• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    FATTY: kdepak... výkon je někde úplně jinde ;)

    Benchmarky programu v pythonu:
    Raspi3 singleProc : Found 78497 primes in 0:01:06.150777
    Pine singleProc : Found 78497 primes in 0:01:07.816517
    Raspi2 singleProc : Found 78497 primes in 0:01:50.654155

    Sysbench (a to byla trojka bez chladiče)
    i5 5200U 11.3420s
    Pine 12.8702s
    Raspi3 182.2835s
    Raspi2 292.3076s

    Sysbench jsou optimalizované C/C++ skripty a jelikož Pine v sobě nemá žádné bloby, tak to na něm jede opravdu pěkně ^.^


    SPM: Přehřátí se projeví tím, že ti to srazí takt procesoru na 600MHz, jakmile to schladne a má to co počítat, tak to vyletí zase na 1.2GHz dokud to nevyleze na nějakých 80°C. Dolní limit pro znovu obnovení maximální frekvence jsem ještě nehledal, ale Raspi normálně běhá na 58°C... Pokud to pujde, kup rovnou nějaký chladič buď z rpishop.cz nebo z aliexpress/ebay. Já kupuju tyhle:
    20pcs DIY Spiky Silver Aluminum Heatsink With Thermal Pad Applied For Chip | eBay
    http://www.ebay.com/...Spiky-Silver-Aluminum-Heatsink-With-Thermal-Pad-Applied-For-Chip/112459440737
    Někdy příští týden by mi jich pár přijít mělo, tak ti můžu nějaký vyměnit za margotku ;)
    FATTY
    FATTY --- ---
    SPM: kup dvojku.. trojka je celkem zbytecna, vykon je tusim obdobnej..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: jezis. jen to tam poloz a pokud se to zlepsi porid si hlinikovej chladic. matka je absolutne nevhodna.
    SPM
    SPM --- ---
    RAINBOF: dá se to nalepit vteřiňákem nebo je potřeba vychytat něco lepšího?

    Jinak IO na týhle instalaci je nějaký v hajzlu a nechápu proč... když dám uložit gcode, tak to trvá docela dost dlouho. Dělalo to i na tý předchozí malině, nicméně ta, co mám s octoprintem doma (kterej je na RPi 2), jede v pohodě. Někdy při tisku se i octoprint seknul, když jsem se na to připojil třeba mobilem. Podezíral jsem vadnou SD kartu, ale tou trojkou jsem koupil novou (32GB Sandisk UHS) a image na to přenesl, ale chová se to stejně...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: zkus tam dat matku a uvidis raspi3 je trosku nekde jinde. ten vykon je spis v jadrech nez v io. a octoprint je narocna aplikace dost
    SPM
    SPM --- ---
    RAINBOF: neni na tom nic, řikal jsem si, že octoprint neni tak náročná aplikace... ale možná se pletu. Jenom jsem to vybalil, přehodil SD (kde jsem předtím poupgradoval systém) a dal do vytištěný krabičky s dírama.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: a chladic cpu mas ?
    SPM
    SPM --- ---
    Jak že se projevují ty chladící problémy u RPi3? Jenom podtaktování nebo něco? Dá se to nějak dohledat v logu?

    Vyměnil jsem u 3D tiskárny malinu za trojku. Zatím to jelo ok, ale teď jsem tam dával něco většího, takže kolem tiskárny jsem hodil kartony, aby na ni nefoukalo. A relativně po chvilce se mi ten tisk sekne, jakoby tam malina přestala posílat data. Nějak nevím co s tim, furt mi nepřijde, že by u té maliny bylo nějaké extra teplo, ale je to jediné, co mě napadá, že ji vadí...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Tak Rock64 je téměř hotový =) Raději jsem to překreslil ve Fusion360 ... snad vám to pomůže s výrobou krabiček ;)

    Jinak exporty jsou na https://github.com/TeaPackCZ/Rock64_drawings
    a Autodesčí repozitáře jsou tady -> Model: http://a360.co/2wa9KPm Výkresy: http://a360.co/2vDLhP

    Enjoy ;)



    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    jdu na to rocka uz mam v baglu..
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Dnešní chvilka v CADu s Rock64 ^.^

    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    A máme tu novou hru: Kdo pozná svůj balíček? ^.^
    Nadílky pro pražáky budou probíhat v pátek, víc pošta ;)

    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: (Pokud chceš lépe zabezpečit i to samotné spojení, tak o něco delší článek tady: https://stribika.github.io/2015/01/04/secure-secure-shell.html )
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: Úplně zakázat přihlašování heslem a silný klíč, hotovo. Změna portu je jen kosmetická, aby se neplnily logy.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Používáte SSH připojení na raspi z venku internetu domů? Stačí jen změnit port na kterým SSH běží, aby to nebylo tak okaté a samozřejmě přihlašovací údaje? Nebo to nedoporučujete vůbec?

    Mě se líbilo, že dřív jsem měl RDP na raspbian a tak jsem se kdykoliv mohl připojit domů a třeba si přenastavit porty na routeru a vůbec si s tím hrát jako se vzdálenkou...

    OSMC by mělo běžet na Debianu, ne? Existuje třeba způsob jak se připojit do toho Debianu co běží pod OSMC přes RDP?
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: slowtv (pozorovani nadrazi kluky bavilo celych 20 minut) a pohadkar
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: Aha, tak to asi mám, netušil jsem, zda není něco jiného.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PISKVOR: klasika kodi cz&sk repository tusim se to jmenuje. Nenapadlo me, ze je jich vic:-)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: A link, Eriku Rudý? ;)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    jsem objevil českej repozitář s doplňkama, takže to pro mě je jak objevit ameriku:)

    Nechcete se pochlubit co za doplňky používáte?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: od půlky dál myšleno ve smyslu cca po změně toho advancedsettings.xml
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam