu, normální GOT, sem si to obstaral v jinom formátu:)

    Ale děkuju
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: co je to za serial? treba ho mam a muzu ti dat verzi co na rpi funguje.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TEAPACK+RAINBOF: No, já si u TeaPacka objednal dva, ale jeden je do projektu, který může počkat, takže se ze staré známosti klidně dohodneme, že si můžeš vzít jeden z mých dvou ROCKů 64 a TeaPack alespoň dostane své peníze za oba počítače už tenhle měsíc:-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    seriál můžeš překonvertovat libovolně moc pěkným nástrojem Handbrake
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam