• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    JIMX
    JIMX --- ---
    FEDY: navic ty data budou furt prirustat ne se přepisovat, takže bych řekl že to vydrží v pohodě dlouho ... SD kartu ve foťáku už mám pár let a v pohodě ...
    FEDY
    FEDY --- ---
    tedy upresnim - lokalni uloziste, primo na RPI...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    FEDY: mountnuty nas
    FEDY
    FEDY --- ---
    ahoj,

    jak resite na RPI uloziste ? rad bych ukladal grafy napeti na solarnim traceru v influxdb, ale mam velkou obavu o SD kartu...
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    TOOMIX: 2x sata, hezky. Neco podobneho jsem nedavno hledal a nenasel.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    cca 110$

    ODROID • View topic - The Next ODROID!
    https://forum.odroid.com/viewtopic.php?t=29932
    ODROID-N1 key features:
    - Rockchip AArch64 RK3399 Hexa-core processor
    - Dual-core ARM Cortex-A72 2Ghz processor and Quad-core ARM Cortex-A53 1.5Ghz processor, big-LITTLE architecture
    - Mali-T860MP4 GPU, support OpenGL ES1.1/2.0/3.0, OpenCL 1.2
    - 4Gbyte DDR3-1866 RAM, Dual channel interface for 64bit data bus width
    - 2 x SATA3 port, native SATA implementation via PCIe-gen2 to SATA3 interface
    - eMMC 5.0 (HS400) Flash storage and a UHS capable micro-SD slot.
    - 2 x USB 3.0 host port
    - 2 x USB 2.0 host port.
    - Gigabit Ethernet port
    - HDMI 2.0 for 4K display
    - 40-Pin GPIO port
    - OS: Ubuntu 18.04 or Debian Stretch with Kernel 4.4 LTS, Android 7.1
    - Size: 90 x 90 x 20 mm approx. (excluding cooler)
    - Power: 12V/2A input (Attaching two 3.5inch HDD requires a 12V/4A PSU)
    - Price: US$110 (To be adjusted based on DRAM market price changes)
    - Mass production schedule: TBD

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: a hned prej kon pchhh
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOOMIX: =D po půl roce konečně dorazil Rock64 i k nám :-D ale asi to bude i tím, že byl tenhle víkend Fosdem =)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Klon Raspberry s podporou 4K videa a HDR je v prodeji | Diit.cz
    https://diit.cz/clanek/klon-raspberry-s-podporou-4k-videa-hdr-je-v-prodeji
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GANDALFSEDY: ha, měls pravdu, krám blbej, už to šlape
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    TOOMIX: hdmi kabel
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Mám tu takový menší problém s Raspberry 3.

    Přes Etcher jsem na kartu (zkoušel jsem Samsung EVO+ 32GB a 64GB) nahrál poslední Raspbian 2017-11-29-raspbian-stretch.zip a po bootu nešel signál do videa.
    Upravil jsem tedy config.txt, odkomentoval řádky hdmi_force_hotplug=1 a config_hdmi_boost=4 kartu strčil do raspberry a naběhnul rasbian odhadem jen v 640x480.
    Dal jsem tedy sudo raspi-config a v Advanced option - Resolution nastavil rozlišení monitoru, tedy 1080p. Po restartu mám jen černy monitor (signál do něj ale jde, jen mám černo).
    Stavová led si nepravidelně poblikává, jakoby systém normálně běžel. Zkusil jsem na kartu flashnout i poslední RetroPie a stejný problém.
    Nějaká rada? Měl jsem to teď asi měsíc vypnutý, po HW stránce (monitor, kabel) jsem nic neměnil a předtím to fungovalo. Díky
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    AILAS: s linuxem umím "trochu" - ale tohle zvládnu (budu to řešit o víkendu) :)
    ...tak se rovnou ptám na další krok - totiž, až zjistím jaký (pokud) to posílá kód, jak kodi (osmc, raspbianu) vysvětlím, že má dělat tu a tu funkci? (power button mi je jedno, jde mi hlavně o to volume)

    p.s.: keymap editor add-on v kodi to neresi - zadnej signal "nezachytava", tzn. zadnej mu nejde pridelit
    AILAS
    AILAS --- ---
    ZUZU: někde v gui kodi je v nastavení volba zapnout DEBUG tuším. Teď to nemám před očima až budu doma můžu se mrknout konkrétně. To zapisuje i kódy které posílá ovladač do logu někde v $HOME/.xbmc/userdata/.../*.log.
    Budeš potřebovat se na to dostat po síti pomoci SSH. S Linuxem umíš?
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ahoj, jsem lama, a dost mozna tohle patri spis do fora o linuxu nebo htpc. provozuji prbpi3 s nainstalovanym osmc jako jednoduchy poustec filmu. poridil jsem si k tomu ted dalkove ovladani (vstup usb hid dongle, ne infrared):
    2.4G Wireless Remote Control Keyboard Air Mouse For Android TV Box WF | eBay
    https://www.ebay.com/...Android-TV-Box-WF/372006373790?hash=item569d4ec99e:m:mrv7xkb_Ton-3pt6t1Uf9Iw
    ...a nefungujou mi tam tlacitka na volume a taky power (ostatni funguji). na mojem windows pc i na android telefonu to funguje komplet jak ma. na rbpi krome osmc mi tyto tlacitka nefunguji ani v raspbianu. takze asi posilaji nejake kody, ktere "bezny linux na raspberry" nezna. neumite me nasmerovat jak to resit? ovladac je to jinak super za ty penize, tak bych ho rad rozchodil...
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Arduino jsem chtel usadit do elektroinstalacni venkovni krabice, mas tam vyreseny i pruchodky, vodo/vlhkotesnost. A mas na vyber X rozmeru a variant.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Na chlazení raspberry (3) používám tenhle chladič. V dlouhodobé zátěži to pak má 60°C

    1 pc 50*25*10mm Approximately Heatsink Radiator Cooler Cooling Fin Aluminum Heat Sink Black 50X25X10mm
    http://s.aliexpress.com/QraMVjiY?fromSns=Copy to Clipboard

    případně je i verze s větráčkama

    52Pi New! Heatsink Cooler with Dual Fan Double Cooling Fans Reduce up to 20 Degrees For NESPi Retroflag Raspberry Pi 3 / 2 / B
    http://s.aliexpress.com/NrmQnEfa?fromSns=Copy to Clipboard
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PISKVOR: klasicky IP56 box?
    řeší to GILHADovo gumový těsnění a nerezivějící šroby
    průchodka správnýho průměru s těsněním vyřeší přívodní kabel (+ ho to tam bude držet, aby se nevytahoval ven)
    otázku tlaku pak vyřešit jak říká PISTA1 - 1mm vrtákem díru (třeba blízko průchodky) a to celý pověsit směrem dolů, ať se tam nic nedostane zvrchu

    jediný čeho bych se osobně bál, je drbnout tam RasPi když bude venku 35°
    udělat té krabici stín navíc je určitě dobrý nápad, ale osobně bych se stejně bál o teplotu na jakou pak vyleze RasPi při zátěži, takže bych se tam asi snažil nacpat aspoň pořádný kus hliníku na odvod/rozptyl tepla
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Já nevím, ale podle mě to naprosto zbytečně moc řešíte.
    Většina veknovních zařízení pro domácí užití (třeba konkrétně to ubiquity) je prostě obyčejná deska fláknutá do plastovýho krytu a přívodní kabely vedený ze spoda aby do toho nenateklo a miliony těhle sračiček jedou po celým světě roky bez problémů. vzal bych instalační krabici to tý to vrazil, buď bych netěsnil průchod kabelu nebo vyvrtal ze spodu do krabice dírku a nechal to bejt ;)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    GILHAD: (eventualne prelepit ty srouby (a pripadne i tu ryhu) s co nejmensim presahem nejakou lepenkou a to lepidlo dat az prez ni a s patricnym presahem, aby to drzelo a tesnilo, pricemz pri proriznuti na tu lepenku to uz pujde snadno rozebrat. Mozna by ani nebyl spatny napad tam dat tu lepenku a prez to to vzit montazni penou, pokud by se to dalo tak, aby neblokovala zbytecne velkou cast povrchu - tepelnou izolaci moc nepotrebujes)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam