• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    EDASX
    EDASX --- ---
    DIDA: nebyla nedostupna, ale na preorder... taky mi to prislo o den pozdeji nez 2GB verze. Tu uz jsem testoval vcera.
    DIDA
    DIDA --- ---
    EDASX: Aha, tak jsi asi vychytal nějaké první kusy, protože když jsem to kupoval já, tak už byla 4GB verze nedostupná.
    EDASX
    EDASX --- ---
    DIDA: tak 4GB verze mi prave prisla z RPiShop.cz :-) Alespon se to pise na krabicce.


    DIDA
    DIDA --- ---
    Já tady od včera testuji tu 2GB variantu a pro mě musím říci, že je to velký přínos. Vyvijím a testuji aplikace přímo na RPI, mám k němu připojený 32" monitor s rozlišením 2560x1440. Aby bylo toto rozlišení vůbec použitlené na 60Hz, tak se to muselo obcházet v config.txt. Na 3B+ bylá práce s okny v tomto rozlišení nic moc. Jak resize, tak přesun byl poměrně pomalý. Tade jde vše nativně, monitor se automatiky zdetekoval, práce s okny je stejně rychlá jako na desktopu. Celkově je systém výrazně svižnější a to i v příkazové řádce.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Mě se to líbí, chtěl bych si postavit zynthian a tam se výkon navíc hodí.
    FATTY
    FATTY --- ---
    TOOMIX: Hold your horses :) https://osmc.tv/2019/06/raspberry-pi-4-model-b-announced/

    Taky jsem rad za dalsi levne "snad to neco umi", ale osobne vyckavam (resp, HDR nepotrebuju, a i Rpi2 v druhe vlne [na prvni nahrazeny prave C2] nahrazovat nutne momentalne nemusim).. Jen doufam, ze neco udelali s tou teplotou i kdyz prvni zkazky co jsem cetl nic moc :( Ty mikro HDMI taky nemusely vubec byt, ale za tu cenu.. jen mavnu rukou.

    Az to bude umet 4k a HDR, budu se za rok dva rozhodovat podle vysledku teploty a spotreby... Ale skvele mit na vyber v cenove hranici do 1500! :-)
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    SAMGARR: Ja jedno RPI 1 mam, navrhni cenu do posty pokud mas zajem :)
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Nevali se nekomu doma par nevyuzitch RPi? Adoptuju za nejake drobne ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: von to neumi tak se mu nesmej :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    JIMX: kartu nemaz, ale nasdilej, aby ostatni nemuseli ty hry shanet sami :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    REDSNAKE: proto píšu cena k jednání :-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JIMX: tak hodně štěstí za tu cenu:)
    JIMX
    JIMX --- ---
    JIMX: teoreticky můžu tu kartu s nainstalovaným retropie nemazat ... je na ní balík asi 3.000 různých her :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    čistě teoreticky neměl by někdo zájem o "RetroPie 3B+ komplet" z rpishopu (RPi 3B+, chladič, černá krabička, gamepad, HDMI kabel, zdroj, SD karta) + druhý USB SNES Gamepad; původní cena za všechno 2355 Kč, koupeno v listopadu 2018, používáno pár hodin ... a k tomu mám ještě logitech bezdrátovou klávesnici s touchpadem (https://www.czc.cz/c-tech-wltk-01w-cz-sk/228484/produkt) původní cena 499 Kč

    ... zjistil jsem, že na to nemám čas a vlastně mě ani ty starý hry na tom nebaví a jiný využití na to nějak nemám :-) ... prodal bych to komplet za všechno za 2.5k (cena k jednání)
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: no, nahrada dnesniho desktopu to neni, souhlasim, spis tak nahrada desktopu z 1998. ale i3 funguje... :P
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ja si obednavam a pamet pak zkusim vymenit :)
    EDASX
    EDASX --- ---
    Jak dement, takze v prvni runde jsem zapomenul na hdmi kabely, a v druhy na krabicky protoze prohodili ty porty ;-)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO: jasne, xfce je moc narocny, tak mam zmigrovat na neco ala i3 :D
    .. no thanks, to uz je praktictejsi delat cokoliv narocnejsiho ve virtualce a tohle prehistoricky RasPi pouzivat akorat jako sitovy hardware interface, jumpserver, nebo neco podobnyho, na co mi staci CLI
    rozhodne me ale vzdycky pobavi, kdyz mi tohle nekdo doporucoval jako nahradu desktopu :))
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: zadne sci-fi, jen si vybiras prilis narocna graficka prostredi
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Tady ještě trochu podrobněji o LAN a USB čipech a teplotách

    https://blog.hackster.io/meet-the-new-raspberry-pi-4-model-b-9b4698c284
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam