• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    PECA: Precetl jsem to velmi rychle - ale je cilem jakoby vynechat scraper a projizdet adresarovou strukturu? Pokud ano, tak staci namountovat jedinej bod (treba //nas/video) do knihovny (napr. pod Filmy) a pak jit pres krapet krkolomnejsi cestu:
    Nastaveni - media - knihovna - filmy (sorry, pistu z pameti, snad to mam presne)
    a pak to tam vidis presne tak jak to lezi a bezi na filesystemu. Mam doma taky Synology a spousta titulu (typicky vecernicky pro malyho) mi nejdou vubec scrapovat, takze je v normalnim pohledu nevidim, proto na ne chodim takhle. Pokud sem situaci nepochopil spravne, tak sorry :)
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    LEFTY: tak to vypadá, že to není bug ale feature retropie. A trvalo mi to jenom dvě hodiny na to přijít.
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    RAINBOF: díky, mám co googlit - no caching mode page found etc
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LEFTY: sudo dmesg|tail ti zjevi temne tajemství
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    hele, na retropie usb mount funguje něja podivně - zasunu USB drive a dám vypsat /media/usb0.
    1) ls /media/usb0 prázdno
    2) zasunu USB
    3) ls /media/usb0 vypíše seznam složek, všecko v lesku
    4) ls /media/usb0 prázdno (USB disk se odpojil)
    Co s tím? Vyzkoušeno s dvěma usb disky.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PECA: poslední dny používáme doma k velké spokojenosti i s ženou netflix přes raspi. Taky zajímavá věc.
    PECA
    PECA --- ---
    DOKKTOR: Po pravdě, kdybych to měl pro sebe, tak se do toho NASu podle adresářu taky proklikám, ale potřeboval jsem to tak, aby to ovládání bylo co nejjednodušší.
    Donutí mě to překopat mírný nepořádek a porovnat si na NASu filmy, seriály aostatní podle druhu... Ještě na to mrknu, protože jsem zaregistroval něco jako "domází videa" - asi to pak nebude používat scraper pro odhadování názvů videí, ale možná to nechá jako to je podle názvu souboru...

    -----------
    Jinak jsem úspěšně nahodil YouTube (API klíč) - opruz s opisováním kódu byla veliká, poznat I/l a podobně... Takže doladím detaily a bude to k používání. Pak se k tomu vrátím a doladím TV hat / tvheadend / PVR.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    PECA: tak ted opravdu nevím. když kliknu na soubory a potom na NAS, tak se mi zobrazí normální adresářová struktura
    PECA
    PECA --- ---
    Tak pro pobavení - vlez jsem do seznamu filmů dle názvu, hned první je pojmenovaný "6:28" a v popisu "Short horror film." Ve skutečnosti (podle náhledového obrázku) nácvik pádových technik. :D
    PECA
    PECA --- ---
    REDSNAKE, GILHAD: Tak snad jo... Přidal jsem zdroj přes SMB (NFS mi nevím proč nešlo - holt linuxová lama asi) a pak je tam spousta dalších voleb, včetně rekurzivního prohledávání složek. Ale budu to muset asi ještě víc rozhodit, co je jako film a co je jako seriály a potom ostatní bordel...

    Akorát prostě to je skrz to rozhraní pro ovladač od televize dost krkolomný :) Asi bych musel nastudovat konfiguraci skrz ssh, což taky není můj denní chleba...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Tim myslim napriklad to, ze kdyz mam zgrabovane stopy v adresarich podle desek, tak v nahodnem poradi prehraje vsechny 1. stopy, pak vsechny druhe, pak treti, no proste maglajz az hruza
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Ja nevim, adresare zacal MS DOS podporovat ve verzi 2.0 v roce 1983. Ted je rok 2020. Clovek by tak nejak cekal, ze to soucasne programy uz nejak zvladnou, ale treba prehravac v Androidu to taky neumi a radi hudbu jakkoli nesmyslne, jen ne podle adresaru a jmen souboru. Totalne na houby...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PECA: Ja nevim, mi se to oscrapovalo paradne, ale je fakt ze tam nemam zadne zvlastnosti, jen filmy, serialy a hudba taky funguje ok. Prijde mi to ok, pak uz si vyhledavam v knihovne kodi. Ale pokud tam mas nejake veci co scraper nepozna tak je to problem a oser
    PECA
    PECA --- ---
    REDSNAKE: No jo, ale to bych v tom měl děsnej "bordel", jako že bych se v tom nevyznal. Navíc videa bůhví odkud, další z různých seminářů, videotutorialy - to si nedovedu, že bych to měl nasypaný do jediný složky...
    No, napadá mě, že bych si překopal to rozdělení Seriály/Filmy/Videa... Když jsem se v tom hrabal, tak ve skinu Amber se mi to jevilo, že by to šlo. To bude ale děsnýho... práce s tím :( Čekal jsem že to bude trochu inteligentní. A to mě pak čeká ještě audio s audioknihami a muzikou (tu vem čert, tu poslouchám maximálně tak já).
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PECA: Myslim ze takhle to nefunguje. Ja mam na NASu slozku filmy a v ni filmy. Pak slozku serialy a v ni serialy.
    Pokud to budes mit takhle v podslozkach tak ti to imho nescrapuje.
    PECA
    PECA --- ---
    DOKKTOR: Ok, snažím se. Přesně jak je v návodu - dělal jsem to tak i minule. Nemám členění podle žánrů, herců... Jenom podle složek, ani bych to jinak nechtěl.

    Dost možná mám něco špatně na DLNA serveru. Používám Synology NAS DS112+ k plné spokojenosti. Na relativně staré LG TV model 2011 mi to funguje. Filmy a seriály mám ve složkách a z TV to procházím podle složek. Něco je na disku trvale, něco dočasně (skouknu a smažu).

    Moje představa byla, že přidám zdroj do videí (jenom tu nejvrchnější složku "videa") a pak tam uvidím už jenom ty složky pod tím, kde jsou jednotlivé filmy či seriály... Například (pohled z compu přes SMB na video share) - přičemž bych chtěl mít pod "video" pouze složky Cvičení, Dětské, Fantasy... Zbytek už se prokliká z ovladače:
    V:.
    ├───Cvičení
    │ ├───cassie
    │ ├───JennyFord
    │ │ ├───challenge
    │ │ ├───marching
    │ │ ├───step
    │ │ ├───vol2 march
    │ │ └───výzva na svátky
    │ ├───jóga
    │ ├───PopSugar
    │ ├───tanec
    │ └───TherapyBALANTES
    │ ├───AUDIO_TS
    │ └───VIDEO_TS
    ├───Dětské
    │ ├───Byl jednou jeden
    │ │ ├───objevitel
    │ │ ├───vesmír
    │ │ ├───vynálezce
    │ │ ├───člověk
    │ │ └───život
    │ ├───Jak vycvičit draka
    │ ├───Kouzelná země skřítků
    │ │ ├───část 1
    │ │ │ └───VIDEO_TS
    │ │ └───část 2
    │ │ └───VIDEO_TS
    │ ├───LEGO
    │ │ └───Chima
    │ ├───Mumínci 1
    │ ├───Shaun The Sheep
    │ ├───V hlavě
    │ ├───Wakfu
    │ │ ├───Wakfu 1
    │ │ ├───Wakfu 2
    │ │ └───Wakfu 3
    │ └───Zvonilka
    ├───Fantasy
    │ ├───Bleach
    │ │ ├───001-100
    │ │ └───101-200
    │ ├───Fantastická zvířata
    │ ├───Harry Potter
    │ ├───Hobbit
    │ ├───Hobbit.3D
    │ ├───Letopisy Narnie
    │ └───Zemeplocha
    │ ├───Terry.Pratchetts.The.Colour.Of.Magic.DVDRip.XviD.CZSub-HAGGiS
    │ └───The.Hogfather.HDTV.720p.x264.DD51-GG
    ├───Filmy
    │ ├───Bojová umění
    │ │ ├───Bruce Lee The Ultimate Collection 1971-1981 1080p HighCode
    │ │ └───Ip Man
    │ ├───F.L.Vek
    │ ├───Navstevnici
    │ └───Vše pro firmu
    ├───hobby
    │ ├───Blender
    │ │ ├───CGBoost
    │ │ │ └───LAUNCH PAD 2.8
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    DOKKTOR: Přesně tak, je potřeba filmy z NASu přidat do knihovny a pak soubory neřešíš, ideální je pokud to máš dobře pojmenovaný, ale i tak se to poměrně dost často netrefí.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    PECA: 1 - nasyp si nas do knihovny, pak se ti to bude zobrazovat jako knihovna
    2- czsk repositar normalne funguje, je tam toho docela dost
    JOPS
    JOPS --- ---
    PECA: mas neco blbe, ja vlezu do KODI, kliknu na polozku filmy a mam tam proste vsechny filmy v NASu, vcetne nahledu obrazku, hercu, popisu v cz a jine picoviny.

    ty musis mit v nastaveni slozky MOVIE zadanou spravnou cestu neco jako \\MUJ-NAS\FILMY\
    pak je fajn mit zvolenej nejakej scraper. Ja mam tusim CSFD a funguje. Podle me jsi to jednou blbe nastavil a on si to idiot to blbe nastaveni pamatuje
    LAHVI
    LAHVI --- ---
    PECA: ad 2/ dej si tam tohle https://repo.xbmc-kodi.cz to je aktualnejsi a iVysilani a radia by tam snad mely byt
    Jinak ja to Vero mam a jsem spokojeny, ale myslim, ze RPi4 neni spatna volba a mel by si to v pohode rozbehat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam