• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ANDY_WARHOL: =) jestli chceš, tak něco mám skladem a do tý objednávky se ještě vejdeš =)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TEAPACK: na to by se hodil pine64 nebo rock64, ale rozhodl sem se ze si to spis koupim, uvedomil sem si, ze stavet neco na pujcenym hw je blbost :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TEAPACK: až budu doma mrknu na to a napisu
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ANDY_WARHOL: a to bys chtěl rozjet na čem? Pine64 / SoPine, Rock64, pinebook ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TEAPACK: já bych měl zájem, můžu jít i do trochu zajímavějších konců, jako třeba věc jméně zynthian
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Během října budu posílat objednávku do Pine, plánuji pořídit i PineBook Pro a přemýšlím, že bych to někomu půjčil na otestování / napsání menší recenze ... Máte někdo zájem o vyzkoušení věcí od Pine?

    Mám i Cluster board, který mám plně osazený, takže pokud si někdo hraje s věcmi vhodnými na cluster, tak můžu zapůjčit =)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DANYSEK: a občas to vypne připojenej HDD, vypadne HDMI, možná i wifi ... to záleží jak moc citlivý jsou připojený zařízení ...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    MUXX: ne nutne... obcas to jen zaloguje, ale frci se dal
    [   16.003703] Under-voltage detected! (0x00050000)
    [   18.083653] Voltage normalised (0x00000000)
    MUXX
    MUXX --- ---
    Co se stane pri podpeti? Restart?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SUCZKER: pokud budeš mít dobrou kabeláž, stačí ti na všechno 2A@5.0V =) ale já používám laboratorní zdroj, takže neřeším to, že levný zdroje s ratingem 5V,2A neudrží 5V při víc než 1,5A a padnou na 4.5V :-/
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    budu si hrat s RPi4. Ma smysl kupovat silnejsi zdroj, nez ty ofiko doporuceny 3A, pokud z toho nechci krmit externi disk ani display ?

    https://rpishop.cz/zdroje/1922-zonepi-usb-c-51v4a-napajeci-zdroj-eu-cerna.html
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    PISKVOR: nebo si koupit YT Premium :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    NINE_OF_NINE, B3DA: viz PISKVOR ... uBlock nefunguje na urovni DNS jako piHole ;)
    tzn. porad problem pro mobily a smart tv ... jasne, muzeme se bavit o Xposed, Kodi Youtube a vsech alternativnich aplikacich, ale uz to neni tak jednoduchy a snadny nasadit, jako piHole a vyzaduje to praci/nastavovani na kazdym zarizeni individualne
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    PISKVOR:
    Ve FF mám uBlock Origin a žádné reklamy neznám.
    V maline je řešení add on pro Kodi YouTube, ale občas je trochu nesikovny.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PISKVOR: no jako takový ty úsekový video reklamy před samotným videem to filtruje naprosto spolehlivě. Samozřejmě pokud někdo hodí reklamu do samotného videa, tak to rozlišit pochopitelně nedokáže.
    B3DA
    B3DA --- ---
    PISKVOR: nevím, ale ublock origin to asi umí. reklamy na yt neznám :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: I ty ve videu? Pokud to umí nějak inteligentně parsovat JS, tak asi jo, ale adblock uvnitř browseru je výrazně preciznější nástroj než PiHole - skalpel vs. bourací kladivo.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JIMX: Klíčové slovo je AntiAdblock: jakékoli blokování se dá detekovat a nasadit alternativní reklamní formát. FB a Google jsou v tomto ohledu obzvlášť agresivní...a YT je úplně kapitola sama pro sebe, tam videoreklamy přes DNS neodblokuješ, servírují se identicky se zbytkem videí, tj.jediná možnost je blokovat celý YT ;)
    JIMX
    JIMX --- ---
    JIMX: a na smart tv a tam nic takovýho nainstalovat nejde :-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    REDSNAKE: na trubku koukám především z mobilu a tam se mi nic takovýho nechce instalovat ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam