• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PES
    PES --- ---
    RAINBOF: Na kratší špičku (jednu) možná... ale když se začne poroučet zdroj dlouhodobě?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PES: na tohle staci kondik.
    PES
    PES --- ---
    Nikdy není od věci pojistit si napětí na přívodu k citlivé elektronice dostatečně výkonově dimenzovaným transilem :-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TR1: Nevim, ja myslim ze to zas tak nevadi ale treba je to otazka casu jak dlouho to ustoji
    TR1
    TR1 --- ---
    REDSNAKE:
    Ty mne desis, ja v garazi krmim ZeroW starym napajecem od Nokie ktery ma sice na stitku 5V ale ve skutecnosi jsem na nem naprazdno nameril tuzim se 6.3V
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: Shiit
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: myslim zes to prekrmil a cpu umrel na elekronovou embolii :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Mám tu orange pi One jako klienta na stahování. Běhalo to roky v pohodě, bohužel mám napájecí adaptér asi na 9v a odešel mi stepdown měnič který to stahoval na pět voltů a teklo tam tak něco mezi 7-8V. Orange pi teď nesvítí, nefunguje ani po opravě napájení a přeměření, že dává 5v.

    Myslíte že jsem ho tím odpálil?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Z aliexpressu jeste baseus
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Zkus kabely z ikea
    PES
    PES --- ---
    QWWERTY: Jinak díky za upozornění, ale nejsem idiot a četl jsem ty poslední příspěvky a dal jsem to schválně jak pro "starou" Malinu, tak zároveň výhledově i pro "novou" s USB-C...
    PES
    PES --- ---
    Má to AWG24 napájecí a AWG26 datové = cca 0,203mm2 což je něco kolem 2-2,5A proudu s rezervou... pokud není účelem to spálit...

    (proudová zatižitelnost pro Skupina 2 = Vícežilové, stíněné, flexibilní, ploché kabely je pro 0,14mm2 do 2A a pro 0,25mm2 do 4A, tohle je něco mezi...)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PES: ten prvni kabel maji v nabidce z dob kdy "rychly nabijeni" znamenalo 5V/0.5A, ne? :D
    - USB kabel podporuje datové a faxové služby
    - Umožňuje připojení k internetu: vytáčené připojení, GPRS, EDGE, UMTS, HSPDA, HSUPA, HSCSD
    - Možnost nahrání loga, tapety, vyzvánění, ikon, Java aplikací, her atd.

    ten druhy je USB-C, coz nechce bo to nenacpe do stary maliny :)
    PES
    PES --- ---
    Kabel micro USB 2.0, A-B 0,75m kabel navržený pro rychlé nabíjení (ku2m07f) | T.S.BOHEMIA
    https://www.tsbohemia.cz/...-micro-usb-2-0-a-b-0-75m-kabel-navrzeny-pro-rychle-nabijeni_d251792.html

    Kabel USB 3.1 C/M - USB 2.0 A/M, rychlé nabíjení proudem 3A, 10cm (ku31cf01w) | T.S.BOHEMIA
    https://www.tsbohemia.cz/kabel-usb-3-1-c-m-usb-2-0-a-m-rychle-nabijeni-proudem-3a-10cm_d324639.html
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO: najdeš i USB-A <-> micro USB certifikovaný na QC .. např tenhle CZC filtr (neukazuje všechno, chce to prolézt)
    k tabletu jsem bral tenhle a už od pohledu je tlustší než běžný microUSB

    a nebo v rámci přípavy na budoucí upgrade, začneš kupovat USB-C kabely a k nim redukce USB-C samice <-> microUSB samec :D
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KAERO: metodou pokus-omyl jsem vyzkousel a zustal u kabelu Ugreen nebo Anker z aliexpressu, jiny uz nekupuju
    PES
    PES --- ---
    KAERO: Podívat se v TSBohemia, mají tam kabely pro rychlé nabíjení...
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: jo, ale tyhle popisky jsou pro USB C. moje 2 maliny jsou RPi1, tablet i telefeny - porad maji micro usb a tam je to s tlustsima kabelama pokus omyl.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO: ber cokoliv s Quick Charge 4 (QC4) / Power Delivery (PD) - pak by ten kabel mel byt dimenzovany na desitky wattu a mel by byt imho ok
    PD = max. 100W (20V/5A)
    tabulka s vykony pro QC treba tu https://www.belkin.com/us/resource-center/quick-charge/
    KAERO
    KAERO --- ---
    Kdyz uz jsme u toho, jak poznate jaky USB kabel je dobry driv nez ho koupite? Jaksi jsem nenasel nejaky s napsanym prurezem vodicu na obalu.
    EDASX
    EDASX --- ---
    DIDA: svata kabelova pravda. vzdycky kdyz vidim po kanclu ty lidi s fancy usb kabelama...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam