• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: tvl. dyt na tom nic neni. a to rikam jako nekdo kdo se zivi administraci win masinama.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: Ani nevím popravdě. Upgradovalo se distro, po rebootu na mě vyskočila hláška, že teď běžím na nejnovějším raspbianu.

    Možná deset minut pro někoho, kdo tomu rozumím, ale já jsem fakt noob:)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: co se ti updatovalo?

    ja nevim. ja migroval cely svuj app server a trvalo to 10 minut. obnovit LibreELEC je otazkou dvou prikazu a asi 15 minut kopirovani malych souboru.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: hmm, hmm, zas to celý instalovat, jsem hrozně línej tvor:)

    Proběhlo:
    sudo apt-get upgrade
    sudo apt-get dist-upgrade
    a vše naskočilo, video přehrává plynule, nechci to zakřiknout teda, ale uvidím. Snad to bude dobrý.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: casove to vyjde lip.
    pokud nemas v kodi nejaky extra nastaveni tak zalohuj a do osmc.
    jestli skutecne mas jen mediaplayer, transmissionbt-daemon a nejaky webik bych se vubec nebal osmc. mas tam plny raspbian repo a jeste osmc repo.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    hmm, při spuštění jsem si všiml červené hlášky Failed to start Load Kernel Modules...


    Mám se rovnou pustit do přeinstalování?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: na pohodu
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: no, taky tam mám transmission a webserver...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: jen na playback? pokud z toho jen poustis filmy se na to vykasli a dej si tam vanilla osmc
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: raspbian
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: vzdale-co? co tam mas za os?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: nevím co tím přesně myslíš. Ale mám pocit, že se mi to začíná celé nějak sypat, protože teď po restartu už nefunguje ani bezdrátová klávesnice a nelze se přihlásit ani vzdálenkou. Zajímavé je, že webserver funguje pořád.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: jaky je vystup z mediainfo?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    tak úplně stejně se seká x264 480p. Já už fakt nevim.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Tak máme tu další díl hry o trůny a opět to nejsem schopnej přehrát.
    game.of.thrones.s07e05.1080p.web.h264-tbs.mkv

    h264, 1080p asi giga a půl velké.

    Procesor jede pořád na 600mhz, vytížení kolem pár procent při přehrávání takže asi ani nemá potřebu se přetaktovávat na vyšší frekvenci. Něco tam mám asi blbě, ale už fakt nevim co, ale už mě to docela štve.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Dneska mi přišla špatná zpráva do mailu - můžu si do středy rozšířit stávající objednávku u Pine a pošlou mi to najedou... takže pokud někdo něco chcete, pošlete mi PM ;) (to Rainbof - tebe už mám napsanýho ;) )
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SPM: piny jako takové zvládnou 3A (36W) v pohodě, horší je to s protikusem, číňan dodává krimpovací hajzlíky co se rádi lámou a moc bych jim nevěřil, ale dají se koupit i pozlacené s 3A dle datasheetu =)
    A myslím, že není moc možností, jak to udělat hůř než přes AWG28 co běžně bývá v USB kabelech ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: ja myslel gpio. na gpio je akorat pojistka. ta se da ozelet.
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAINBOF: jenze na usb konektoru je nejaka ochrana ne? kdezto GPIO je bez ochrany. takze ti nejspis vetsina stejne potece GPIO protoze tam bude mensi svod.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: proto jsem mu ty dva plusy propojil a zapojil to na oba :)
    SPM
    SPM --- ---
    TEAPACK: no, na druhou stranu, ty kolíky jsou obvykle dle datasheetu taky dimenzovaný jenom na 1A... Z tohohle pohledu to moc dobře nevyřešili :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam