• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAINBOF: ta druha je proste naletovat na baterku, pripojit k raspi a ono to nabiji baterku a napaji raspi kdyz odpojis power tak to jede z baterie.
    jak rikam muzes si to zkusit. obecne nedoporucuju pouzivat ten shitty power konektor.
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    RAINBOF: u te nabijecky chapu, jak se tim nabiji, to maji na obrazku, ale jak se to pak vybiji do RPI, resp, kdybych to dal cele do krabicky, abych nemusel pokazde dovnitr prepojovat kabliky..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    VERLIBA: vsechn9 jsou nabijecky. to za tech 239 mam doma muzu ti to pujcit na test. Nabiji to 1A max
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    ahoj, chtel bych prenossny rpi 3b
    hledim na http://rpishop.cz/123-lipo
    pochopil jsem asi spravne, ze jeden je nabijecka, a ty ostatni jsou zdroje..
    ja bych chtel i nabijecku i zdroj, je tedy potreba skombinovat 2 soucastky
    napriklad LiPo SHIM s nabijeckou, chapu to spravne?
    Diky
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    mate nekdo zkusenost s mars boardem ?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KAERO: neni to uplne "zasuvkovy model", i kdyz se to da vyresit :D
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: no, existuje. ale v jine cenove kategorii, ze. treba:
    Monitor MEg44 | MEgA - Měřící Energetické Aparáty, a.s.
    http://www.e-mega.cz/?pg=meg44
    meri to kazdou periodu, i male vykony, samozrejme vzorkovaci takze libovolny cos fi, dlouhe zaznamy, kresleni grafu atd. cena desitky tisic :)
    AILAS
    AILAS --- ---
    QWWERTY: Na to jsem se ptal v první otázce :-)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AILAS: já mám právě zkušenost, že defacto nikdy na trhu neexistuje přesně to co hledáš
    např. přesný měření nebude mít historii, ten s historíí bude mít horší přesnost, ten který splní všechny technický nároky bude poskytovat historii tak dementně, že ji budeš muset z interní paměti opisovat ručně, etc...
    pokud objevíš ten magický all-in-one měřák hoď ho pls sem :)
    AILAS
    AILAS --- ---
    QWWERTY: Našel jsem nějaký za par stovek od 0,5 w tuším ale nemá historii takže tak drahý to nebude.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    AILAS: to zní spíš jako že potřebuješ přesný volt a amper metr s digitálním výstupem a externě měřit, počítat a logovat
    jak říká KAERO - imho běžný zásuvkový s takovýhle rozlišením nebude (a pokud ano tak ne v cenové relaci běžného zboží)

    KAERO: ad. klasika - tenhle má i měření účiníku, za celkem rozumný peníze, akorát mi chybí podsvícení
    koupil jsem ho nedávno jako náhradu z starý právě na monitoring Pi, Pine, Switch, AP
    WATTMETR P5801 (1911000010) | T.S.BOHEMIA
    https://www.tsbohemia.cz/wattmetr-p5801_d254293.html
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    DOKKTOR: skoro vypada ze si chytil windows :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    AILAS: hm, asi to neni tak jednoduche jako koupit merak zasuvkoveho prikonu, ale pro tenhle zamer by bylo mnohem lepsi (presnejsi a ferrovejsi pro porovnani) merit na vystupu z menice, neboli merit prubeh stejnosmerneho (vicemene) napeti a proudu. nejaky primitivni vzorkovaci, a pak zintegrovat zaznam. protoze menice maji ruzne ucinnosti pri ruznem zatizeni, a jestli budes porovnavat rozdily kolem 10 % (RPi 1 a RPi 2 treba), tak uz by to mohlo hrat roli. navic spis takhle uvidis, kdy je procesor opravdu prikonove zatizeny atd.
    AILAS
    AILAS --- ---
    KAERO: Díky za rady. Mrknu na to. Od 1W chci abych mohl porovnat spotřebu v zátěži i bez od rpi 1 po 3 a Intel Nuc s celeronem kterému udávají 6W nebo 10W podle modelu. Taky chci zkusit u 4 core modelu vypnout 2 jádra a porovnat jestli to má nějaký vliv.
    V klidovém stavu pak receiver a projektor.
    KAERO
    KAERO --- ---
    AILAS: ne ze bych vedel ktery konkretne model koupit, ale 1 W - to bude potreba neco lepsiho nez od vietnamcu. V navodech koukej treba na to, jestli to umi merit i indukcni zateze (tedy ucinik ruzny od jedne, napr. el. motor pracky), to je znamka lepsiho provedeni. a podle toho 1 W hadam ze chces merit spotrebu pristroje v klidovem stavu, tzn. neco co ma spinany zdroj, takze to bude nesinovy prubeh (jak znamo vetsina levnych spinanych zdroju hodne mrvi prubeh), a tedy potrebujes nejaky rozumny merak se vzorkovacem, opet podivej se po necem lepsim.
    AILAS
    AILAS --- ---
    Nemáte někdo zkušenosti s měřičema spotřeby do (české) zásuvky? Hledám něco v rozumném poměru cena/výkon, přičemž od toho chci hlavně jen 2 věci.
    Měření už od 1W (+-) a nějakou menší historii. Chci se kouknout na spotřebu za den (například jaká byla konkrétně v čase 19:15) a za den v týdnu. Nemusí k tomu být žádná aplikace ani podobné blbosti, lepší je to na displeji toho zařízení. Díky.
    KAERO
    KAERO --- ---
    DOKKTOR: imho odchazi karta...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DOKKTOR: no asi ti nic jinyho nezbyde vypada to ze mas odmountovanou kartu. ale duvodem muze byt treba to ze zdechla nebo system zpanikaril pri nedoatatecnym napajeni..
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    wtf happened? rutinní update osmc se trochu nepovedl asi. nemám ted čas to hledat, tak třeba se nekdo slituje a osvětli mi situaci

    můžu to restartovat?
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    JOPS: Já používám http://www.runeaudio.com/ ale mám to hlavně kvůli DAC a tomu, že si vybírám co bude hrát :)
    SUK
    SUK --- ---
    PALUSHA: No, a jestli chce nonstop prehravani random, tak bohate staci jednou pustit
    mpc ls | mpc add
    mpc random on
    mpc single off
    mpc consume off
    mpc play

    A uz na to nesahat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam