• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PECA
    PECA --- ---
    B3DA, AXTHEB: Aha, to zní rozumně.
    Jedná se mi hlavně o to, abych neotevřel okno v zimě (na podzim), když je potřeba vyvětrat a přitom si do bytu nepustil "smrad" z venčí. Ono tu kolem čím dál víc lidí přitápí tuhými palivy (a neumí to správně roztopit), ale kdo to pak má čuchat...
    B3DA
    B3DA --- ---
    PECA: ja treba pouzivam MQ135 (CO2, Amoniak NH3, Oxidy dusíku NOx, Benzen, Alkohol, Kouř), v podstate timhle zpusobem - jedno venku, jedno vevnitr, jedno ve svetliku .. za cenu jednoho kafe je to docela fajn analogovy cidlo pro orientaci jestli vetrat :)

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: Já bych začal tím prachem, měří se to laserem za pár drobných. CO sledovat nemá smysl pokud nemáš v místnosti otevřený oheň (rozumně zaplatitelná čidla, která detekují CO z kouře a neoddriftují během půl roku někam dopiči afaik neexistují), asi má smysl ozón (zejména pokud máš v létě pod okny rozpálenou silnici).
    PECA
    PECA --- ---
    Když tu padla zmínka o CO2, existují nějaká rozumná čidla i na jiné "exhalace"? Konkrétně mi jde o čidlo nebo čidla, ze kterých by zpracování vypadlo naopak "NEVĚTRAT". Třeba když soused topí nebo kolem řádí jiné zamoření. Protože nevím co vlastně všechno můžu chtít snímat, tak nemám úplně představu co hledat.
    Napadá mě bordel ze zatápění - CO, NOx, nějaké sirné sračky a nemám tušení jestli lze sledovat polétavý prach... Ještě mě napadá radiace, ale to spíš pro srandu.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: Ještě tam plánuju připojit senzor CO2 ("vyvětrat!"), ale není čas :D

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ja bych pi 1 taky uzil :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MIKEKT: A ještě doma plánuju jeden kus s Kodi, co bude všechno tahat z NASu. Jen audio, s výstupem na jack...to utáhne i RPi1 (chtěl jsem použít Orange Pi IoT, ale asi mám blbej kus, ani ho nenabootuju).

    btw, jestli tu někdo má nepotřebnou malinu (nebo něco podobnýho, na čem půjde nějaký příčetný Linux), tak mně by se hodila.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MIKEKT: Doma na nic, v práci na buildenlights a zobrazování Velmi Důležitého Čísla a na displej s logy.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MIKEKT: co zkusit pihole? Ale nevím jak je náročné na výkon
    JIMX
    JIMX --- ---
    MIKEKT: na chytání prachu :-D
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Zustala mi doma jedno RPI1B myslim po prechodu na RPI4 a nevim na co ji pouzit. Nahodne nejaky tip na co to doma pouzivate :)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Vidim to na OdroidC2. Aktualni RPI2B pak bude slouzit jeste jako pc na hrani, dohled. Skoda jeste ze ma malo pameti, jinak bych na nem provozoval domaci minecraft server :D
    MADRABBIT
    MADRABBIT --- ---
    Mám dvě nasky (Synology), jedna stará snad 10 let a funguje úplně OK.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TEAPACK: NASka bude tivoizovaná, a za pár let k nepoužití. RPi1B mi dobře slouží dodnes (byť k jinýmu účelu než původnímu).
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOOMIX: =) a nebo přihodit ještě trochu a koupit si rovnou NAS server ... ale všechno je to jen o prioritách =)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    FATBOZZ: Já na to do budoucna počítám s tím, co bude v budoucnu (spekuluju na třetí revizi RPi4, ale to se ještě huvidí, jak moc to vychytají;)). "Netrapte se, co bude zítra: dosti má dnešek na vlastním trápení."

    Neboli na provoz se mi nechce hádat z křišťálové koule...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TEAPACK: když RockPro64, tak v plný palbě se sata kartou a NAS case. Ale tam je cena jinde, než za raspberry/odroid/vero ;)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    FATBOZZ: co třeba Rock64 nebo RockPro?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    FATBOZZ: na multimedia bych si ted koupil osmc vero 4K, je uz vychytany, umi vsecko.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    FATBOZZ: co Odroid C2? Gigabit ethernet má, jen nemá USB 3.0 ale 2.0
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam