• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: Ještě tam plánuju připojit senzor CO2 ("vyvětrat!"), ale není čas :D

    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MIKEKT: Doma na nic, v práci na buildenlights a zobrazování Velmi Důležitého Čísla a na displej s logy.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MIKEKT: co zkusit pihole? Ale nevím jak je náročné na výkon
    JIMX
    JIMX --- ---
    MIKEKT: na chytání prachu :-D
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Zustala mi doma jedno RPI1B myslim po prechodu na RPI4 a nevim na co ji pouzit. Nahodne nejaky tip na co to doma pouzivate :)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Vidim to na OdroidC2. Aktualni RPI2B pak bude slouzit jeste jako pc na hrani, dohled. Skoda jeste ze ma malo pameti, jinak bych na nem provozoval domaci minecraft server :D
    MADRABBIT
    MADRABBIT --- ---
    Mám dvě nasky (Synology), jedna stará snad 10 let a funguje úplně OK.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TEAPACK: NASka bude tivoizovaná, a za pár let k nepoužití. RPi1B mi dobře slouží dodnes (byť k jinýmu účelu než původnímu).
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOOMIX: =) a nebo přihodit ještě trochu a koupit si rovnou NAS server ... ale všechno je to jen o prioritách =)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    FATBOZZ: Já na to do budoucna počítám s tím, co bude v budoucnu (spekuluju na třetí revizi RPi4, ale to se ještě huvidí, jak moc to vychytají;)). "Netrapte se, co bude zítra: dosti má dnešek na vlastním trápení."

    Neboli na provoz se mi nechce hádat z křišťálové koule...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TEAPACK: když RockPro64, tak v plný palbě se sata kartou a NAS case. Ale tam je cena jinde, než za raspberry/odroid/vero ;)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    FATBOZZ: co třeba Rock64 nebo RockPro?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    FATBOZZ: na multimedia bych si ted koupil osmc vero 4K, je uz vychytany, umi vsecko.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    FATBOZZ: co Odroid C2? Gigabit ethernet má, jen nemá USB 3.0 ale 2.0
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    PALUSHA: Rad bych do budoucna pocital s plnotučným x265
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    FATBOZZ: A nestacila by na to trojka? Mam a napohodu.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Rád bych si koupil Rpi4, ale bojím se ho mít jako multimediální centrum, když topí a muselo by být aktivně chlazeno. Jsou nějaké náznaky že bude další revize, kde bude chlazení lépe řešeno ?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Zkusil jsem teď na čtyřce s pasivním chladičem pustit 1080p rip cca 5gb jak z nasky tak stream a nešel jsem přes 63 stupňů. Koukal jsem do cat /sys/class/thermal/thermal_zone0/temp. To mi nepřijde tak hrozné. Je pravda, že bez zátěže tam je tak 55-60, což zase není úplně nejlepší.
    Nemáte někdo vyřešené vypnutí a zapnutí raspberry pomocí hdmi cec? Vypnutí asi není problém, ale zapnout to umí jenom nějaká TV.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    WoW :-) Pine64 vydávají Sodimm modul (SOEdge) s RK1018... "The SOEdge neural module is based on the RK1808 and comes in a standard SODIMM form factor that it shares with the SOPine. It features 2GB of DDR4 SDRAM, 128Mb of SPI-NOR Flash as well as both eMMC and mSD sockets".
    August Update: London Meetup, PineTab News, SOEdge and More! | PINE64
    https://www.pine64.org/2019/08/05/august-update-london-meetup-pinetab-news-soedge-and-more/

    a je to dokonce kompatibilní i s předchozími deskami pro SoPine modul =)))
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: už to prodávají

    Aluminium Heatsink Case for Raspberry Pi 4 – Pimoroni
    https://shop.pimoroni.com/products/aluminium-heatsink-case-for-raspberry-pi-4
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam