• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: a nebo raspi-upgrade popř. dist-upgrade ;)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: zkoušel jsi mount na Linuxu? O.o WIdle ti to neuvidí celé, ale jsou na to násroje, které to umí flashovat i "bez" viditelnosti =) např. https://etcher.io/ ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    kvizova otazka, mam kartu do raspi 1 velky SD, nikde ho neprectu ctecky ji nevidej ale raspi z nej vpohode najede.
    Je to sandisk Ultra III sdhc karta 4gb... co s tim ? potreboval bych upgradnout debian z wheezy :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    kvizova otazka, mam kartu do raspi 1 velky SD, nikde ho neprectu ctecky ji nevidej ale raspi z nej vpohode najede.
    Je to sandisk Ultra III sdhc karta 4gb...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MILAZAJICEK: Rok to není, je to od dubna, a mají problémy s displayem - původní nepodporoval to, co jim nasliboval dodaatel a stále nenašli jiný typ :/ ale lidem co čekali na 11" poslali tokeny na 14", a také ještě čekám na 11" ...
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    TEAPACK: když ty 12" jsou už snad rok nedostupné a kupovat to jako 14" se mi fakt nechce
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SUCZKER: Ten ještě nemám domluvený na hromadné objednávání, takže si ho budeš muset objednat sám ... ideálně rovnou od výrobce - Pine ^.^ stále tam mají rezervační systém a PineBooky sestavují až po objednávce...

    PINEBOOK – PINE64
    https://www.pine64.org/?page_id=3707
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: si ne, kdyz: Moonlight is an open source implementation of NVIDIA's GameStream, as used by the NVIDIA Shield, but built for Linux/OS X/Windows.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KAERO: ja mam amd, tak to asi ani nemam zkouset,co
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: jo, hral jsem si s tim, mam nvidia grafiku a zkousel to na RPi 1 se skyrimem. Celkem to fungovalo svizne, akorat ty 3 roky zpatky to bylo trochu chybove a padalo to jednou za 10 minut. Dneska uz ty chyby snad vychytali, ale ja uz nemam na to cas :(
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    TEAPACK: jeee, pinebook neznal jsem! kde se to u nas da sehnat ??
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: no, to by asi na hraní moc nebylo. Spíš jsem si myslel na Moonlight, ale zjistil jsem, že to podporuje Nvidia a já mám AMD..
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: Pokud ti stačí VNC server, tak to funguje v pohodě ;) pracuju takhle z PineBooku na kompu s Win10 i na serveru ... =) na PC potřebuješ tightvncserver a na Raspi xtightvncviewer ;)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    zkoušeli jste přes raspberry streamovat hry z PC do televize? Jestli se tím vůbec zaobírat a tak...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AILAS: to nevim ale zjistim mam na tom 6a zdroj :) pouziva se to s webkou.
    AILAS
    AILAS --- ---
    RAINBOF: Kolik to reálně žere?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AILAS:
    aaeon mam v jedny aplikaci. no lowpower bych tomu nerikal...
    AILAS
    AILAS --- ---
    Nepoužívá tu někdo nějakou verzi MINNOWBOARDu? Prakticky mi jde o něco jako Raspberry PI ale na x86.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    FATTY: v tom případě si kup Pine64 ;) to má na Wifi/BT slot a je jen na tobě, zda si to osadíš modulem ;) Výhodou je, že máš pět sériových portů na různý další periferie - např. 5 3D tiskáren kterým budeš sypat Gkód =)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam