• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    REDSNAKE: Ja tedka taky pouzuva Pi 2, ale uvazuju o upgradu. Tak prave nevim, zda vzit z novu Pi, nebo Android krabicku s HW H.265, nebo Nvidia Shield.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: moc ne no... z tech skoro 700 titulu co mam tak 40 nejsou v x265
    VECTOR: zkus tohle
    <advancedsettings>
    <cache>
    <buffermode>1</buffermode>
    <memorysize>0</memorysize>
    <readfactor>35</readfactor>
    </cache>
    </advancedsettings>

    do ~/.kodi/userdata/advancedsettings.xml
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOMMYKNOCKER: hele za mě v pohodě, pokud máš možnost sehnat za rozumno. Já už to tak používám skoro rok, filmy z NASu do raspi a koukám na telce. H265 stejně moc filmů nemá a holt si vybereš. Ale reálně mi to problém víceméně nedělá.

    Jo, kdyb byl dostupnej Odroid C2 někde rozumně, tak to je asi jiná, ale objednávat někde z pérdele se mi nechce...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    TOMMYKNOCKER: v tomhle smeru uvazuju o Ataribox, doufam, ze HEVC/x265 bude umet, nejak rozumne by mohlo jit pouzit Kodi, cena uz je ale na $300, coz je trochu krvavy.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOMMYKNOCKER: kup Odroid C2
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    A ma cenu kupovat Pi 3 B+ na prehravani? neni lepsi nejaky android prehravac, co hardwarove prehraje i H265?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    VECTOR: co jina karta? a pohrat si s memory cache.
    ja taky driv pripojoval nas pres fstab a vymejslel bejkoviny, nakonec jsem zjistil, ze kodi umi nfs a sambu samo o sobe.

    btw nejvic se mi osvedcilo prave osmc
    KAERO
    KAERO --- ---
    VECTOR: a z usb flashky nebo sd karty ti to prehrava v poradku?

    vsichni tady valite RPi2 a RPi3, B+, ale ja mam porad media centrum na RPi1 a nestezuju si. 4k to neprehraje, ale telku mam stejne jen 720p a je to ok. Po siti pres ethernet, televize z usb donglu, oboji zaroven a jede to. Staci si pohlidat, aby video nebylo h.265, jen h.264.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Vytahnul jsem ze supliku nakej cas nepouzivany Raspberry Pi 2 s tim, ze na tom znova zkusim nainstalovat Kodi. Zacal jsem OSMC, pak jsem zkousel OpenELEC. Zkousel jsem pripojeni pres Wifi dongle na zacatku, pak jsem ho mel pro jistotu vzdy pripojenej ethernetem.
    Muj cil byl propojit Kodi s Synology NAS (DS215j).

    Ale jak OSMC, tak OpenELEC si vedly totalne bidne pri prehravani. Pristupovej cas k souboru dlouhej (5-10 vterin), hlavnim problemem nicmene bylo, ze prehravani na obou dvou kodi platformach hrozne lagovalo (sekalo se, prirovnam bych to k "buffering" na pomalym pripojeni). Zkratka nepouzitelny. Zkousel jsem googlit problem, a bud jsem pouzil spatny vyrazy pri hledani, nebo nikdo nesdili muj problem. HD je nekoukatelne (playback je zhruba 0,1x prirozene rychlosti), SD dily serialu jsou trochu lepsi, "seknou" se jen zhruba kazdych 10 vterin.

    Na Kodi forech nekdo doporucoval koupit kodeky, ale to se tyka jen VC9 a mpeg2. H.264 je zadarmo, ne?

    Malina na me nicmene ted pusobi tak, ze to hardwarove nezvlada. Pritom mam pocit, ze to pred nakejma dvema rokama, ve starsi verzi Kodi/osmc zvladalo prehravat filmy v klidu. Netusite nekdo, v cem muze byt problem?

    Hodlam si poridit Pi 3 B+, az ho eshopy naskladni, ale pak mi doma zbydou dve Pi 2 B porizeny s cilem hrat si a pak z nich udelat media centrum lezet v supliku.


    Takze,
    kdyby nekdo chtel levne koupit Pi 2, at napise ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    neresil nekdo ata disk na raspi ? potreboval bych mit moznost nastavovat geometrii
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    PISKVOR: no je to moje první zkušenost s programováním na raspberry. Hledal jsem v jakém jazyce a našel python, hledal jsem gui a našel tkinter. Měnit to už nehodlám, kód jsem potil moc dlouho a z pythonu se nestal kamarád. Threading zní jako cesta, tak uvidíme zda vygooglím něco použitelného.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TOOMIX: Urk, busywait?!? (je mi teda divný, že sleep() blokuje i vedle, že by GUI běželo v témže threadu?)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MIKROM: nevím, jak vy Pythonu, ale když potřebuju v C# chvilku pauzu, tak dám
    DateTime d = DateTime.Now.AddSeconds(5);
    while(DateTime.Now < d)
    {
    }

    každopádně jestli chceš, aby ti to neblokovalo GUI, budeš to asi muset vyhodit někam do jinýho vlákna nebo si při pauze poznamenat poslední obrázek, zastavit while a pak ho odstartovat znovu od posledně použitýho obrázku
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    Python, tkinter
    Zdravím, tvořím takovou slides how co rotuje obrázky na TV. Celý algoritmus je prakticky while true, for projíždí soubory ve složce a ukazuje je. Potřebuji ošéfovat pauzu mezi slajdy. Když použiju time.sleep() tak to blokuje gui. S after() se mi nedaří (přijde mi že se to opakuje v nějakém intervalu, ale já potřebuji pozastavovat ten cyklus for)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: (A v Chromu to jede taky, zkoušel jsem - kritická je ta síťová propustnost, všechno ostatní přechodem z rpi 1 na rpi 3 pominulo ;))
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ANDY_WARHOL: takje to jen orange pi one vid..
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ANDY_WARHOL: Po wifi raspbian a kodi zvládne do 720p, pak se seká...ale dost záleží na tý wifi, mám USB dongle s anténou.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    REDSNAKE: to je divny, ten tv box jede na androdiu a pochybuju ze je tam lepsi hw nez na orange pi
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ANDY_WARHOL: nn, na lance to je.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    REDSNAKE: ja mam nejakej tv box a funguje to dobre, ale musi to byt pripojene na lanku, jeslti to provozujes pres wifi, bude se ti to sekat imho kdekoliv.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ANDY_WARHOL: jop, několik buildů androidů jsem právě zkoušel a je to nepoužitelné, seká se to.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam