• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: jop, to vypadá jako to co mám na těch chladičích já, dokonce i s tím nápisem 3m
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Já jsem koupil tyhle samolepky a fungujou dobře

    48Pcs x 25*25mm Square Thermal Adhesive Tape For Heatsink Heat Sink High Thermal Conductive
    http://s.aliexpress.com/i6JJJbMv?fromSns=Copy to Clipboard
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    REDSNAKE: Záleží jakou pásku, je to spíš žvýkačka nebo pěna? Žvýkačka bývá docela OK, pěna (po zmáčknutí se plně vrátí do původního tvaru) je nahovno.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Pánové, objednal jsem si ty chladiče na Raspi a spol. Má to nějakou samolepící pásku na sobě. Stačí to nebo tu pásku očistit a použít teplovodivou pastu?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: no...jsemto nevyuzival, pac to je jen samohrajka....stahovani a hosting zkusim zmigrovat na orange pi.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: tak pokud ti nevadi ze prijdes o ten luxus moct tam zvenku..
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    nestačí mi, že to raspi má adresu z vnitřního rozsahu, nebudou na něj přesměrované porty a ssh tak bude fungovat jen v lokální síti?
    Zas bych z toho nedělal pentagon:)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    RAINBOF: a klice! a u2f! a upravit header aby se tvaril jako oracle! a to vsechno zabalit do html! a tak vubec
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: nastuduju si, dik za tip
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: zvaž port knocking.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: dik, radsi to jsem to prepalil na cisto, tentokrat vypnu ssh aby bylo pristupne z venku a uvidim.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: cpum je ta binarka a parametry ma takovy aby to jelo podle poctu jader.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SUK: pstree 10940 což by mělo být číslo toho procesu co vytěžuje procesor dává:
    [root@osmc ~]# pstree 10940
    cpum---6*[{cpum}]

    Z toho už nejsem chytrej vůbec.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SUK: viděl bych to tak, že to spíš celé na čisto přepálím a bude, protože s tímhle už se asi nedomluvím. Dobré je, že se ten proces nerestartuje po tom co jej killnu. Naběhne zas až po restartu raspi.
    SUK
    SUK --- ---
    REDSNAKE: Podobna vec se mi stala (ne primo s raspi), kdyz jsem potreboval docasne uzivatele a tak jsem si udelal "test:heslo" a zapomnel ho tam. Po pulroce neco bruteforclo heslo a zacalo to skenovat porty. Prvnim krokem bude zjistit, kde/co to spousti - pstree, htop nebo jina utilitka, co dokaze zobrazit strom procesu. A potom to odstranit. Me stacilo sundat uzivatele, tady treba pomuze zmena hesla. Pokud napises cestu, tak bych spis cekal, ze se dozvis ze "/etc/apt/sources.list.d is a directory" ;) Zkus napsat treba ls /cesta nebo tak neco ;) Pripadne nastuduj chattr, tim se da podobneho chovani taky docilit
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QWWERTY: hehe: "[root@osmc ~]# /etc/apt/sources.list.d/
    sh: 1: /etc/apt/sources.list.d/: Permission denied"

    Takže asi tak. Ale zkouším to dělat přes webmin a jeho konzoli, tak nevím jestli to nemůže být tím.

    Každopádně mě čeká čistá instalace evidentně.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    REDSNAKE: ofc, pak je otazkou jak moc je to zakopany v systemu - kdyz by to bylo opravdu hloupy, tak by treba stacilo ho smazat a zjistit jak se spoustel (cron?)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    REDSNAKE: nestacilo by mu pro zacatek sabotovat DNS, aby se multipooler.com prekladal na 0.0.0.0?
    nebude mit co tezit/pocitat, kdyz nebude mit data, ne?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Jdu se sem zastydět a poprosit o radu. Mám zřejmě infikované Raspberry Pi - běží mi tam nějaký proces " ./cpum -a cryptonight -o stratum+tcp://multipooler.com:3333 -u 44pNYZD2MGT7ueHrCghPd56SRQKhpiXZEKfRpbimJSfUdvr9cxPqb2KEybo8StSxupCpndwaSy4KEA1WqmsZBAwb3hCRypx -p x -t 3 -q" který vytěžuje procesor na sto procent.

    Netuším jak se to stalo, root heslo mám nastavené, pravda je, že mám povoleno SSH z venku.
    Ideální by to asi bylo vzít a přeinstalovat načisto, nicméně než se k tomu dostanu, nenapadá vás jak se toho šmejdu zbavit? Nedaří se mi teď v rychlosti nic vygooglit.
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    Ahoj, ak by niekto využil, tak predávam:
    Geekworm UPS HAT Board + 2500mAh Lithium Battery For Raspberry Pi 3 Model B / Pi 2B / B+ / A+
    https://goo.gl/CgqdDV

    Predám za koľko som kúpil (s poštovným) 600 Kč.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MUXX: dik,musim vyzkouset
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam