• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REDSNAKE: misto rw,atime tam napis ro a remountuj to.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MARASAN: to je prave to co netusim. tohle je kod stazenej nekde z netu, nejak funguje, ale co to dela a co potrebuju netusim moc prave
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REDSNAKE: potrebujes "rw,atime" ? a k tomu "nolock" ?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    nepodělil byste se někdo s tím konfigem co máte ve fstab?

    Mám tam 10.0.0.2:/media /home/osmc/media nfs x-systemd.automount,_netdev,nfsvers=3,rw,atime,nolock,async 0 0

    a funguje to, ale občas mi vypadává zvuk při přehrávání filmu. Jako načítá se to dobře a kešuje to bez problémů, ale viděl bych tam ještě nějakej problém v tomhle, protože to fungovalo a nic se jiného neměnilo.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Chmm, už to jede....Nevím čím to bylo, nějaká haluz. Udělal jsem to stejně jako to snad bylo a zdá se funguje to. Divný.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Tak pokud dám tohle do fstab tak se to mountne bez chyby
    192.168.0.50:/nfs/TVShows /home/pi/TVShows nfs nouser,atime,auto,rw,dev,exec,suid 0 0

    Jenže složka se přes SSH tváří jako prázdná, přestože není. Smrdí mi to právama, že raspberry tam prostě nevidí:(
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: to vypadá jako prázdný...

    Ve Widlích na pc se přes UNC cestu \\10.0.0.2\media dostanu tam kam potřebuju
    V /etc/fstab mám

    /dev/mmcblk0p1 /boot vfat defaults,noatime,noauto,x-systemd.automount $
    # rootfs is not mounted in fstab as we do it via initramfs. Uncomment for remou$
    #/dev/mmcblk0p2 / ext4 defaults,noatime 0 0
    /10.0.0.2/media /home/osmc/media/ cifs auto,password= 0 0

    příkaz sudo mount -a vypíše
    mount.cifs: bad UNC (/10.0.0.2/media)

    Pokud v /etc/fstab změním na
    //10.0.0.2/media /home/osmc/media/ cifs auto,password= 0 0

    dostanu na příkaz sudo mount -a
    mount error(112): Host is down
    Refer to the mount.cifs(8) manual page (e.g. man mount.cifs)


    To jsem z toho jelenec.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: /var/log/messages
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: dmesg, už jsem na to přišel. Proč to ale nemountuje z toho nevidím :(
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Nedaří se mi mountnout NAS, nevíte kde přijít k nějakému logu kde bych něco vyčetl?

    Fungovalo to měsíce a najednou to je nějaký vykašený, nic se snad neměnilo, nebo o tom nevím...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: a nebo instalaci skrze berryboot na 3 kliky :) pak mas openelec i retropie
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    to retropie se dá stáhnout imho už i s knihovnama her pokud se nepletu...To je podle mě nejjednodušší cesta.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    teda presneji az ve slozce daneho emulatoru ?
    pokud ano, asi by to chtelo prosmejdit logy copak rikaji
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JEREMIUS: mas to v ~/retropie/roms ?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    RAINBOF: Zkoušel jsem to a nic to nedělá. Nahrál jsem tam nějaké SMC, N64 a NES a prostě nic :-(
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JEREMIUS:
    jasne. ja to tak mam.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    RAINBOF: Ty ROMky mám rovnou nahrát do /retropie/roms na té flashce?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JEREMIUS: hod to primo do adresare
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    RAINBOF: To jsem zkoušel ale trošku mi fauluje bod tady z manuálu https://github.com/retropie/retropie-setup/wiki/Transferring-Roms "USB stick". Kdy tam sice dám flash disk, který je FAT32 a má adresář "retropie", ale nic se mi v něm nevytvoří. Zkoušel jsem to snad už 10x.
    Možná to ale bude tím, že těch flashek mám už v PIčku víc. Zkusím to, když tam bude jen 1 flashka a nic víc
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JEREMIUS: emulatory se vobevi az tam nacpes hry.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Zkoušel tu někdo rozjet Retropie a OSMC?
    Postupoval jsem podle tohoto návodu https://github.com/mcobit/retrosmc a dostal jsem se do stavu, kdy vidím obrazovku viz screenshot. Je tam jen možnost konfigurace, ale žádné emulátory, nic dalšího. Takže nějak netuším, jak dál. Když se dívám třeba na videonávody, tak tam mají lidé po spuštění obrazovku s výběrem emulátoru

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam