• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    REDSNAKE: x-systemd.automount? dneska uz neni v mode autofs? kde jsou me socialni jistoty? :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    AQUARIUS: aktuálně testuju tento setup:
    10.0.0.2:/media /home/osmc/media nfs x-systemd.automount,_netdev,nfsvers=3,rw 0 0
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    REDSNAKE: ale atime potrebovat nebudes, noatime je jasna volba (nepotrebujes pri kazdym pristupu k souboru aktualizovat jeho metadata). Kazdopadne jeste vic me zarazi dev,exec,suid ... minimalne dev tam urcite nechces a pokud to je storage na filmy, tak ani ten zbytek. Naopak bych zvazil tam pridat bg.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    mam takovy zvlastni problem s odroidem-c2 (libreelec leia-23)
    mel jsem problemy s usb DACem pripojenej naprimo tak jsem pouzil aktivni usb hub.
    vsecno slapalo do rebootu.
    z nejakeho duvodu po rebootu dmesg zahlasi over-current a hub zhasne.
    kdyz udelam sw reset usb portu sice hub naskoci ale neprobehene rescan takze porad nevidim DAC.
    kdyz se na to vykvaknu, zvednu prdel a vyndam a zandam napajeni hubu zarizeni naskoci.

    nejake napady co a jak nacpat do autorun.sh abych tohle nemusel resit po kazdem rebootu?


    a az tohle vyresim musim vymyslet jak primet TV aby VolUP/VolDOWN signal z ovladace odesel do KODI.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MARASAN: i kdyz ted koukam,ze to znaci read onlycoz je naprd. Ja tam mam i transmission ktery uklada na nas a zalohuje se mi tam web a podobne..
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MARASAN: vyzkousim to,diky
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REDSNAKE: misto rw,atime tam napis ro a remountuj to.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MARASAN: to je prave to co netusim. tohle je kod stazenej nekde z netu, nejak funguje, ale co to dela a co potrebuju netusim moc prave
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REDSNAKE: potrebujes "rw,atime" ? a k tomu "nolock" ?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    nepodělil byste se někdo s tím konfigem co máte ve fstab?

    Mám tam 10.0.0.2:/media /home/osmc/media nfs x-systemd.automount,_netdev,nfsvers=3,rw,atime,nolock,async 0 0

    a funguje to, ale občas mi vypadává zvuk při přehrávání filmu. Jako načítá se to dobře a kešuje to bez problémů, ale viděl bych tam ještě nějakej problém v tomhle, protože to fungovalo a nic se jiného neměnilo.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Chmm, už to jede....Nevím čím to bylo, nějaká haluz. Udělal jsem to stejně jako to snad bylo a zdá se funguje to. Divný.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Tak pokud dám tohle do fstab tak se to mountne bez chyby
    192.168.0.50:/nfs/TVShows /home/pi/TVShows nfs nouser,atime,auto,rw,dev,exec,suid 0 0

    Jenže složka se přes SSH tváří jako prázdná, přestože není. Smrdí mi to právama, že raspberry tam prostě nevidí:(
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: to vypadá jako prázdný...

    Ve Widlích na pc se přes UNC cestu \\10.0.0.2\media dostanu tam kam potřebuju
    V /etc/fstab mám

    /dev/mmcblk0p1 /boot vfat defaults,noatime,noauto,x-systemd.automount $
    # rootfs is not mounted in fstab as we do it via initramfs. Uncomment for remou$
    #/dev/mmcblk0p2 / ext4 defaults,noatime 0 0
    /10.0.0.2/media /home/osmc/media/ cifs auto,password= 0 0

    příkaz sudo mount -a vypíše
    mount.cifs: bad UNC (/10.0.0.2/media)

    Pokud v /etc/fstab změním na
    //10.0.0.2/media /home/osmc/media/ cifs auto,password= 0 0

    dostanu na příkaz sudo mount -a
    mount error(112): Host is down
    Refer to the mount.cifs(8) manual page (e.g. man mount.cifs)


    To jsem z toho jelenec.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: /var/log/messages
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: dmesg, už jsem na to přišel. Proč to ale nemountuje z toho nevidím :(
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Nedaří se mi mountnout NAS, nevíte kde přijít k nějakému logu kde bych něco vyčetl?

    Fungovalo to měsíce a najednou to je nějaký vykašený, nic se snad neměnilo, nebo o tom nevím...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: a nebo instalaci skrze berryboot na 3 kliky :) pak mas openelec i retropie
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    to retropie se dá stáhnout imho už i s knihovnama her pokud se nepletu...To je podle mě nejjednodušší cesta.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    teda presneji az ve slozce daneho emulatoru ?
    pokud ano, asi by to chtelo prosmejdit logy copak rikaji
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JEREMIUS: mas to v ~/retropie/roms ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam