• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PECA
    PECA --- ---
    ANDY_WARHOL, QWWERTY: Ok, proberu to doma. Když to jde, můžu ženě půjčovat svůj služební, plus má ještě tablet (teď v opravě). Tohle ořezávátko si asi nechám jako monitor k tiskárně a bude...
    FATTY: Tak on je to snad úplně první Atom od Intelu. Ani nový to nebyla žádná velká výhra, ale vývoj webu dal běžnýmu broušení netu na lowcostu pěkně na frak. Bude to tím .js a spol, no.

    Dík, to potřeboval jsem to říct od někohi jinýho. Fakt se s tím nechci moc patlat.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PECA: gigacomp > (i3/i5), (4Gb RAM + SSD / 8Gb RAM + HDD ) > byz class Dell / Txxx Thinkpad / HP
    (ta podminka RAM vs HDD/SDD je kvuli swapovani ... ted jsem se potkal s tim, ze novy Firefox na HDD + 4GB RAM swapoval defacto nonstop = otvirani prazdnyho tabu zabralo minutu, ...)
    vetsinou se da koupit okolo 6k neco celkem slusnyho; rozhodne bych nebral RasPi jako pocitac na bezny pouzivani
    kdyz vezmu dnesni naroky webovych frameworku, toho jak zprasili youtube poslednim update, etc.., tak si nedelam zadny iluze, ze se to do budoucna zlepsi
    pokud poridis reseni, ktery na to "akorat staci", tak za par let budes mit ten stejny problem, protoze nekoho napadne embedovat do vetsi webu dalsi mega javascriptu
    FATTY
    FATTY --- ---
    PECA: ted jsem si vyguglil ten stroj a trochu se divim, ze to v dnesni dobe nestaci.. Nedohledal jsem na prvni pokouk grafiku, mozna je to tim.. Ja mam notas za neco kolem 6t (pred 2-3 letama) a na vsechno co jsi jmenoval staci a jeste doufam dlouho bude..
    FATTY
    FATTY --- ---
    PECA: Taky bych hlasoval pro bazar / pro novejsi low-end.. Tipuju, ze problemy jsou kvuli vetsi narocnosti webovych stranek / .js. Rpi3 si moc jako user-friendly laptop moc nedovedu predstavit.. Ta cena se tam nebude tolik lisit (po zapocteni zobrazovadla), imho.
    PECA
    PECA --- ---
    Manželka nouzově používá obstarožní Asus EEE 901. Má tam namísto původních, časem úplně nepoužitelných Windows XP, nainstalovaný Ubuntu v nějakým odlehčeným windows managerem. Nicméně na tom začíná být naprosto zoufalé i jenom běžné browsení po netu, youtube je prakticky nepoužitelný...

    Napadlo mě, že by se do toho možná mohlo vrazit Rπ3, ale chci se poradit se znalci, aby s tím nebylo víc práce, než užitku :) Možná by bylo jednodušší koupit nějaký bazarový notebook, nebo tak něco a ušetřit si práci a nervy... Už jenom napojení klávesnice a displeje bude asi oříšek...

    Jaký máte názor, má smysl o tom uvažovat?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    JEREMIUS: Hm, tak už jsem na to přišel. Nejsem totiž připojený k wifi poté, co jsem zase zpět přepnul wifi na hidden SSID a změnil kanál na 12. Je možné, že Rasbperry kanál 12 neumí? Přepnul jsem to na 11 a je OK
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Zkusil jsem nainstalovat OSMC. Přidal jsem ze ZIP souboru Kodi CZ/SK repozitář (https://kodi-czsk.github.io/repository/)
    Když ale zkouším přidat add-ony z toho repozitáře, tak mi to píše, že failed load... U všech, co jsem zkusil, takže se to netýká jen jednoho.
    Netušíte, čím by to mohlo být? Nebo kde mám hledat nějaké podrobnější informace, v čem je problém?
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    LEXXA: Ok budu hledat. Díky.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    HONZAK89: pak hledej v nastaveni CEC nic jineho ti nemuze poslat pokyn k zmene zobrazeni
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    LEXXA: Ano to by byla paráda. Bohužel není to můj případ :) Screensaver mam vypnutý..
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    HONZAK89: kezby kazdy problem mel tak jednoduche reseni
    Settings/Appearance - Official Kodi Wiki
    https://kodi.wiki/view/Settings/Appearance#Screensaver
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    LEXXA: Ano, pokud přepnu AV na TV, vše je zase ok.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    HONZAK89: v kodi?
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    FEDY: Neznám odpověď na tvoji otázku. Řeším ale jiný problém, když připojím Rpi k TV a sputím, obrazovka (podsvícení) po nějaké době ztmavne. Nesetkal se někdo s tímto problémem?
    FATTY
    FATTY --- ---
    LEXXA: Pridas playlist jako Automatic IPTV Network. Chce to si pak pohrat s vypnutim preskenovani muxu/sluzeb, ale vicemene to pak funguje (po pridani novych streamu do m3u je schopen si automaticky naskenovat nove "muxy", service pak nutno priradit rucne. Coz je ale zas dobry v tom, ze clovek nezapomene vypnout automaticky recheck u sluzeb)
    FEDY
    FEDY --- ---
    LEXXA: tvheadend primo streamoval z nekolika DVB-T tuneru. multicast zdroj tam ale take lze zadat. popr. nemohl byt problem v sitovem prvku ? (podpora igmp snooping / proxy / multicast routing )
    VLC Multicasting - Tvheadend
    https://www.tvheadend.org/projects/tvheadend/wiki/VLC_Multicasting

    pro zajimavost - prave KODI umi zobrazovat hlasky, ktere mu clovek pomoci API posle, pred barakem mam kameru, ktera ma nejaky JSON vystup s motion detection informaci. takze kdyz kamera detekovala pohyb, na TV mi vyskocila hlaska "Pohyb pred barakem..." (mohlo by to i prepnout kanal, ale to jsem nechtel) ... je hezke, ze dnes uz to jde i bez programovani , pomoci Node-RED
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    FEDY: jak se ti povedlo napojit tvheadend na iptv streamy? mne to za boha neslo
    FEDY
    FEDY --- ---
    OT: kdyz mluvite o KODI - mel jste to nekdo na Androidu ? provozoval jsem si to doma jako STB k TVHeadend (parada - KODI + TVHeadend = open source IPTV stack :-)) ale obcas se mi kousal obraz s hlaskou "Buffering..." zkousel jsem menit velikost bufferu + dalsi nejake optiony (uz si nepamatuju), ale zaboha se mi to nepodarilo rozjet uplne ciste (jen rozumne :)) ... nutno podotknout, ze jsem to nemel na RPI, ale nejakym cinskym MX boxu s androidem...
    FATTY
    FATTY --- ---
    REDSNAKE: na takove konfigurace (zadavani hodne textu) se hodi tablet s ovladanim pres sit. Jinak mi taky lirc dostacuje.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: Aha, sorry, myslel jsem, že reaguju na původní dotaz "jakou klávesnici."
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PISKVOR: Tak sorry, příště budu radši držet hubu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam