• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    KAERO
    KAERO --- ---
    ABE: aha, skript co prida konfiguraci pro X. to vypada ok. dik.
    ABE
    ABE --- ---
    KAERO: Hale na rasbianu to jde asi v pohode. Koukni po netu je hodne tutorialu. Ja jsem to delal ja jinem OS, takze to bylo trochu tezsi.

    Treba tady to udelal behem minutky https://www.youtube.com/watch?v=Fj3wq98pd20
    KAERO
    KAERO --- ---
    ABE: jak moc pracne to bylo rozchodit? maly displej potrebuju, akorat jsem se neodhodlal neco koupit kdyz nevim jestli to pojede ok nebo ne.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    TEAPACK: tohle se mi libi ... kdyz se ti vali nekde bedna na 3.5'' HDD pole, tak udelat repurpose :)
    [Requested] Build Walkthrough -- Raspberry Pi Server Cluster 14x Nodes : homelab
    https://www.reddit.com/r/homelab/comments/8hkkdo/requested_build_walkthrough_raspberry_pi_server/
    ale jasne, to ze ti nikdo neda ofiko blueprint chapu :D
    ABE
    ABE --- ---
    REDSNAKE: Ja jsem to tenkrat pracne rozchodil na rpi3, pak me to prestalo bavit k tomu chodit, kdyz potrebuji jdu pres sshcko. Na druhou stranu pokud to chces pro nejake zobrazeni tak za 2 kila je to cajk.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ABE: Jaky s tim mas zkusenosti? Kolega si koupil neco podobneho a pry je to nepouzitelne.
    ABE
    ABE --- ---
    ANDY_WARHOL: https://www.aliexpress.com/item/32587995145.html Jeden mi tu lezi kdyby si nechtel cekat na cinu.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QWWERTY: výkresy skoro nikdo nedává :-/ hlavně je skoro nikdo neumí udělat.... Nakreslil jsem si jen tak pro zábavu rozměry Rock64 pro udělání krabičky a hodil to na IRC a za dvě hodiny mi psali, jestli ty výkresy můžou hodit na jejich offiko stránky ...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MARTEN: hledej raspi cluster .. napr. tahle kolekce, ale je jich tam kybl dalsich a jedno z nich urcite budou i hotovy projekty
    Raspberry pi cluster Case collection - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/KissItDesigns/collections/raspberry-pi-cluster-case
    (nekde prece musi byt vykresy k tem vsem raspberry housingum) :D
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MARTEN: něco jako tohle?
    Zebra Bramble Case - Raspberry Pi 3 B+ ~ Color and Stack Options - C4Labs
    https://www.c4labs.com/product/zebra-bramble-case-raspberry-pi-3-b-color-and-stack-options/
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Ten display by mě zajímal, existuje něco nepredrazeneho na aliexpresu, co by se dalo dát do toho konektoru? Ideálně dotykové (což se asi řeší separátne usb)
    Nebo je lepší koupit menší hdmi?
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    Mam doma prazdnou jednu skrin na pojistky (asi 39x28). Rikal jsem si, ze bych ji pouzil jako rack na RPi. Neexistuje nahodou nejake hotove reseni? Tedy s rozvodem na eth, hotswap pro RPi a odvetravanim? Jinak me napadlo si na 3d tiskarne nechat udelat neco takoveho a tahnout kabely a pak RPi jen zasouvat. Neresil jste nekdo neco takohove?
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    Tak topí to fest. Mám tam pasivní chladič ve standardní krabičce a když jsem měl otevřený browser a v něm pár tabs s nyxem, fb, discord apod. tak v rohu začal vyskakovat obrázek teploměru.
    Řešili jste někdo vzdálené zapínání?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ATOMSK: když dáš k ssh ještě -X , tak máš i GUI programů, jen ne plochu ... =)
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    PECA: Tak to netřeba utrácet za displej. Stejnou službu ti zajistí i SSH přístup. Jenom musíš oželet grafické rozhraní :D
    PECA
    PECA --- ---
    Taky jsem si všiml, že je nové kulervoucí RPi4 :)
    Tak jsem čistě ze zvědavosti zapátral po nějakém DSI displeji. Tedy do toho slotu s plochým kabelem, nikoli HDMI. Ale ona to asi není zrovna levná sranda. Zřejmě je to dobré leda tak na nějaké průmyslové řešení, nic na sranda blbinky, kde nechci moc utrácet... // napadlo mě to jako alternativní zobrazovadlo vedle klasické TV přes HDMI, abych ji nemusel zapínat při potřebě řešit nějaké soubory na disku a podobný kravinky...
    KAERO
    KAERO --- ---
    Hm, a je teda RPi 4 pouzitelne jako kodi na desktopu?
    Mam tim na mysli ze kdyz pouziju optimalizovnou distribuci (open/libre elec), tak mam skvele funkcni kodi, ale chybi treba webovy browser. Jenze kdyz pustim plny desktop a v nem kodi, a pripadne prepnu do browseru, tak kodi nektera prehravani seka. To je problem starsich RPi, ale i treba odroid C2.
    ABE
    ABE --- ---
    Zkousel jsem rpi4 na monitoru a pak na TV (vzdy jedno hdmi) a prijde mi ze fakt hodne topi. Ve srovnani s trojkou.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    Tak jsem minulý týden objednal RPi 4B/4GB s tím, že mi to koncem prázdnin dorazí a budu si hrát a dorazilo to dneska. Zatím mě překvapilo, že ten desktop je fakt použitelný. Původně jsem z toho chtěl udělat jen video přehrávač, ale teď je mi to až líto.
    TR1
    TR1 --- ---
    GANDALFSEDY:
    Tak to jsem rad, ze nejsem jediny, kdo to spatne pochopil :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam