• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    EDASX
    EDASX --- ---
    RAINBOF: nevim, uz je to dlouho co jsem to dělal... ten setup jako takovej byl moc složitej a drahej... nakonec jsem to vyřešil rozbitym telefonem s trema apkama. .) což na maintenance a replikaci bylo mnohem snazší

    takže na tvoji otázku... odpovim "na čem?" - mas nejakej zarucenej návod?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    EDASX: co je na tom nestabilni ?
    EDASX
    EDASX --- ---
    MARASAN: tak tenhle setup bych si rad prohlid - párkrát jsem o tom přemejslel a bylo to nakonec dost nestabilní pro moje účely
    PECA
    PECA --- ---
    RAINBOF: Nene, neke!
    Akorát netuším, k čemu je to dneska dobrý. I přes veškeré pochopení nostalgie při hraní starých her, protože ty hry na PMD byly (co si matně pamatuju) předělávky her z jiných historických 8bitů, jako třeba ze ZX Spectra. Nejvíc jsme v kroužku pařili asi Manic minera... :)
    Osobně bych volil Retropii, ale do toho mi nic není. Každopádně dík za refresh vzpomínek!
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MARASAN: tak to muzes cimkoliv skoro.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    RAINBOF: heh, ne dik, to radsi knihu :-)
    osobne ted kupim hardware, kterym chci ovladat canon eos.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MARASAN: https://github.com/KyomaHooin/pmd85console PMD85 jen teda nebudu delat tu plastovou kravinu kolem. Navazu na jiny projekt kterej je desne tajnej protoze na nem pracuju uz celej mesic a pul a stalo me to dva vikendy a vetsinu elektroodpadu co k necemu byl :D
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    RAINBOF: sdilej tip.
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    RAINBOF: podívám se po něm doma, zkusím zapnout a ozvu se :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    WOJTISHEK: no od ID R1CH4RD jsem dostal tip na projekt na kterej by to stacilo takze vlastne taky. Nejdradsi bych 3B+ :D
    DIDA
    DIDA --- ---
    R1CH4RD: Díky, vyřešeno.
    Tady je vidět rychlé řízení LED pásku z Raspberry PI ZERO pomocí HW PWM: http://www.skycam.cz/video.MOV
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    RAINBOF: mám doma ještě někde uložené RPi 1B+ (myslím), nevím, jestli sháníš i tohle :D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: posta :D
    FATBOZZ: prazdno, daleko nebo k nicemu. Neboj monitoruju to proto jsem se ptal zde.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: vzal jsem si 4B-1GB na thermal testing, ale už se mi na něj zase jenom práší, tak ho klidně pošlu dál ;)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    RAINBOF: bazos.cz zkus tam
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Neprebejva zas nekomu raspi?
    DIDA
    DIDA --- ---
    Ahoj, není tady někdo kdo používá na Raspberry PI HW PWM výstup? Mám teď aplikaci, kde na RPI ZERO potřebuju řídit jas LED diod pásků pro osvětlení místnosti. Nastavení a konfiguraci jsem provedl klasicky přes soubory, funguje to výborně. Problém je v tom, že já potřebuji přejít plynule z 0 na 100% během cca 2 vteřin a na to je klasické ovládání zápisem do souboru hrozně pomalé a skokové. Nemáte někdo nějakou knihovnu (ideálně Cčkovou) pro přímý přístup do registrů PWMka? Nebo jakýkoli jiný rychlý přístup k nastavení duty_cycle PWM kanálu?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    TOOMIX: to tam mám asi taky :-)
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    TOOMIX: tvl, to nasere :D
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam