• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JEREMIUS:
    jasne. ja to tak mam.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    RAINBOF: Ty ROMky mám rovnou nahrát do /retropie/roms na té flashce?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JEREMIUS: hod to primo do adresare
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    RAINBOF: To jsem zkoušel ale trošku mi fauluje bod tady z manuálu https://github.com/retropie/retropie-setup/wiki/Transferring-Roms "USB stick". Kdy tam sice dám flash disk, který je FAT32 a má adresář "retropie", ale nic se mi v něm nevytvoří. Zkoušel jsem to snad už 10x.
    Možná to ale bude tím, že těch flashek mám už v PIčku víc. Zkusím to, když tam bude jen 1 flashka a nic víc
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JEREMIUS: emulatory se vobevi az tam nacpes hry.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Zkoušel tu někdo rozjet Retropie a OSMC?
    Postupoval jsem podle tohoto návodu https://github.com/mcobit/retrosmc a dostal jsem se do stavu, kdy vidím obrazovku viz screenshot. Je tam jen možnost konfigurace, ale žádné emulátory, nic dalšího. Takže nějak netuším, jak dál. Když se dívám třeba na videonávody, tak tam mají lidé po spuštění obrazovku s výběrem emulátoru

    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    KAERO: Je super. Jenom ten napájecí adaptér je trochu nepraktický. Když je to zapojené, tak to vypadá jako bomba zapojená v zásuvce.
    KAERO
    KAERO --- ---
    JEREMIUS: myslim ze mam tenhle:
    AXAGON ADID-70 - USB adaptér | Alza.cz
    https://www.alza.cz/axago-adid-70-d271747.htm?o=6
    a funguje to jako vino. jakoze zapojim a jede.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QWWERTY: a přesně proto si HDD a rámeček stále ještě kupuju každý extra =) aspoň vím, co v tom mám....
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PISKVOR: nejvetsi past je, ze nektery externi disky jsou normalni 2.5'' SATA v boxu a nektery maji USB primo na DPS
    potkal jsem to u obnovy dat kdy chcipnul USB radic, ale protoze byl primo soucasti HDD DPS, tak neslo disk jenom vytahnout a hodit do novyho ramecku :(
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PISKVOR: jasne, vsak nejsme ve pri:-)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: Tak jestli už má ty disky, tak ty budou medle největší část ceny toho kitu.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PISKVOR: no vzdyt, jen to bude mit asi levnejsi kdyz to koupi takhle v kitu, ne.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: On ten externí disk _je_ totéž, pár jsem jich rozebral.
    JEREMIUS: Jo, to jde taky.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JEREMIUS: no, vsak. Tak uz ti chyby jen ten ramecek.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    REDSNAKE: Válí se mi tady 2,5" staré disky, pro které nemám využití
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JEREMIUS: to máš skoro jednodušší k tomu rovnou připojit exterák, ne? Jakože 2,5" s rámečkem.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Chci nějaký externí disk s filmy pro raspberry. Počítám, že nejjednodušší je vzít starý 2,5" HDD z notebooku a koupit z Aliexpressu SATA to USB rámeček a problém je vyřešený. Je to tak?
    B3DA
    B3DA --- ---
    PISKVOR: to bylo první co jsem zkoušel..
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    PISKVOR: Aha, na to mrknu, jestli to jde přenastavit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam