• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    FATTY
    FATTY --- ---
    EMMET: jen tak "mezi reci" jsem dnes narazil na tohle:
    "A significant fraction of our export market is the EU (mostly Germany) and if TV in Germany is delivered only via HEVC streams then we're going to have to support it." (clovek z RPI@https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=63&t=156434&start=50)

    Cili jak jsem rikal, ja zkousim cekat a doufat, ze (pro me) podelana rada Rpi3 byla jen vyjimka, a v budoucnu bude stale na Rpi spoleh jako na chytrou televizi :)
    EMMET
    EMMET --- ---
    REDSNAKE: nebootuje. ale koukal jsem na internet a je to dost citlivé na aktualizaci úplně všeho...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    a to novy raspi vam vubec nebootuje nebo co nefunguje?
    EDASX
    EDASX --- ---
    EMMET: no to je samozrejme pitomost :-) ale ze zacatku mi na tom nejelo nic... ani se to nechtelo spustit, ale druhej den najednou vsecko v cajku... fakt to nechapu (2.5A zdroj original) - mozna jsem prvni den mel nejakou vykyslou SD kartu nebo neco bylo blbe, fakt nevim... ale nakonec to jede...
    EMMET
    EMMET --- ---
    EDASX: Naznačuješ, že to mám zkusit nechat den být v prostředí, kde má běžet a pak to zkusit? Jako za zkoušku nic nedám, ale nezdá se mi to...
    EDASX
    EDASX --- ---
    EMMET: a co s tim mate.... me prislo, ze to taky nefungovalo... ale po dnu zkouseni se to najednou rozbehlo a vse funguje...
    EMMET
    EMMET --- ---
    KUBOW: Tak to vypadá, že budu druhý:( Není někde článek o vadné sérii nebo tak?
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    JOPS: Treba nechce prijit o podnikatelskej zamer :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    THRASHER: a neni lepsi to sem rovnou napsat co potrebujes a treba nekdo poradi ?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KUBOW: I když každý kus testuješ na výstupu, tak budeš mít u koncáka nějakou kazovost. Skladování, přeprava, esd při instalaci...
    KUBOW
    KUBOW --- ---
    tak jsem se stal historicky prvním člověkem, kterému se (alespoň u nás) podařilo reklamovat RPi 3B+. A pak že se každý jednotlivý kus testuje na výstupu z výroby. Už jsem skoro měl pocit, že dělám celou dobu něco špatně...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MUXX: starej plugin umrel nekde pri prechodu na krypton mozna uz driv.
    MUXX
    MUXX --- ---
    RAINBOF: A zmenila se captcha nebo umrel ten server co to prekladal?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: to by ale mluvil o necem uplne jinym to snad ne...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: on asi myslel zaplatit si ucet naulozto
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: ty ten doplnek pouzivas ?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Pokud si zaplatíš, tak bys žádnou dostávat neměl.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JEREMIUS: bejval ale uz nejede kvuli captcha. on totiz tu captcha i louskal.
    SUK
    SUK --- ---
    JEREMIUS: Umi to jdownloader. Ale je to v jave a je to pomaly i na modernim stroji, tak nevim...
    FATTY
    FATTY --- ---
    JEREMIUS: jo takhle, vidis to me nenapadlo, to si radsi over, OE/LE je primo tak delanej, ze si nahraje system z "boot" (cmdline.txt) a pak pracuje/zapisuje s "diskem" jako se system...

    Teoreticky me nenapad duvod, proc by boot=/dev/mmcblk0p1 nemohlo jit nahradit boot=UUID nebo label tak jako u disku, ale nemam to odzkousene. Ale prakticky tam myslim nejaka takove vec byla, jako ze boot musi byt z SD, fakt ted z hlavy nevim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam