• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PECA
    PECA --- ---
    REDSNAKE: No jo, ale to bych v tom měl děsnej "bordel", jako že bych se v tom nevyznal. Navíc videa bůhví odkud, další z různých seminářů, videotutorialy - to si nedovedu, že bych to měl nasypaný do jediný složky...
    No, napadá mě, že bych si překopal to rozdělení Seriály/Filmy/Videa... Když jsem se v tom hrabal, tak ve skinu Amber se mi to jevilo, že by to šlo. To bude ale děsnýho... práce s tím :( Čekal jsem že to bude trochu inteligentní. A to mě pak čeká ještě audio s audioknihami a muzikou (tu vem čert, tu poslouchám maximálně tak já).
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PECA: Myslim ze takhle to nefunguje. Ja mam na NASu slozku filmy a v ni filmy. Pak slozku serialy a v ni serialy.
    Pokud to budes mit takhle v podslozkach tak ti to imho nescrapuje.
    PECA
    PECA --- ---
    DOKKTOR: Ok, snažím se. Přesně jak je v návodu - dělal jsem to tak i minule. Nemám členění podle žánrů, herců... Jenom podle složek, ani bych to jinak nechtěl.

    Dost možná mám něco špatně na DLNA serveru. Používám Synology NAS DS112+ k plné spokojenosti. Na relativně staré LG TV model 2011 mi to funguje. Filmy a seriály mám ve složkách a z TV to procházím podle složek. Něco je na disku trvale, něco dočasně (skouknu a smažu).

    Moje představa byla, že přidám zdroj do videí (jenom tu nejvrchnější složku "videa") a pak tam uvidím už jenom ty složky pod tím, kde jsou jednotlivé filmy či seriály... Například (pohled z compu přes SMB na video share) - přičemž bych chtěl mít pod "video" pouze složky Cvičení, Dětské, Fantasy... Zbytek už se prokliká z ovladače:
    V:.
    ├───Cvičení
    │ ├───cassie
    │ ├───JennyFord
    │ │ ├───challenge
    │ │ ├───marching
    │ │ ├───step
    │ │ ├───vol2 march
    │ │ └───výzva na svátky
    │ ├───jóga
    │ ├───PopSugar
    │ ├───tanec
    │ └───TherapyBALANTES
    │ ├───AUDIO_TS
    │ └───VIDEO_TS
    ├───Dětské
    │ ├───Byl jednou jeden
    │ │ ├───objevitel
    │ │ ├───vesmír
    │ │ ├───vynálezce
    │ │ ├───člověk
    │ │ └───život
    │ ├───Jak vycvičit draka
    │ ├───Kouzelná země skřítků
    │ │ ├───část 1
    │ │ │ └───VIDEO_TS
    │ │ └───část 2
    │ │ └───VIDEO_TS
    │ ├───LEGO
    │ │ └───Chima
    │ ├───Mumínci 1
    │ ├───Shaun The Sheep
    │ ├───V hlavě
    │ ├───Wakfu
    │ │ ├───Wakfu 1
    │ │ ├───Wakfu 2
    │ │ └───Wakfu 3
    │ └───Zvonilka
    ├───Fantasy
    │ ├───Bleach
    │ │ ├───001-100
    │ │ └───101-200
    │ ├───Fantastická zvířata
    │ ├───Harry Potter
    │ ├───Hobbit
    │ ├───Hobbit.3D
    │ ├───Letopisy Narnie
    │ └───Zemeplocha
    │ ├───Terry.Pratchetts.The.Colour.Of.Magic.DVDRip.XviD.CZSub-HAGGiS
    │ └───The.Hogfather.HDTV.720p.x264.DD51-GG
    ├───Filmy
    │ ├───Bojová umění
    │ │ ├───Bruce Lee The Ultimate Collection 1971-1981 1080p HighCode
    │ │ └───Ip Man
    │ ├───F.L.Vek
    │ ├───Navstevnici
    │ └───Vše pro firmu
    ├───hobby
    │ ├───Blender
    │ │ ├───CGBoost
    │ │ │ └───LAUNCH PAD 2.8
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    DOKKTOR: Přesně tak, je potřeba filmy z NASu přidat do knihovny a pak soubory neřešíš, ideální je pokud to máš dobře pojmenovaný, ale i tak se to poměrně dost často netrefí.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    PECA: 1 - nasyp si nas do knihovny, pak se ti to bude zobrazovat jako knihovna
    2- czsk repositar normalne funguje, je tam toho docela dost
    JOPS
    JOPS --- ---
    PECA: mas neco blbe, ja vlezu do KODI, kliknu na polozku filmy a mam tam proste vsechny filmy v NASu, vcetne nahledu obrazku, hercu, popisu v cz a jine picoviny.

    ty musis mit v nastaveni slozky MOVIE zadanou spravnou cestu neco jako \\MUJ-NAS\FILMY\
    pak je fajn mit zvolenej nejakej scraper. Ja mam tusim CSFD a funguje. Podle me jsi to jednou blbe nastavil a on si to idiot to blbe nastaveni pamatuje
    LAHVI
    LAHVI --- ---
    PECA: ad 2/ dej si tam tohle https://repo.xbmc-kodi.cz to je aktualnejsi a iVysilani a radia by tam snad mely byt
    Jinak ja to Vero mam a jsem spokojeny, ale myslim, ze RPi4 neni spatna volba a mel by si to v pohode rozbehat
    PECA
    PECA --- ---
    Po hodinách strávených lovením na netu začínám propadat depresi. Prosímvám, třeba nějaké zdroje informací (kodi/libreelec wiki je mi evidentně málo) či fórum, kde najdu či doptám simple řešení.

    * Mám RPi4 + TV Hat + LibreELEC/Kodi:

    1/ Momentálně mě zajímá základní funkčnost bez TV hatu, jenom jako přehrávač videí z NASu.

    Přičemž chci, aby když najedu v menu na video byly vidět jenom základní volby jako třeba "NAS-DOMA" (nějaký můj název místo toho), "YouTube", "iVysílání"... Nebo tak něco. Žádné soubory, složky, adresáře... Drbal jsem se hodiny s nastavením - docela mi přišel fajn nějaký skin "Amber" - kde jsem si myslel, že už to tak nějak mám, tak zjišťuji, že mi to po restratu nechce hrát videa z disku, Je to sice přes WiFi, ale v jedný místnosti, 1 metr až 2 m od sebe, přes UniFy WiFi, všechno ostatní (telefony, notebooky) funguje. U RPi si ale nejsem jistý, jestli je opravdu pokaždé připojená, nebo jí to nějakou dobu trvá, než se chytne...
    Když vlezu do nastavení a prolezu nastavení sítě, tak to vypadá, že to někdy není připojené a potom už se to chytne a NAS funguje (přes SMB, chci to předělat na NFS). Jenže tohle ženě nevysvětlím...

    2/ Podobně . přehrávání videí a rádií z internetu YouTube, iVysílání, iRadio, respektive přehrávání videí a audií z archívů ČT a ČRo.

    Našel jsem nějaké pluginy na zahraniční TV, nějaké snad i české, ale iVysílání ČT tam není. Ale před chvílí jsem vygoogloval https://kodi-czsk.github.io/repository/browser.html#/repository.kodi-czsk - u kterého nevím, jak je to aktuální... Jestli já jsem si debil neměl koupit https://rpishop.cz/multimedia/1074-osmc-vero-4k-plus.html - ale myslím, že to nastavení Kodi bych musel "odmaturovat" úplně stejně :(

    ---
    večer mám pivo s kámoši, tak na to juknu až zítra a první zkusím namísto wifi použít metalickou síť (UTP kabel vyndám z TV, která ho vlastně už nepotřebuje). Jestli to není prostě jenom debilní wifinou...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MARTEN: Bootovací partition je FAT, občas se prostě potento. Mně pomohlo ji z OSu ani nemountovat (noauto), pokud jsem zrovna nedělal upgrade systému.

    Nakonec jsem teda došel stavu "mám dvě identické boot partition, jedna je na SD, druhá na USB, nechytne se jedna, chytne se druhá." S root partition problém dosud nebyl, vždycky nějak nabootovala (btrfs RAID1).
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    ABE: Zajimavy napad, proc ne, zkusim. Bezim na tom docker, takze host je mi docela jedno. Jeste mozna udelam dd, at mam pripadne zalohu bootovaci partition.
    ABE
    ABE --- ---
    MARTEN: Co zkusit jestli se to ne/stane i s jiným OS?
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    Mam RPi3, bootuje z SSD pripojeneho pres USB. Bootovani a vse je v pohode, jen se mi jiz po druhe stalo, ze tak po dvou mesicich neodpovida a nejde nabootovat. Pomuze znovu nahrat image. Zkousel jsem i opravit boot sector, ale to zatim nezabralo. Nesetkal jste se s tim nekdo? Zkousel jsem ruzne navody, ale nic nepomohlo. Kdyby se to stalo jednou tak to prejdu. Nemyslim, ze je spatny HW, to by prestalo fungovat driv nez po par mesicich.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TR1: Napětí naprázdno nic neukazuje, zajímavější je kolik to udělá na 10 Ohm odporu :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Kdyby se někomu přemnožily esp32 ale i starší a nevěděl co s nima tak pošta :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, uklízel jsem ve "skladu" a našel jsem tu ještě jeden 14" PineBook a jeden 11", měl by o ně někdo zájem? Cena 4 250 Kč/kus.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PES: to ne. Ja myslel ze se odporoucel a vzal to sebou. Poslednu tejden perlim. To chce dobre zvolenou tavnou pojistku ci zminovany transil
    PES
    PES --- ---
    RAINBOF: Na kratší špičku (jednu) možná... ale když se začne poroučet zdroj dlouhodobě?
    TR1
    TR1 --- ---
    REDSNAKE:
    No uvidim, zatim to bezi vic jak 13 mesicu nonstop (s obcasnym vypadkem od dodavatele energie) a zatim bez problemu. Nastesti zerow stoji jen par korun, tak se da snadno nahradit novym u drazsiho zarizeni bych takhle neriskoval.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PES: na tohle staci kondik.
    PES
    PES --- ---
    Nikdy není od věci pojistit si napětí na přívodu k citlivé elektronice dostatečně výkonově dimenzovaným transilem :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam