• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    JIMX
    JIMX --- ---
    REDSNAKE: myslel jsem rpi viditelný z venku ke kterýmu je namountovana naska s rw pravy ...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JIMX: btw. nerozjíždím wp na NASu, ale na Raspi, jen chci aby to Raspi umělo víc věcí, prostě aby to nebylo jen domácí kino.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JIMX: ani jedno tam není. A nejsem si jistej jestli je ten NAS viditelnej zvenku?
    JIMX
    JIMX --- ---
    REDSNAKE: rozjíždět zrovna wp na nasce viditelný zvenku ... nevím jestli je to dobrý nápad ... máš tam aspoň nějaký pěkný pracovní zálohy nebo domácí péčko? :-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Začal jsem od znova, protože jsem si to celé tak rozbořil, že by asi nebylo jednoduché to dát do kupy.

    Současný stav je následující:

    Nainstalovaná čistá verze OSMC - na

    cat /etc/issue
    dostávám odpověď

    OSMC: Open Source Media Center \n \l
    Nicméně do systému mám připojený NAS pomocí

    192.168.0.50:/nfs/TVShows /home/pi/TVShows nfs nouser,atime,auto,rw,dev,exec,suid 0 0
    takže se NAS připojuje automaticky po restartu.

    Z app store OSMC doinstalovaný Transmission a nastavena složka pro stahování na NAS, funkční.

    Pomocí

    sudo -s
    export DEBIAN_FRONTEND=noninteractive
    apt-get update
    apt-get install lamp-app-osmc
    doinstalovaný LAMP

    Teď je teda situace, že se při zadání dostanu (z localhostu)

    <ip_adresa>
    = webové rozhraní OSMC

    <ip_adresa:9091>
    = webové rozhraní transmission

    <ip_adresa:8079>
    = uvítací stránka apache

    Jsem si to musel trochu rozepsat, abych se v tom taky lehce zorientoval. Teď budu bojovat s tím, jak rozchodit wordpress a dosáhnout toho, aby si mi po zadání IP adresy z venku zobrazily právě webovky.

    Bude to imho souviset se sites.enabled?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    AQUARIUS: nejsem, to je random vysledek z google. Ale funguje to.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    REDSNAKE: jses si tema parametrama jistej? Nebylo by lepsi spis noatime,nodev,noexec,nosuid ? Pokud tam teda jenom ukladas data.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Výhledově by se LAMP mělo objevit jako aplikace přímo v app store pro OSMC. Tak asi prostě zbaběle počkám...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    192.168.0.50:/nfs/TVShows /home/pi/TVShows nfs nouser,atime,auto,rw,dev,exec,suid 0 0

    upravit dle potřeby a poslat do sudo nano /etc/fstab

    Vy to určitě znáte, dávám to sem spíš kvůli sobě, až to zas budu hledat.

    Jo a mohl bych začít zálohovat karty, než se v tom začnu hrabat...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Tak jinak jdu cestou čisté instalace OSMC a k tomu přes app store v OSMC doinstalovaný plugin transmission. Problém je, že transmission nemá práva pro zápis na NAS, přestože složka do které zapisuju má full controll pro všechny. Prasárna, já vím. Asi to bude tím, že to je síťový disk a nemám to mountnuté. Už si ale nepamatuju jak jsem to vyřešil, takže jdu kutit.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: okud si dobre pamatuji settings.json se neukladaji do /etc
    udelej find / -name settings.json
    myslim ze ja to mel nekde ve /var/lib cehosi
    taky zkus ip:9091/transmission/ (s lomitkem na konci)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REDSNAKE: nejede ani z localhostu? 'netstat -tpan' ukazuje transmission? no a pak 'iptables -L -v -n' jestli nefirewallujes, i kdyz pochybuju, ze by nejaka instalace nastavila iptables.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Ahoj, jdu zas pro radu:)

    Mám raspi 3 kde byl nainstalován OSMC s transmission a vše fungovalo. Jenže jsem hrabivej a chtěl jsem aby mi tam běžel ještě webhosting. Tak jsem si s tím hrál a hrál a zkoušel to nějak rozchodit. Nainstaloval jsem apache 2 což běží ok, když dám do prohlížeče adresu raspi tak dostanu stránku apache.

    Problém je, že cokoliv dál je v pasti. Už se nedostanu ani na transmission což bylo <ip_adresa>:9091 a píše mi to ERR_CONNECTION_REFUSED.

    To je zřejmě důkazem, že tam opravdu něco běží, ale aktivně to odmítá připojení. Zkoušel jsem to z venku, zevnitř sítě, furt stejné. Už nevím kam mrknout a jak to vykoumat, nenapadne někoho něco prosím na co se zaměřit?

    Mě napadlo settings.json u transmissionu. Pokud jsem správně a je umístěn v /etc/transmission-daemon/settings.json tak ho mám prázdný, což je divné, ne? Napadá mě ten settings smazat, imho by se měl vytvořit nový a jestli je prázdný, stejně tím nic nezkazím..:-/
    MUXX
    MUXX --- ---
    ATOMSK: Nasel jsem to v addonech. Nevim ale jestli oficialni nebo jiny repo. Kazdopadne to funguje.
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    MUXX: mazec, a docker máš spuštěný jako appku pod LibreElec nebo někde pod OS?
    LASICE78
    LASICE78 --- ---
    MIKEKT: mam tento http://www.belkin.com/us/support-product?pid=01t80000002G1rfAAC uz dlouho tak jsem ho zkusil a jede dobre zatim jsem zkousel snes nes sega genesis c64 mame
    a jeste tento https://www.ebay.com/...h-PS2-PS3-PC-USB-Universal-Arcade-Fighting-Stick/1400115359?iid=172511409423 na nektere mame hry a taky v pohode akorat mi moc nesedi tlacitka a paka tak to zkusim vymenit za jine a nebo si vyrobim vlastni ;)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LASICE78: co používáš za ovladač na hraní?
    LASICE78
    LASICE78 --- ---
    GANDALFSEDY:diky moc to je ono, uz tam valim romky z c64 :) valim to pres putty klienta, pres webove rozhrani recalboxu se mi to nepodarilo
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PECA: jo ebay to neuznalo. vrátili mi prachy :)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    LASICE78: REDSNAKE: jestli je to jak retropie tak staci nahrat romky a dany emulator se objevi v nabidce, kdyz tam je jen prazdnej addresar na romky tak se ten emulator nezobrazuje ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam