• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QWWERTY: a přesně proto si HDD a rámeček stále ještě kupuju každý extra =) aspoň vím, co v tom mám....
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PISKVOR: nejvetsi past je, ze nektery externi disky jsou normalni 2.5'' SATA v boxu a nektery maji USB primo na DPS
    potkal jsem to u obnovy dat kdy chcipnul USB radic, ale protoze byl primo soucasti HDD DPS, tak neslo disk jenom vytahnout a hodit do novyho ramecku :(
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PISKVOR: jasne, vsak nejsme ve pri:-)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: Tak jestli už má ty disky, tak ty budou medle největší část ceny toho kitu.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PISKVOR: no vzdyt, jen to bude mit asi levnejsi kdyz to koupi takhle v kitu, ne.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: On ten externí disk _je_ totéž, pár jsem jich rozebral.
    JEREMIUS: Jo, to jde taky.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JEREMIUS: no, vsak. Tak uz ti chyby jen ten ramecek.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    REDSNAKE: Válí se mi tady 2,5" staré disky, pro které nemám využití
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JEREMIUS: to máš skoro jednodušší k tomu rovnou připojit exterák, ne? Jakože 2,5" s rámečkem.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Chci nějaký externí disk s filmy pro raspberry. Počítám, že nejjednodušší je vzít starý 2,5" HDD z notebooku a koupit z Aliexpressu SATA to USB rámeček a problém je vyřešený. Je to tak?
    B3DA
    B3DA --- ---
    PISKVOR: to bylo první co jsem zkoušel..
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    PISKVOR: Aha, na to mrknu, jestli to jde přenastavit
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    B3DA: To by mělo být závislý na nastavený regulatory domain, myslím (raspi-config to má někde); pokud zadáš CZ, mělo by to 12 umět.
    B3DA
    B3DA --- ---
    JEREMIUS: ne, 12 ani 13 neumí..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PECA: jak je na tom disk ? podivej se do crystal disk infa a udelej si crystal disk mark a postni to pripadne sem.
    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL, QWWERTY: Ok, proberu to doma. Když to jde, můžu ženě půjčovat svůj služební, plus má ještě tablet (teď v opravě). Tohle ořezávátko si asi nechám jako monitor k tiskárně a bude...
    FATTY: Tak on je to snad úplně první Atom od Intelu. Ani nový to nebyla žádná velká výhra, ale vývoj webu dal běžnýmu broušení netu na lowcostu pěkně na frak. Bude to tím .js a spol, no.

    Dík, to potřeboval jsem to říct od někohi jinýho. Fakt se s tím nechci moc patlat.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: na to se fakt vykasli, pokud to nebudes delat pro zabavu, ze si budes hrat se zapojenim displeje, tak to bude docela fuska. ten cas co tim stravis, bude stat vic, nez koupit bazarovej notebook.
    muzes udelat to, ze tam das vic pameti a ssd disk, to by melo znacne pomoct
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PECA: gigacomp > (i3/i5), (4Gb RAM + SSD / 8Gb RAM + HDD ) > byz class Dell / Txxx Thinkpad / HP
    (ta podminka RAM vs HDD/SDD je kvuli swapovani ... ted jsem se potkal s tim, ze novy Firefox na HDD + 4GB RAM swapoval defacto nonstop = otvirani prazdnyho tabu zabralo minutu, ...)
    vetsinou se da koupit okolo 6k neco celkem slusnyho; rozhodne bych nebral RasPi jako pocitac na bezny pouzivani
    kdyz vezmu dnesni naroky webovych frameworku, toho jak zprasili youtube poslednim update, etc.., tak si nedelam zadny iluze, ze se to do budoucna zlepsi
    pokud poridis reseni, ktery na to "akorat staci", tak za par let budes mit ten stejny problem, protoze nekoho napadne embedovat do vetsi webu dalsi mega javascriptu
    FATTY
    FATTY --- ---
    PECA: ted jsem si vyguglil ten stroj a trochu se divim, ze to v dnesni dobe nestaci.. Nedohledal jsem na prvni pokouk grafiku, mozna je to tim.. Ja mam notas za neco kolem 6t (pred 2-3 letama) a na vsechno co jsi jmenoval staci a jeste doufam dlouho bude..
    FATTY
    FATTY --- ---
    PECA: Taky bych hlasoval pro bazar / pro novejsi low-end.. Tipuju, ze problemy jsou kvuli vetsi narocnosti webovych stranek / .js. Rpi3 si moc jako user-friendly laptop moc nedovedu predstavit.. Ta cena se tam nebude tolik lisit (po zapocteni zobrazovadla), imho.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam