• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AILAS: to zní spíš jako že potřebuješ přesný volt a amper metr s digitálním výstupem a externě měřit, počítat a logovat
    jak říká KAERO - imho běžný zásuvkový s takovýhle rozlišením nebude (a pokud ano tak ne v cenové relaci běžného zboží)

    KAERO: ad. klasika - tenhle má i měření účiníku, za celkem rozumný peníze, akorát mi chybí podsvícení
    koupil jsem ho nedávno jako náhradu z starý právě na monitoring Pi, Pine, Switch, AP
    WATTMETR P5801 (1911000010) | T.S.BOHEMIA
    https://www.tsbohemia.cz/wattmetr-p5801_d254293.html
    KAERO
    KAERO --- ---
    AILAS: hm, asi to neni tak jednoduche jako koupit merak zasuvkoveho prikonu, ale pro tenhle zamer by bylo mnohem lepsi (presnejsi a ferrovejsi pro porovnani) merit na vystupu z menice, neboli merit prubeh stejnosmerneho (vicemene) napeti a proudu. nejaky primitivni vzorkovaci, a pak zintegrovat zaznam. protoze menice maji ruzne ucinnosti pri ruznem zatizeni, a jestli budes porovnavat rozdily kolem 10 % (RPi 1 a RPi 2 treba), tak uz by to mohlo hrat roli. navic spis takhle uvidis, kdy je procesor opravdu prikonove zatizeny atd.
    AILAS
    AILAS --- ---
    KAERO: Díky za rady. Mrknu na to. Od 1W chci abych mohl porovnat spotřebu v zátěži i bez od rpi 1 po 3 a Intel Nuc s celeronem kterému udávají 6W nebo 10W podle modelu. Taky chci zkusit u 4 core modelu vypnout 2 jádra a porovnat jestli to má nějaký vliv.
    V klidovém stavu pak receiver a projektor.
    KAERO
    KAERO --- ---
    AILAS: ne ze bych vedel ktery konkretne model koupit, ale 1 W - to bude potreba neco lepsiho nez od vietnamcu. V navodech koukej treba na to, jestli to umi merit i indukcni zateze (tedy ucinik ruzny od jedne, napr. el. motor pracky), to je znamka lepsiho provedeni. a podle toho 1 W hadam ze chces merit spotrebu pristroje v klidovem stavu, tzn. neco co ma spinany zdroj, takze to bude nesinovy prubeh (jak znamo vetsina levnych spinanych zdroju hodne mrvi prubeh), a tedy potrebujes nejaky rozumny merak se vzorkovacem, opet podivej se po necem lepsim.
    AILAS
    AILAS --- ---
    Nemáte někdo zkušenosti s měřičema spotřeby do (české) zásuvky? Hledám něco v rozumném poměru cena/výkon, přičemž od toho chci hlavně jen 2 věci.
    Měření už od 1W (+-) a nějakou menší historii. Chci se kouknout na spotřebu za den (například jaká byla konkrétně v čase 19:15) a za den v týdnu. Nemusí k tomu být žádná aplikace ani podobné blbosti, lepší je to na displeji toho zařízení. Díky.
    KAERO
    KAERO --- ---
    DOKKTOR: imho odchazi karta...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DOKKTOR: no asi ti nic jinyho nezbyde vypada to ze mas odmountovanou kartu. ale duvodem muze byt treba to ze zdechla nebo system zpanikaril pri nedoatatecnym napajeni..
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    wtf happened? rutinní update osmc se trochu nepovedl asi. nemám ted čas to hledat, tak třeba se nekdo slituje a osvětli mi situaci

    můžu to restartovat?
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    JOPS: Já používám http://www.runeaudio.com/ ale mám to hlavně kvůli DAC a tomu, že si vybírám co bude hrát :)
    SUK
    SUK --- ---
    PALUSHA: No, a jestli chce nonstop prehravani random, tak bohate staci jednou pustit
    mpc ls | mpc add
    mpc random on
    mpc single off
    mpc consume off
    mpc play

    A uz na to nesahat.
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    JOPS: No a nestaci mit proste na Raspi MPD, ktery bude mit knihovnu na NASu a budes to ovladat MPDroidem, nebo jakymkoli jinym klientem na telefonu/komplu/kdekoli?
    JOPS
    JOPS --- ---
    hosi dotaz,

    premejslim, ze bych si nainstaloval http://www.pimusicbox.com.

    mate s tim nekdo praktickou zkusenost ?

    Jedine co po tom chci, aby se mi kouknul do domaci NAS, do urciteho adresare, kde mam cca 1GB pisnicek a ty v nahodnem poradi prehraval. Nic vic po nem nechci :) Staci mi to ? Podle popisu bych rekl, ze to bude s kanonem na komara, ale co, to me tak moc netrapi :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Myslíte, že je cesta jak dostat Horizon GO do OSMC? Horizon přešel ze Silverlightu na HTML5, tak snad nějak, možná?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    QWWERTY: 0 ja normalne v berrybootu celou tu kartu zapisu i prectu. bokud se bavime o badblocks.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    RAINBOF: já bych spíš začal scanem na mrtvý sektory
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    mam tam berryboot to spadne. je to na squashfs... zkousel jsem to.
    neptam se jak upgradovat debian chran buh. Ptam se zda jste se nekdo setkal s tim ze karta najednou prestala jit cist v cemkoliv. (driv sla)
    zkusim risk a premaznu to zevnitr noobsem a ten snad bude fachat.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    RAINBOF: co je za otazku? jako se ptas, jak upgradeovat debian?
    Chapter 4. Upgrades from Debian 7 (wheezy)
    https://www.debian.org/releases/oldstable/amd64/release-notes/ch-upgrading.html
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: a nebo raspi-upgrade popř. dist-upgrade ;)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: zkoušel jsi mount na Linuxu? O.o WIdle ti to neuvidí celé, ale jsou na to násroje, které to umí flashovat i "bez" viditelnosti =) např. https://etcher.io/ ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    kvizova otazka, mam kartu do raspi 1 velky SD, nikde ho neprectu ctecky ji nevidej ale raspi z nej vpohode najede.
    Je to sandisk Ultra III sdhc karta 4gb... co s tim ? potreboval bych upgradnout debian z wheezy :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam