• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: kdyz to tam neni tak to udela co? Proc to bez toho funguje? Zajimavy kazdopadne
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: je to velikost bloku pro nfs protokol. r je co bere od serveru a w co mu posila.
    pouziva se to na potlaceni fragmentace napr na wifine. je to takovej tuning
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    tak vypadá to, že moje dedukce byla správná, ve fstab stačilo v řádku který mountuje NAS umazat rsize=32768,wsize=32768 a teď film jede jak z praku.

    Musím nastudovat co to vlastně je, ale zřejmě to nějak omezuje datový tok?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    kacirska otazka kdyz ten film slehnes do raspi prehraje se ?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    nicméně, dneska mi to nepřehraje ani seriál který jsem včera úspěšně zkoukl, takže čistě hypoteticky by to mohlo být něco s tím, jak mám namountovaný NAS
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MUXX: To vypadá jak něco na zálohování, nevím jak by mi to mohlo pomoct?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MUXX: nevím, nedaří se mi k tomu moc najít teď narychlo
    MUXX
    MUXX --- ---
    REDSNAKE: Rsync osmc umi? Das kopirovat soubor a ted nevim jestli staci verbose parametr nebo cosi-progress parametr.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MUXX: ne.e
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: se začínám obávat, že to prostě nedává ten stařičkej NAS.

    Ale nevím jak otestovat rychlost.
    MUXX
    MUXX --- ---
    REDSNAKE: A netahas ty to po wifi?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Novej film, Full HD, H264, mkv. Opět lagování, buffering a nepřehraju to.

    Chtěl jsem vyzkoušet iperf ale moc netuším jak to použít, nainstaloval jsem jej pomocí apt-get install iperf a syntax by měla být iperf -c adresa nasu?

    Chápu, že moje anabáze už může být pro někoho otravná, tak se omlouvám předem...

    EDIT: Tak koukám, že iperf by musel umět můj NAS, což neumí a addon k tomu není.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: Jo a nechal jsem OSMC vytvořit si složku na NASu a stahuju to do ní a v pohodě. Do tý co jsme se snažili původně to prostě nejde. Je tam fakt nějakej vakl s právama, nejde mi ani smazat:-/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: IP.OF.NAS:/path/to/share /client/mount/path nfs x-systemd.automount,_netdev,nfsvers=3,rw,intr,noatime,rsize=32768,wsize=32768,nolock,async 0 0
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: už to chodí, jen něco doladím a hned sem dám řešení
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: podivej se jak jsi to nastavoval na tom raspbianu. jednou to fungovalo tak ne i duvod aby to nefungovalo podruhe
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: pokud použiju pro fstab administrační heslo do NASu tak to nefunguje. To jsem právě vyzkoušel.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Z obrázku usuzuju, že uživatel je NAS\backup
    Na dalším obrázku je ukázka možnosti jak nastavit jednotlivé uživatele. Nemůžu tam nikde najít možnost nastavení hesel..

    Pokud tam dám uživatele backup bez hesla, tak se nic nenamountuje a příkaz dir ve složce mnt/media nic nevypíše.




    MARTIN_KOHOUT
    MARTIN_KOHOUT --- ---
    neni tu nekdo, idealne z brna, kdo by mi mohl naprogramovat prehravac videa, ktery by nasledoval rozpis 'promitacich casu', a k tomu zvladnul rozsvitit a zhasnout serii zarovek v pauze mezi promitanim? budu v brne cely pristi tyden a zakladni hw mam jiz porizeny (pi3, a hifi berry dac+). presny typ svetla atp bychom vybrali dle toho, co je nejjednodussi (ale idelani by bylo mit nejaky dimmer, do ktereho se da pak zapojit libovolne mnozstvi zarovek)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: jde o to ze se to mountuje jako root:root a nejak jsem nemel chut vymyslet co a jak tak jsem tam dal 0777. divny je ze to v ssh slapalo jak se sudo tak i bez. neni mi jasne proc to to transmission nelibi. ale to uz byl cas jit spat :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam