• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PECA
    PECA --- ---
    PISTA1: Narazil jsem na li-on hat, nevím, nakolik je reálné přidat to na TV hat, ale nešlo by to vypínání řešit podobným způsobem - hat jako UPSka?
    Waveshare Li-ion Battery HAT
    https://rpishop.cz/baterie/1092-waveshare-li-ion-battery-hat.html
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    PISKVOR: tak to velmi děkuji za ochotu!
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SUCZKER: Mám 802.11a TP-link Archer nějaký , vyžadovalo to kompilaci modulu, a funguje tak na 90% (občas po rebootu chvíli stávkuje). Zkusím, jestli pojede s hostapd a zjistím presnou verzi.
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    Poradí někdo USB Wi-Fi adaptér, který by zvládal normu A ( 5GHz ), šla k němu připojit externí anténa a zároveň šel zprovoznit na RPi jako APčko ? Nějak googlím a nemůžu se ničeho dobrat :/ Kdyžtak díky
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JIMX: To by klidně mohlo, mně spiky na Chodově odpalovaly zdroje, dokud jsem je nedal za UPSku.
    JIMX
    JIMX --- ---
    Tak ten zdroj byl kupovanej 8. 11. 2018 ... takže v podstatě přesně rok, nicméně z toho roku běžel cca 1 měsíc, zbylejch 11 ležel ve skříni ... to už teda mám lepší score u zdrojů k routerům (ke starému Asus WL500 jsem kupoval cca co 4 roky) a k vysavači (tam odejde cca jednou za 2 roky) ... ale tam jsou zaplý 24/7.

    Začínám mít pocit, jestli nemůže být problém v rozvodné síti, jestli mi to tady nehází sem tam nějakou hnusnou špičku ... kterou ty malý levný zdroje neustojí ...
    JIMX
    JIMX --- ---
    AVALON_CZ: možná ještě bude v záruce, musím kouknout, kdy jsem ho koupil ...
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    JIMX: Reklamace?
    JIMX
    JIMX --- ---
    JIMX: hm, takže odešel zdroj ... mám nějakej originál od maliny z rpishopu ... to moc dlouho nevydržel :-(
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    FATBOZZ: no pekny. Tak to diky nechci :)

    Ten nazev kopla :)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ANDY_WARHOL: Asi nějakej vadnej kus, dvě různé tím napájím a zatím (3+ roky) dobrý.
    SPM
    SPM --- ---
    já jinak hledal nějaký shield se stepdown měničem, abych to mohl napájet z 24V zdroje a nic jsem nenašel... teda jeden, ale max 1,7A, takže naprd a budu to muset asi zas vyrobit.
    SPM
    SPM --- ---
    Hlavně 3,4A na 3 maliny není úplně moc.

    Ale zdroj uděláš prakticky stejně - vezmeš nějakej větší zdroj s 5V výstupem a dostatečným výkonem a prostě od něj natáhneš kabel na GPIO každý maliny. Pojistku můžeš vyřešit třeba pojistkovým pouzdrem na každý ten kabel.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ANDY_WARHOL: Heh, dik. Tak kazdopadne ale mrknu po nejake te multinabijecce, tohle reseni me nenapadlo :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    REDSNAKE: byl bych opatrny
    z recenze "Tento výrobok je divne navrhnutý. Síce zvláda až 3,4 A, no jeho pulzy pre nabíjanie sú asymetrické a nepravidelné. Po čase používania prispel ku vyhoreniu Raspberry Pi, ktorý som tým napájal."
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    FATBOZZ: To je dobrytip! Ja furt vymyslel nejaky zdroj a kdovi co
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    REDSNAKE:
    KOPPLA 3cestná USB nabíječka - IKEA
    https://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/20415027/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    já spíš myslel, jestli by se někdo nepodělil o nějakej svůj funknčí koncept, ať nevymýšlím kolo..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam