• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    LASICE78: Potvrzuju, jak říká [ RAINBOF @ Raspberry Pi - miniaturní počítač za 35$ ]
    Funguje to výborně, zvuk z jack zásuvky naprosto čistý..
    je fajn, jak miniaturní, dobře funkční a levný dokáže být v dnešní době digital-to-analog převodník..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JECZNY: napis to do nejakyho okna misto adresare.
    JECZNY
    JECZNY --- ---
    JOPS: Hele díky, nevím jak, ale pomohlo mi to uvědomit si, že možná bude stačit povolit FTP. No a ono se to podařilo.
    JOPS
    JOPS --- ---
    JECZNY: \\ipadresawd\slozka
    JECZNY
    JECZNY --- ---
    Zdravím, přátelé, nevím, jestli to sem patří, když tak smažu.
    Potřeboval bych spárovat OSMC a WD MyCloud. No a prostě neumím vygooglovat návod. Za pomoc budu vděčný
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    JACQUES157: zkus třeba TTC, nebo KPE
    JACQUES157
    JACQUES157 --- ---
    cau, shanim jednotlivce/firmu ktera by zvladla vyrobit (slozit) custom zarizeni na bazi RPi.
    v podstate se jedna o:
    1) vyrobu/upravu GPIO rozsirujici desky (napajeni tlacitka, diody, portu)
    2) vyrobu/zajisteni vyroby custom hlinikove krabicky
    3) slozeni dohromady

    existuje k tomu veskera dokumentace i software, mame uz nekolik funkcnich prototypu, ale potrebovali bychom sehnat nekoho, kdo toho zvladne narazove vyrobit treba desitky mozna az stovky kusu.

    napada vas neco/nekdo? i za nasmerovani budu rad.

    lokalita praha, vesmes ale cela CR.

    diky!
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LASICE78: funguje. mel jsem nez jsem poresil kabel.
    LASICE78
    LASICE78 --- ---
    COMMANDER: jestli to koupis, napis sem potom nejaky report, dekuji
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    C-TECH redukce HDMI na VGA + Audio, M/F, - Redukce | Alza.cz
    https://www.alza.cz/c-tech-redukce-hdmi-na-vga-audio-m-f-d4089518.htm
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    SUK:, SAMGARR: Děkuju za info..
    --
    našel jsem dobrou (a dobře hodnocenou) redukci z HDMI na VGA + 3,5mm audio jack.. docela dobrý pro moje účely = Pi do dílny s využitím staršího Samsung monitoru jen s VGA vstupem a zároveň možnost napojení na stávající ozvučení dílny
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    COMMANDER: Pokud potrebujes lepsi analogove audio, muzu doporucit Axago ada-10. Za 200 Kc lepsi nez 95% integrovanych zvukovek v pc.
    SUK
    SUK --- ---
    COMMANDER: Zdar. Ano, je to naprosto bezne u "integrovane zvukovky" nejen u RPi, ale i u stolnich pocitacu a notebooku, je to proste neprilis dobre provedena analogova cast obvodu.

    S HDMI se ti tohle stavat nebude, protoze to je digital (i kdyz treba na hifinadorech by te byli schopni presvedcovat, ze zalezi i na HDMI kabelu) a tam pak zalezi na druhe strane, co s tim provede..
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    ahoj.. jsem novým majitelem Pi3 typ B
    je slabý (ale slyšitelný) pískot a elektrošum v analogovém výstupu audia normální?
    (mění se s činnostmi počítače: pohyb kurzoru, klik, diskové operace,...)
    audio z HDMI jsem zatím nezkoušel, mám tu jen HDMI monitor bez audia a k Pi mám připojený sluchátka
    díky za info
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: tak uz vim. Musim mit zalozeny virtual server ve virtualminu. A uz tu s tim nebudu prudit.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    AXTHEB: jak jsem psal, bohužel se mi tyhle položky v konfiguraci nedaří najít, možná to už není aktuální nebo nevim...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOOMIX: Tohle je běžné pro všechny platformy, které mají napájení přes microUSB... většina USB kabelů je dimenzovaná na datový přenos, stejně jako konektor. To LDO co je před procesorem má dropout asi 1.3V, takže pokud na kabelu a koncovce přijdeš o těch pár desetinek voltu rezervy, tak LDOčko sníží napětí pro procesor -> blesk na monitoru a problémy s připojenými periferiemi.

    Jinak u napájení přes GPIO -> výrazně se doporučuje použít obě 5V větve - Pin 1 a 3 (nebo 2 a 4 - nepamatuju si, na které straně to začíná...) ty cesty tam taky nejsou zrovna tlustý ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    REDSNAKE: Zruš ty řádky, pak Server Configuration -> Website Options a tam si zvol jak se PHP bude pouštět
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REDSNAKE: Hlavne ti tam nekdo fakt poradi.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MARASAN: asi mas recht, sorry.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam