• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PISKVOR: no jako takový ty úsekový video reklamy před samotným videem to filtruje naprosto spolehlivě. Samozřejmě pokud někdo hodí reklamu do samotného videa, tak to rozlišit pochopitelně nedokáže.
    B3DA
    B3DA --- ---
    PISKVOR: nevím, ale ublock origin to asi umí. reklamy na yt neznám :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: I ty ve videu? Pokud to umí nějak inteligentně parsovat JS, tak asi jo, ale adblock uvnitř browseru je výrazně preciznější nástroj než PiHole - skalpel vs. bourací kladivo.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JIMX: Klíčové slovo je AntiAdblock: jakékoli blokování se dá detekovat a nasadit alternativní reklamní formát. FB a Google jsou v tomto ohledu obzvlášť agresivní...a YT je úplně kapitola sama pro sebe, tam videoreklamy přes DNS neodblokuješ, servírují se identicky se zbytkem videí, tj.jediná možnost je blokovat celý YT ;)
    JIMX
    JIMX --- ---
    JIMX: a na smart tv a tam nic takovýho nainstalovat nejde :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    REDSNAKE: na trubku koukám především z mobilu a tam se mi nic takovýho nechce instalovat ...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JIMX: na YT jsou reklamy? :D Stačí na to i defaultní blokovač v Opeře. Sorry za OT
    JIMX
    JIMX --- ---
    Ještě jsem neměl čas to teda prohodit, ale chová se to celkem zajímavě ... zrovna včera a předevčírem to vypadalo, že to na notebooku úspěšně blokuje spoustu reklamy; přestože předevčírem to vypadalo, že to neblokuje nic. Na mobilu mi ale furt nepřijde, že by to mělo vliv ... ale tam většinou jenom koukám na FB a na YouTube; FB reklama je peklo, to asi nezablokuje nic a YouTube nevím jak to teď aktuálně má, jestli jí dokáže něco blokovat ...


    SPIKE411: proč bych neměl používat DHCP na routeru, když můžu udělat to, co napsal
    PISKVOR ... navíc se mi to takhle víc překopávat zase jako nechce, mám tam nějaký fixní IP pro některý zařízení, kdo to má přenastavovat ...
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    JIMX: Nepoužívej DHCP server na routeru, ale na tom Pi-Hole.
    A/nebo router vyhoď a nahraď něčím, na čem běží OpenWrt a nainstaluj tam Adblock… a můžeš asi vyhodit i Pi-Hole. ;)

    OpenWrt Project: Ad blocking
    https://openwrt.org/docs/guide-user/services/ad-blocking
    JIMX
    JIMX --- ---
    PISKVOR: vidíš to, to mě nenapadlo ... zkusím to otočit, na WANu nastavit primární i sekundární DNSka umí ... je to asus RT-AC750
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JIMX: A nemůžeš dát routeru jako jeho upstream DNS tu PiHole, a ven resolvovat až tam? (I když, pokud to dělá takovýhle kraviny, tak je to asi nějaký toaster, který bude hodně omezený...)
    JIMX
    JIMX --- ---
    JIMX: aha, tak ono to asi na mém routeru nejde nastavit, aby DHCP dávalo jenom jeden DNS server ... přestože tam mám nastaveno DNS na IP adresu tý maliny, tak na počítači mám v konfiguraci sítě jako sekundární IP adresu routeru ... a natvrdo to nastavit nemůžu, protože bych to musel furt přenastavovat, když chodím ze sítě na síť :-/
    JIMX
    JIMX --- ---
    AVALON_CZ: zkusim a dám vědět, díky
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    JIMX: vyhodit sekundár
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    JIMX: a jeste pridej pro privoxy do /etc/hosts vycuc z https://github.com/StevenBlack/hosts , pro zbytek site by museli jit do statickych zaznamu DNS serveru v PiHole.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    JIMX: pridej privoxy, nejspis by sel provozovat primo na PiHole
    JIMX
    JIMX --- ---
    AVALON_CZ: mám, nebyl jsem si jistej, jestli ho mám vyhodit nebo nechat ... myslel jsem, že se použije jenom, když primarni není dostupný a ne když vrátí, že domena neexistuje.
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    JIMX: a nemáš na NTB ještě zapomenutej secondary dns?
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    JIMX: zkus si přidat https://easylist.to/easylist/easylist.txt do blocklistů.. jinak s Youtube asi těžko najdeš 100% funkční řešení, aby ti to neblokovalo i normál videa.. můžeš vyzkoušet https://github.com/kboghdady/youTube_ads_4_pi-hole
    JIMX
    JIMX --- ---
    QWWERTY: na NB jsem flushdns zkusil, ale nepřišlo mi, že by se něco změnilo .. a zrovna ta idnes mi přišla po prvním spuštění čistá, ale druhý den uz byla zase plná reklam. samozřejmě vím, jak to funguje a že to nejde odfiltrovat 100%, ale přišlo mi to v důsledku teda dost bídný ... tak si říkám, jestli nemám nějakou chybu v nastavení ... ale nevím jakou ... DNS server mám nastavený správně na to pi. ..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam