• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    btw. nemáte někdo tip na návod jak nainstalovat webserver na OSMC? Nebo můžu jet podle
    Webový server s Raspberry Pi - Část 3: Apache, PHP, MySQL | Vojtěch Myslivec
    http://vojtech.myslivec.net/webovy-server-s-raspberry-pi-cast-3-apache-php-mysql


    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: mnojo. Přijímám lepší nápady..
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: uvaris si kartu. tak delej zalohy :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    zatím to vypadá, že pomohla změna advancedsettings.xml v ~/.kodi/userdata/ na viz obrázek



    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MARASAN: he?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REDSNAKE: na vině není NAS ale NYX ;-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: a zkusil jsi ten film zkopcit na kartu ?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    REDSNAKE: otestuj si ten disk co mas v nasu, idealne softem od vyrobce, pokud tam mas nekde nejakej sata kabel vymen za novej stejne tak napajeci, do ty doby to misto z nasu skus prehrat z flashdisku jestli to bude delat to samy
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    hlavně třeba hodina filmu bez záseku a pak dojde na nějakou pasáž a je to v prdeli.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: vždyť to přeci nemůže být kurnik šopa výkonem...Ale děkuju za nabídku.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: nebudeš chtít půjčit Rock? už mám 7 desek u celníků... 4GB verze jsou rozebrané, ale pořád ještě mám 2GB ;) a umí to i h265 =P
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Do toho se přehrávání toho videa samo ukončí.

    Dá se z toho logu něco vyčíst?


    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    tyvole ja se poseru, pulka filmu ok, sotva sem napisu, ze toje v poho tak se to zacne kousat?

    tohle uz neni normalni...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: aha.. takze pokud nebudou problemy v siti a vzhledem k tomu, zenas slouzi ciste na streamovani videa to snad bude v cajku. Zatim to lita perfektne, film co ma pet giga to prehrava bez zaskobrtnuti...

    jeste nekdy zkusim zmenit v advencedsettings.xml aby se to tahalo jen do pameti, at setrim kartu.

    Skoda ze kdyz si chci pustit filmvzdycky to do jedenacti ladim a pak cumim do jedny do rana:-D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: no on se klient se serverem dohodne kdyz to tam neni. kdyz to tam das ty tak se dohodnes za ne. nekdy to ma smysl potlacit napriklad kdyz se nekde po ceste prenasi natvrdku po vetsich blocich. a klient ani server nemaj sanci to vedet. nebo mas velkej traffic a chces plynulejsi provoz.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: kdyz to tam neni tak to udela co? Proc to bez toho funguje? Zajimavy kazdopadne
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: je to velikost bloku pro nfs protokol. r je co bere od serveru a w co mu posila.
    pouziva se to na potlaceni fragmentace napr na wifine. je to takovej tuning
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    tak vypadá to, že moje dedukce byla správná, ve fstab stačilo v řádku který mountuje NAS umazat rsize=32768,wsize=32768 a teď film jede jak z praku.

    Musím nastudovat co to vlastně je, ale zřejmě to nějak omezuje datový tok?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    kacirska otazka kdyz ten film slehnes do raspi prehraje se ?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    nicméně, dneska mi to nepřehraje ani seriál který jsem včera úspěšně zkoukl, takže čistě hypoteticky by to mohlo být něco s tím, jak mám namountovaný NAS
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam