• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    DIDA: minimálně bych tam dal pasivní hliníkovéj chladic
    DIDA
    DIDA --- ---
    NINE_OF_NINE: Topí to celkem dost. Při běřné práci se zobrazením 2560x1440 mi vcgencmd ukazuje 65 stupňů. Raspberry leží volně na stole, není v krabičce.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Rpishop je dobrej, mě vyřídil reklamaci extrémně rychle, odeslal sem to na poště a asi za tři pracovní dny sem měl zpátky výměně kus.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    DIDA: Jak to topí?
    Na 2 co mám za televizí s Kodi je super že se chlazení nemusí řešit. Nicméně něco svižnějšího by se hodilo.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Tyjo, to jsem necekal takovou rychlovku
    DIDA
    DIDA --- ---
    EDASX: Aha, tak jsi asi vychytal nějaké první kusy, protože když jsem to kupoval já, tak už byla 4GB verze nedostupná.
    EDASX
    EDASX --- ---
    DIDA: tak 4GB verze mi prave prisla z RPiShop.cz :-) Alespon se to pise na krabicce.


    DIDA
    DIDA --- ---
    Já tady od včera testuji tu 2GB variantu a pro mě musím říci, že je to velký přínos. Vyvijím a testuji aplikace přímo na RPI, mám k němu připojený 32" monitor s rozlišením 2560x1440. Aby bylo toto rozlišení vůbec použitlené na 60Hz, tak se to muselo obcházet v config.txt. Na 3B+ bylá práce s okny v tomto rozlišení nic moc. Jak resize, tak přesun byl poměrně pomalý. Tade jde vše nativně, monitor se automatiky zdetekoval, práce s okny je stejně rychlá jako na desktopu. Celkově je systém výrazně svižnější a to i v příkazové řádce.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Mě se to líbí, chtěl bych si postavit zynthian a tam se výkon navíc hodí.
    FATTY
    FATTY --- ---
    TOOMIX: Hold your horses :) https://osmc.tv/2019/06/raspberry-pi-4-model-b-announced/

    Taky jsem rad za dalsi levne "snad to neco umi", ale osobne vyckavam (resp, HDR nepotrebuju, a i Rpi2 v druhe vlne [na prvni nahrazeny prave C2] nahrazovat nutne momentalne nemusim).. Jen doufam, ze neco udelali s tou teplotou i kdyz prvni zkazky co jsem cetl nic moc :( Ty mikro HDMI taky nemusely vubec byt, ale za tu cenu.. jen mavnu rukou.

    Az to bude umet 4k a HDR, budu se za rok dva rozhodovat podle vysledku teploty a spotreby... Ale skvele mit na vyber v cenove hranici do 1500! :-)
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    SAMGARR: Ja jedno RPI 1 mam, navrhni cenu do posty pokud mas zajem :)
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Nevali se nekomu doma par nevyuzitch RPi? Adoptuju za nejake drobne ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: von to neumi tak se mu nesmej :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    JIMX: kartu nemaz, ale nasdilej, aby ostatni nemuseli ty hry shanet sami :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    REDSNAKE: proto píšu cena k jednání :-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JIMX: tak hodně štěstí za tu cenu:)
    JIMX
    JIMX --- ---
    JIMX: teoreticky můžu tu kartu s nainstalovaným retropie nemazat ... je na ní balík asi 3.000 různých her :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    čistě teoreticky neměl by někdo zájem o "RetroPie 3B+ komplet" z rpishopu (RPi 3B+, chladič, černá krabička, gamepad, HDMI kabel, zdroj, SD karta) + druhý USB SNES Gamepad; původní cena za všechno 2355 Kč, koupeno v listopadu 2018, používáno pár hodin ... a k tomu mám ještě logitech bezdrátovou klávesnici s touchpadem (https://www.czc.cz/c-tech-wltk-01w-cz-sk/228484/produkt) původní cena 499 Kč

    ... zjistil jsem, že na to nemám čas a vlastně mě ani ty starý hry na tom nebaví a jiný využití na to nějak nemám :-) ... prodal bych to komplet za všechno za 2.5k (cena k jednání)
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: no, nahrada dnesniho desktopu to neni, souhlasim, spis tak nahrada desktopu z 1998. ale i3 funguje... :P
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ja si obednavam a pamet pak zkusim vymenit :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam