• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: jako není to nic stěžejního, jen by se mi líbilo neřešit co stáhnu za film nebo seroš a mít jistotu, že to pojede. Už teď je to ale pěkně stabilní a plynulé, takže to je jen takové cobykdyby
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LEXXA: televizi budu kupovat "jen" 4K :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    TOOMIX: to pridej :)
    5K 60mbps sample naproso s prehledem
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: na H265 jedině Odroid no
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: jasný no, tak já mám jen full HD telku, takže to pro mě asi není směrodatný, mě by plně stačilo ke štěstí asi víc ramky a kdyby to umělo HW podporu akcelerace grafiky nebo co to je, prostě aby to umělo h265 či co
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: Raspberry jsem kupoval, protože stavím arcade pad s RetroPie. Odroid jsem koupil, protože 4K videa atd. :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: hehe, mě stačí výkonově i Rpi3, ale něco silnějšího by bylo samozřejmě lepší. Ale za skoro dva tisíce to už mi přijde fakt dost.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: Odroid C2 je teď slkadem přímo u Hardkernellu v Jižní Koreji. Stál mě 46$ + 16$ poštovný + 500kč schrábnul FedEx za celní řízení a DPH. Suma sumárum cca 87$. Raspberry 3 jsem na aliexpressu kupoval za 35$. Odroid C2 ho po všech stránkách, ikdyž nemá integrovanou wifi (pořešeno USB donglem 802.11ac za 11$ z aliexpressu), strčí do kapsy a za ty prachy fakt stojí.
    NAMORNICEK
    NAMORNICEK --- ---
    AQUARIUS: Omlouvám se. Moje chyba že jsem nedočetl Tvůj příspěvek až do konce
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    AQUARIUS: jsou fajn ale zasadni... to bych netvrdil.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    LEXXA: Pro cluster jsou zasadni obe vlastnosti, PoE i PXE...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    AQUARIUS: o uroven komplexity min pri vyrobe pi clusteru :)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    NAMORNICEK: pisu, ze se mi libi, ze to konecne ma podporovanej PXE boot a ty se me zeptas, proc si radsi nekoupit desku, ktera PXE nepodporuje? No, mozna prave proto :)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    QWWERTY: variant je vic, treba nejnovejsi generace UniFI AP ma PoE jak 802.3 af/at, tak i pasivni, provozuju to na dvou mistech, na jednom to krmim 16V DC pres pasivni injektor a na druhym 48V 802.3af. Pokud by se u Raspberry dali touhle cestou, bylo by to z meho pohledu idealni.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    REDSNAKE: vidim to stejne - PoE router nemam, takze kdyz uz, tak tam strcim pasivni PoE injektor, ktery na druhe strane ocekava neco na zpusob napajeciho konektoru
    v tomhle pripade porad potreba dovyrobit kabl napajeci konektor <> dupont a zase to pichnout na GPIO
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    AQUARIUS: muzu oboje potvrdit :) ma akorat S905 takze dekoduje ~265 ale neumi ho encodovat jako S912. takze spojeni storage - C2 (PLEX/EMBY) - DLNA - TV moc nejde. na druhou stranu proc by to kdo delal...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    AQUARIUS: to jo, to je hezká destička, ale celkem drahá už na můj vkus a nejsou moc dostupný mi přijde.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    REDSNAKE: on mel asi na mysli Odroid C2, kterej podle vseho h265 umi a napajeci konektor taky ma.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: no, ne, myslím ty H265 a spol se kterejma má trojka problém, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam