• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    JOPS: Treba nechce prijit o podnikatelskej zamer :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    THRASHER: a neni lepsi to sem rovnou napsat co potrebujes a treba nekdo poradi ?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KUBOW: I když každý kus testuješ na výstupu, tak budeš mít u koncáka nějakou kazovost. Skladování, přeprava, esd při instalaci...
    KUBOW
    KUBOW --- ---
    tak jsem se stal historicky prvním člověkem, kterému se (alespoň u nás) podařilo reklamovat RPi 3B+. A pak že se každý jednotlivý kus testuje na výstupu z výroby. Už jsem skoro měl pocit, že dělám celou dobu něco špatně...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MUXX: starej plugin umrel nekde pri prechodu na krypton mozna uz driv.
    MUXX
    MUXX --- ---
    RAINBOF: A zmenila se captcha nebo umrel ten server co to prekladal?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: to by ale mluvil o necem uplne jinym to snad ne...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: on asi myslel zaplatit si ucet naulozto
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: ty ten doplnek pouzivas ?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Pokud si zaplatíš, tak bys žádnou dostávat neměl.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JEREMIUS: bejval ale uz nejede kvuli captcha. on totiz tu captcha i louskal.
    SUK
    SUK --- ---
    JEREMIUS: Umi to jdownloader. Ale je to v jave a je to pomaly i na modernim stroji, tak nevim...
    FATTY
    FATTY --- ---
    JEREMIUS: jo takhle, vidis to me nenapadlo, to si radsi over, OE/LE je primo tak delanej, ze si nahraje system z "boot" (cmdline.txt) a pak pracuje/zapisuje s "diskem" jako se system...

    Teoreticky me nenapad duvod, proc by boot=/dev/mmcblk0p1 nemohlo jit nahradit boot=UUID nebo label tak jako u disku, ale nemam to odzkousene. Ale prakticky tam myslim nejaka takove vec byla, jako ze boot musi byt z SD, fakt ted z hlavy nevim
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Mimochodem existuje nějaký add-on pro Kodi, který by dokázal stahovat z Uložto? Nebo klasická aplikace, kterou bych si dokázal snadno nainstalovat?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    FATTY: Aha, já ani nevěděl, že to jde bootovat z flashky. Válí se mi jich tu spousta, mrknu na to, že bych to zkusil.
    Pak mám připojený i externí klasický disk. Ale to zkusím případně časem
    FATTY
    FATTY --- ---
    JEREMIUS: jj. nebo USB disk, to uz je asi jedno.. V mym pripade to pomohlo hnedka. Jeste teda pro uplnost dodam, ze OMSC jsem nikdy nepouzival, jedu na OE, a pak LE, ale s SD kartama jsem mel trable uplne stejne jak popisujes.. A taky to, ze nemam zadny dukaz, ze je to chyba v maline, muze to byt klidne chyba v softu, ale protoze to vyresilo USB, dal jsem nehloubal.. A pak jeste, ze muj provoz je 24/7, vypina se opravdu jen kdyz je nejaka pohotovost, nebo do toho nekdo drbe pri vysavani apod..
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Jako že místo SD karty používat flashku?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    FATTY: Myslíš tohle FATTY? Moc jsem z toho nepochytil, co tedy s tím
    FATTY
    FATTY --- ---
    JEREMIUS: mam. SD karta, viz nize :-D
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Nemáte zkušenost s chybou při vypínání Pi a OSMC? Už poněkolikáté se mi stalo, že po vypnutí (slušném, ne natvrdo vypínačem) Pi znovu nenaběhlo a jen 4x bliká.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KUBOW: no, já to pi hole nainstaloval na čistý orange pi s armbianem a funguje to. Nicméně proč to nefunguje na raspi s OSMC jsem dál nezkoumal...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam