• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: ali obcas blbne. Posilal jsem to z android aplikace, zkusim to jeste jednou

    1 pc 50*25*10mm Approximately Heatsink Radiator Cooler Cooling Fin Aluminum Heat Sink Black 50X25X10mm
    http://s.aliexpress.com/QraMVjiY?fromSns=Zkopírovat

    GeeekPi Original New Version! Dual Fan Heatsink Cooler with Double Cooling Fans For Raspberry Pi 3/2 Model B/B /NESPi Retroflag
    http://s.aliexpress.com/rANvUBRZ?fromSns=Zkopírovat
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: sorry za ot, ale nevite proc me ty odkazy odkazuji v mobilu na ruskou verzi stranek aliexpressu?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MADRABBIT: na 3.3V to jde
    MARASAN: stačí pustit video a rázem tam je 75°C, pokud tam nemám chlazení
    MADRABBIT
    MADRABBIT --- ---
    Spíš mi zajímá, jak moc ty malé mršky řvou:-D
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    TOOMIX: co s tim delas, ze ti tak masivne topi?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Na Rpi3 velmi doporučuji tenhle chladič

    1 pc 50*25*10mm Approximately Heatsink Radiator Cooler Cooling Fin Aluminum Heat Sink Black 50X25X10mm
    http://s.aliexpress.com/QraMVjiY

    případně verzi s dvěma větráčky

    GeeekPi Original New Version! Dual Fan Heatsink Cooler with Double Cooling Fans For Raspberry Pi 3/2 Model B/B /NESPi Retroflag
    http://s.aliexpress.com/rANvUBRZ
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    EMMET: odvod tepla se da vyresit aktivnim vetrakem a mrizkou. tisk pochopitelne z neceho jineho nez pla, pak by to nemel byt problem. samozrejme je treba pouzit tichy vetracek.
    EMMET
    EMMET --- ---
    RAINBOF: Tak to už mi dává smysl návod na vytvoření RPi-sticku z Compute modulu, na který jsem nědávno narazil.
    EMMET
    EMMET --- ---
    Čekám, že tu bude někdo probírat nové RasPi3B+ a totálně to tu zapadlo, jako naprosto nezajímavá událost:-D A na stránkách píšou, že se zvažuje, zda by mělo smysl udělat RasPi3A+

    Přijde mi zvláštní to přidání 4 GPIO pinů, které vůbec nejsou G(eneral), ale určené pro Power over Ethernet. Tušíte někdo, proč na to použili zrovna tenhle typ konektoru?

    Jako hodně zvláštní mi přijde Gb Ethernet over USB 2.0 - to je ten GB Ethernet tak levný, že se jim vyplatí takhle plýtvat jeho potenciálem? Ale zrychlení datového toku se rozhodně cení, ne že ne...

    TEAPACK+TOOMIX: Vy dva jste se hledali, až jste se našli:-D

    ANDY_WARHOL: U RasPi3B si musíš hlídat i odvod tepla, takže pokud chceš jeho výkon vytěžovat na maximum, tak je možná lepší sáhnout po nějaké kovové krabičce na to designované.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    FEDY: mmc maj compute moduly
    FEDY
    FEDY --- ---
    ANDY_WARHOL: take mne to napadlo, ale chtel jsem tomu venovat maximalne cas na nalezeni modelu krabicky - nenasel jsem , tak jsem se na to vyprd. majitel si to zavrel do nejake krabicky od tranzistoraku (ci co to bylo)... nicmene - mam pocit, ze jsem nejake RPI s eMMc videl, ale ted nemuzu najit.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    FEDY: v dobe 3d tisku je krabicka snad ten nejmensi problem... pokud nemas na koho se obratit, tak je tu klub, nekdo ti to rad vytiskne
    FEDY
    FEDY --- ---
    nebylo nejake RPI s eMMc ? neco s pameti shanim a Banana PI M2 Ultra je fakt za trest (nejsou krabicky)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOOMIX: ještě stojí za zvážení Rock64 ;) s 4GB RAM a 128GB eMMc je to celkem bomba =) (popř. můžeš přehodit eMMc z C2, měly by být kompatibilní)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    TOOMIX: ale abychom nepeli samou chvalu tak netflix jede na C2 jen v blbych 720p a i to se po chvilce zacne sekat. snad casem zvladnout odladit widevine aby to bylo pouzitelny...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: jako není to nic stěžejního, jen by se mi líbilo neřešit co stáhnu za film nebo seroš a mít jistotu, že to pojede. Už teď je to ale pěkně stabilní a plynulé, takže to je jen takové cobykdyby
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LEXXA: televizi budu kupovat "jen" 4K :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    TOOMIX: to pridej :)
    5K 60mbps sample naproso s prehledem
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: na H265 jedině Odroid no
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: jasný no, tak já mám jen full HD telku, takže to pro mě asi není směrodatný, mě by plně stačilo ke štěstí asi víc ramky a kdyby to umělo HW podporu akcelerace grafiky nebo co to je, prostě aby to umělo h265 či co
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam